Šta je novo?

Koji telefoni najviše nude za 100-200 eura?

Gadjan

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2006
Poruke
2,372
Poena
390
Više gledam za 100-150, teško da bih se ispružio 200 za telefon osim ako baš baš ima velike razlike. Koristio sam do sada stari core duos i8262 a budžet sam formirao od 100e zato što toliko koštaju S4 koji sam koristio kratko i telefon kida kako radi u odnosu na ovu moju kršinu. Drugo ništa nisam probao i nemam blage veze oko hardvera i performansi. Samo znam da bi mi bilo jako teško da se naviknem na neSamsungov android (LG, Huawei, pogotovo Sony...) ali gledam i razmatram i te telefone.
Vredi li dati 50 eura više za S5 i šta dobijam u praksi u odnosu na S4? Na papiru vidim i ja.
Kod telefona mi je bitno naravno sve, ako ću već da menjam. Jer i ovaj stari core duos mi završava sve samo lošije, sporije i neudobnije.
Redom najbitnije stavke su kamera, brzina i fluidnost u radu pokretanje aplikacija, ekran, kvalitet audio izlaza/reprodukcije. Baterija tek na kraju, poželjno izmenljiva. Dizajn, materijal kućišta nebitni. Bloat nebitan, i onako za to postoje custom romovi, nadam se neki čisti.
 
Po mom mišljenju trenutno najviše u tom cenovnom rangu nude Xiaomi (redmi i redmi note serija), ZTE (blade a2 modeli), i leeco le2.

Govorim o novim telefonima. 100eur je malo za bilo šta pristojno.

Okvirna cena za novi telefon odličnih karakteristika 2/3gb ram do 32gb rom je oko 150eur do 170-180eur. Uglavnom bez garancije.
 
Za taj novac Z3. To bih ja birao. Naravno o polovnim telefonima pricamo?
Svakako je 150e puno za S4.

Послато са D5803 уз помоћ Тапатока
 
I to mi je ok, ako stvarno dobijem dosta toga konkretnog za tih 50-80 eura. Pošto taj S4 prosto leti kako radi (za moje pojmove) za smešnih 100 eura. Voleo bih takođe usb 3.0 i nešto brži transfer od 2.0 jer ipak je 2017. godina a kamere su sve megapixelnije i fotke su sve veće a pogotovo fullhd video...
I da, ne mora da bude nov telefon, nemam problem da kupim polovan preko oglasa čak i bez garancije ako je ispravan testiran i od proverenog prodavca. Ako treba na nešto posebno da obratim pažnju i da se pazim može i koji savet oko kupovine, probe.
Sad ću da da pogledam pomenute telefone. A za android i interfejs nadam se da može da se vidi i proba u nekim prodavnicama. Ja sam se skroz navikao na Samsung i za sad mi je sve drugo katastrofa nepraktično :)

edit:
S4 su stotinak pa i manje, S5 ~150
Vredi li ta razlika?
Ja za sada najviše naginjem ka S5 (i Nexus 5/6 su mi savetovali to imam prilike da probam kod druga) ali to je zato što ništa drugo nisam probao. Sad ću pogledam po prvi put te telefone što pominjete, na papiru.
Može ako imate i neke dobre linkove za poređenje kamera vs Samsung, sad ću i ja da guglam.
 
Poslednja izmena:
Ja mogu da ti kažem za S4 koji koristim već 4 godine. Kod mene je već 2 godine stavljen Google Now launcher koji je kopija sistema sa Nexus modela baš zbog te "čistote" i potencijalnog budućeg prelaska na neki "čistiji" sistem. E sad, da li je on stvarno brži na S4 od njegovog TouchWiz-a ja ne mogu da osetim jer sam telefon napunio praktično do "vrha", sve što je moglo da se prebaci na SD karticu od programa ja sam prebacio da bih oslobodio internu memoriju i svaki drugi dan mi se dešava da mi je memorija puna od korišćenja. To samo znači da je meni 16 GB interne memorije malo i da mi treba makar 32 GB, što ne znači da će trebati i tebi.
A zašto nisam prešao na drugi telefon sve ove godine? Upravo iz razloga što mnogo veća cena ne opravdava dobitak u mom slučaju. Kad bih radio upgrade uzeo bih sa 32 GB interne memorije+obavezno SD i drugi razlog je 4K kamera, znači i jedno i drugo, a to je dugo bila skupa kombinacija. U međuvremenu se pojavilo par Kineza koji to nude za 250-300 evra, a cene idu uskoro i dole.
Znači S4 je dobar telefon za pare koliko košta polovan. A ne beži od Sony-ja Z2 i HTC-a M8 ako ih nađeš po dobroj ceni jer su im sistemi ispeglani.
 
