Šta je novo?

ROG Crosshair VI Hero - AM4 RYZEN najbolja matična ploča

ASUS Srbija

Zvanični perdstavnik
Vendor
Učlanjen(a)
14.03.2011
Poruke
645
Poena
169
Predstavljamo vam AMD baziranog heroja kojeg smo baš dugo čekali, to jest ASUS CrossHair VI Hero matičnu ploču, namenjenu najnovijim AMD RYZEN procesorima. Trenutno najbolji izbor u poređenju sa svim drugim modelima matičnih ploča u ovom segmentu, sa neverovatno dobrim overklok sposobnostima i nesvakidašnjim performansama. O čemu pričamo? Pogledajte našu video recenziju na srpskom jeziku i doznajte sami!

 
Dobra plojka,steta sto CPU ne moze se kloka kako treba ...
 
Postoji li neki problem osim frekvencije memorije kod tebe?
 
Do sada sam izmenjao gomilu beta BIOS-a i uvek neki manji ili veći problem. Pratim temu za OC ASUS C6Hna OCN gde Elmor i RAJA iz ASUS-a daju kvalitetan info. Trenutno sa 1107 BIOS-om nemam neke veće probleme ali ni vremena da nešto detaljnije testiram. Što se tiče memorije to više zavisi od primerka modula, imao sam par modula koje sam dobio sa pločom i koji su bez većih broblema išli na 2933MHz na koliko su približno deklarisani (ti su otkazali i poslati su na RMA) kupljen je par istih takvih da mogu da koristim mašinu dok je RMA u toku i oni ne mogu više od 2666. Oba para su sa Hynix AFR čipovima. Čekam kraj maja ili početak juna za AGESA 1005 pa da vidimo šta će to i koliko poboljšati.
 
Izašao test BIOS sa AGESA 1006
2017-05-20 (1).png
Moguće su brzine RAM-a do 4000MHz.
Osim množioca za 2933 sada je dostupan i 3066 za one sa RAM-om od 3000MHz.
i naravno sada su otključane i sekundarne latencije za editovanje.
Za sada sve radi odlično.
 
Poslednja izmena:
Ja ih gledam, sto verovatno nije merodavno s obzirom da ih i pravim :d
 
Šta se to događa sa Asus-ovim sajtom ? Nešto gadno brljaju.
 
Evo samo kratak update na temu C6H... Uzeh je pre nekih dobrih mesec dana, sa b-die memorijom i 1700-tkom i radi nenormalno dobro

CPU sam OC-ovao na 4GHz (uz NH-D14), memorija radi na 3466MHZ CL14 sa max. utegnutim i primarnim i sekundarnim tajminzima, sve u svemu, leti, ispunila očekivanja skroz.

Ima naravno po još koji bug, a koja ploča nema, ali sve u svemu radi veoma brzo i stabilno. Čeka se AGESA 1.0.0.7 koja će valjda razrešiti još više oko kompatibilnosti i brzina da non-b-die memorijama, srediti coldbug, itd...

Ako neko ima neko pitanje, tu sam.
 
Na 4GHz mi treba 1.44V za stabilnost, pa sam dugovečnosti CPU-a radi ipak odlučio da spustim malo na 3.85 ili 3.9GHz, gde treba oko 1.35-1.38V, razlika u brzini u realnosti je neprimetna.

Naročito pošto je bitnija brzina memorije, npr 3.85GHz sa 3466MHz memorijom je u velikoj većini slučajeva brže od 4GHz i sa recimo 2.8GHz memorijom. Naravno, ja držim na 3466CL14...
 
Nazad
Vrh Dno