Šta je novo?

Pomoc oko kompatibilnosti memorije

Marko_

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2008
Poruke
1,018
Poena
375
malo sam osvezio racunar na gigabyte p45-ds3 rev 1.0 sam dodao q9650 i gtx660 pa bi sad pojurio nekog rama posto imam 6 sto nije dovoljno za ove novije naslove. posto je vrlo tesko naci stapove ddr2 sa 4gb zanima me za ovu memoriju da li moze raditi na ovoj ploci posto vecina ovih memorija(sto se prodaju) od 4gb su namenjene za amd platformu. ove memorije je covek kaze mi bas uzeo za amd platformu i nisu mu radile. mene zanima dal bi one radile ili ne na pomenutoj ploci?
 

Prilozi

  • ram memorije.JPG
    ram memorije.JPG
    100 KB · Pregleda: 83
Poslednja izmena:
neće. intel ne radi sa ddr2 od 4gb. ponovljeno sto puta.
 
pih, znaci dzaba ovoj ploci sto podrzava 16gb? znaci nemoguce je da imam preko 8 gb rama?
 
besmisleno i nepotrebno ulaganje u mrtvu platformu.
 
ok je to dal treba ulagati ili ne to znam al kad dobijes za smesnu paru q9650 koji gura mnoge danasnje grafike ok je, al to i nije bilo pitanje. mene zanima dal je moguce da su pravljene ploce da podrzavaju 16gb a nema tih stikova koji se mogu staviti. sad nadjoh da pc2 6400u radi na intel platformi.
 
probaj, ne brani ti niko.

odi na sajt proizvođača, pogledaj qvl za memorije, i proveri koja od 4gb radi.
 
Mozete li i meni da pomognete? Imam samo 2 gb rama a na maticnoj ploci mesta za jos jedan ram. Ali, ovaj ram koji imam je ddr2, max bandwidth 400MHz. Koliko sam video trazeci ram, ddr2 ima samo do 2gb rama (dakle, mogao bih da imam ukupno 4 gb rama), ali veci problem je sto su svi osim jednog sa frekvencijama iznad 400 MHz. Da li moram da uzmem ovaj jedan sa 400 MHz ili mogu i ostali da dodju u obzir? Takodje, vidim da postoje dva tipa ddr2: 240-Pin DIMM i 200-Pin SO-DIMM, da li i na to treba da obracam paznju? Skinuo sam program CPU-Z ali tu ne mogu da pronadjem ovaj podatak.
 
"240-Pin DIMM" je za desktop a "200-Pin SO-DIMM" je za laptop kompjutere, različite su veličine. U CPU-Z gledaš pod Memory i SPD tabovima, trebalo bi sve da prikaže. DDR2 je prilično probirljiva kada se mešaju pa ti je bolje da nabaviš 2 ista štapa. Za još bližu kompatibilnost pogledaj u QVL spisku za tvoju ploču.
 
Da ne otvaram novu temu,ram memorija Corsair Vengance LPX 4x8gb.
Da li bi normalno radila memorija ako bih koristio samo dva modula (2x8) ?
 
Radila bi duplo sporije :D :D

Salim se, naravno da bi normalno radila.
 
Sta znaci ne podrzava tu memoriju? Malo vise detalja.
 
Pise da ploca ne podrzava taj kit 4x8gb.
Ne znam da li bi onda radilo ako bih stavio 2x8gb.
Verovatno je fora samo u kolicini gb.
 
Koja ploca i memorija konkretno?
 
MSI B350 Tomahawk

Corsair Vengance LPX cmk32gx4m4a2400c14
 
Gde si procitao da ne podrzava?

Ne vidim sto ne bi radilo.
To je dobra ploca, ram je na 2400MHz, da je 3k pa da bude problem sa nekim modelima.
Na Ryzenu sada vecina mem.kitova radi na 3k, ne vidim sto taj 4x8(ili 2x8) ne bi radio.

Edit:

Sad vidim na sajtu MSI-ja da nema tog konkretnog kit-a na listi.
Mozda je bolje da potrazis neki kit koji postoji na listi podrzanih.

Edit2:

Ni na sajtu Asusa(B85 Pro Gamer), ni na sajtu Gigabyte-a(970a-UD3P 2.0), medju podrzanim memorijama za ploce koje sam koristio nema ove memorije koju koristim, a radila je na deklarisanoj brzini na GB, na Asusu radi koliko joj intel dozvoljava, 1600MHz.
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu Imam sada vec dosta staru konfiguraciju sa E7200 i MSI P45 NEO3-FR pločom i 2 X 1GB Kingston DDR2 800MHz memorijom. Za smesne pare sam nasao prosirenje memorije i to:
1. Kingston KVR667D2N5K2/1G i
2. Patriot PSD25128002

E sad mene buni sto na nalepnici Kingstona pise 1G a ploca ga prepoznaje kao 512MB. Da li je sve u redu? Radio sam Memtest i ne prijavljuje greške.Evo i slika memorije i screenshoota
Memorija.jpgMemorija 2.jpg20170603_155725.jpg20170603_155809.jpg

U biosu nista nisam dirao, sve je na auto
 
Nazad
Vrh Dno