Jedina bitna razlika po pitanju pravog dobitka na S5 je LTE. Inace, mozes imati bolji rad na S4. Meni se licno prilicno vise svidja ekran i zvuk na S5, mnogo manje je osetljiv ekran na padove (ima lajsnu koja je IZNAD povrsine ekrana, za razliku od S4, gde je sve u istoj ravni - svaki pad ode ekran na S4), mada i S5 mnogo tesko ispada, za razliku od S4/S3, barem meni (u stvari krajem prosle godine mi je S5 prvi put pao, a imam ga 2+ godine sada)
To su vec finese, koje nece svakome ni biti iste. Sami telefoni u radu nisu nista razliciti. Imao sam S4 pre S5, uopste nisam bio nesto zeljan da idem opet na Samsung tada, ali nisam se pokajao.

Ako mozes naci proveren primerak, ja bi ti predlozio Note 3. Ima poneki za 150e kod proverenih prodavaca, a telefon je barem generacija (po svemu, ne samo po zvanicnim stavkama) ispred S5, po meni i ispred svega u tom cenovnom rangu. Ja cu isto se vratiti na Note 3 single SIM uskoro (imao sam Dual SIM Note 3, jedini razlog vracanja na S5 je zbog LTE podrske, koju samo Single SIM Note 3 ima :().

Ne da leti, nego postoji i dobra podrska zajednice za sve ove telefone, nemas learning curve, a S5 i Note 3 imaju ALEXNDR-ov ROM, ako se nekome cist stock cini sporim/losim. (ALEXNDR pravi stock ROMove za dosta samsung flagshipova, u pitanju je odlican debloated ROM, sve bukvalno radi, a ipak primetno bolje).
Poredjenja radi, S3 na stocku postaje neupotrebljiv vrlo brzo. S3 sa ALEXNDR ROMom radi skoro na nivou S3 Neo/S4 (S3 Neo meni radi bolje od S4, iako je slabiji fon, mnogo je optimizovaniji)

Ne bezi od Sony Z2/Z3 sto neko rece, odlicni telefoni, out of the box mozda i bolji. A posto nisi koristio SAMOLED, neces se tesko navici na te ekrane, na OS se navikne lako.
 
Može ako imate i neke dobre linkove za poređenje kamera vs Samsung, sad ću i ja da guglam.

Sve imaš na gsmareni, svaki sa svakim možeš da porediš, uključujući i kamere.

za razliku od S4, gde je sve u istoj ravni - svaki pad ode ekran na S4), mada i S5 mnogo tesko ispada, za razliku od S4/S3, barem meni (u stvari krajem prosle godine mi je S5 prvi put pao, a imam ga 2+ godine sada)

Meni je S4 ispao makar 50 puta. Doduše, imam ovu futrolu, ali promenio sam 2 za ove godine. Za sledeći telefon uzimam ovo i ono debelo staklo.
 
Poslednja izmena:
Da li u obzir dolaze kineski modeli koje moras da porucis izKIne, neke doduse mozes naci na KP? Ako hoces pogledaj leEco x620, xaiomi ima nekoliko modela za oko 130-150EUR-a, imao si ZTE Z7max za 90EUR-a sto je smesna cena za taj telefon, kakvi S4 kakvi bakraci, da kupujes telefo star nekoliko godina...
 
Meizu M3 (ili cak Note verzija ako pada u budzet). Kakav S4 i slicna polovna starudija. Mejnstrim starudija je takav mit da je to nevjerovatno.
 
Poslednja izmena:
Huh dobio sam hrpu najrazličitijih preporuka :)
Kineske mislim da ću zaobići jer ako se ne varam to je igranka sa romovima a ja više ne mogu da živim noliferskim životom kao nekad :) i čačkam i prčkam telefon po ceo dan da bih namestio da sve radi kako ja hoću. Sve mora da radi kao sat, out of the box, uključujući i fabrički softver ali da može da se lako nađu i stave kvalitetni čisti ili custom romovi, da ima apdejta, da sve žive aplikacije rade na keca, samo da uletim na play i da trpam i da je sve kompatibilno.

Evo meni posla za par dana guglanja: S4, S5, A5, J7, ZTE Blade A2, LeEco LE2, LeEco x620, Z2, Z3, HTC M8, Honor 7, P9 lite, Nexus 6, Meizu M3, Xiaomi Redmi Pro

Konkretno pitanje, koji telefoni su na vrhu po pitanju kamere? To je prioritet.

I drugo pitanje, koji su telefoni u vrhu po audio reprodukciji? Kolike su međusobne razlike? Kako se uopšte sada kotiraju moderni telefoni po kvalitetu i jačini zvuka u odnosu na kvalitetne mp3 plejere?
 
Nikakvo igranje sa romovima vjeruj mi, nije ti to Nexus 4. Meizu M2 Note koji sam uzeo prije godinu i po, najvise vremena sto sam ulozio u njega to je bilo dvaput sto sam instalirao Nova Launcher i to je sve. Uptime mi zna biti i po 2500 sati i uglavnom ga neki update zezne pa moram restartovati telefon.

Da ne govorim koliko su Xiaomi i Meizu modeli brzi od starih Samsunga.
 
ne moras ti nista da prckas, vecina tih telefona dolazi sa sasvim normalnim softverom koji nema kineskih aplikacija. E sada, ti si ovde napravio sou :). Nisam siguran da ovaj a5 i J7 ima za 200, u stvari ne znam ni koja je verzija, ima ih vise? Mogu da prokomentarisem LeEco X620 jer sam ga uzeo pre nekih mesec dana drugu. Telefon definitivno vredi tih 150EUR koliko sam ga platio u Kini i plus 30EUR-a carini, od izrade, preko ekrana do kamere, telefon je od metala i odaje utisak modela koji vise kosta, softver mu je Ok, za ovo vreme se nije pozali ni na jedan bag, redovno stizu OTA azuriranja, a ima i ROM-ova koliko hoces. Da napomenem da je on uzeo 3/32 verziju, oba sa 16GB je jos jeftinija. Rutovanje ide bas lako,bukvalno u nekoliko koraka. Verovatno Sony ima najbolju kameru od ovih sto si nabrojao, ali ne znam koliko kosta, sve mi se cini da je Z3 vise od 200. Doduse LeEco ugradjuje sony senzore, konkretno ovaj X620 ima IMX 230. Uzmi u obzir i xaiomi redmo note pro 3, odlican telefon za te pare, 145EUR kosta u Kini.

MOzda bi bilo dobro da napravis tabelu i da napises cene ovih modela pa da uporedimo.
 
Xiaomi redmi pro ima android 6 i dosta je brzi od s4 sa custom romom. Da ne pricam da ima i fingerprint senzor koji 5x bolje radi nego na Z5

Sent from my Z5
 
Jesu li ti Internacionalni ROM-ovi na tim Šaomi telefonima zvanični od strane Šaomi korporacije kao njihovi kineski ROM-ovi ili su nezvanični koje razvija zajednica?
 
Sve je to meni velika mačka u džaku, moraću prvo ako je moguće negde da vidim i probam kineske telefone.

Nego šta kažete za najbitnije: koji od nabrojanih telefona prave bolje ili bar jednake fotografije i video zapis u odnosu na S5?
Audio mi je isto bitan jer ne znam još šta ću odlučiti i da li ću davati 50-70 eura za mp3 plejer ukoliko telefon ne bude mnogo zaostajao a baterija bude izdržavala. Mada zaseban plejer mi je uvek bio zakon.
 
Meni se cini da ti hoces neki premium telefon a za male novce. :)
Z3 je i dalje moj predlog, sve ima od navedenog. Softver, fluidan rad, kamera izvanredna... Video pravi bolji od S5.
Nekome se svidja dizajn Sony telefona, nekome ne.

Edit: Z3 se moze naci do 200e, uglavnom ide ispod 200e.

Послато са D5803 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako ima Z3 za 200€ a kamera najbitnija stavka, onda moze on. Mada mi je pomalo nejasno i dalje sta hoce covek od telefona, ako nam kazes primarnu karakteristiku mozda i moze da se pomogne, ja sam kupio sto meni sto okolini preko 10 kineskih telefona raznih brendova, i ti telefoni su sve samo ne macka u dzaku. Ne mozes ocekivati da uredjaj od 200€ ima sve najnovije komponente i kameru kao S8, to je malo neozbiljno. Kineski telefoni su oko 40-50% jeftiniji od brendiranih uredjaja slicnih specifikacija, to je neki odnos, vecina tih telefona koristi identicne komponente kao i brendirani telefoni ali su jeftiniji, e sada ako ti je bitno da ti pise samsung, apple onda to lepo platis. ako ti to nije bitno, vec ti je bitan odnos cena kvalitet onda su tu Kinezi nenadmasni. Sve u svemu lakse bi bilo kada jasno naveo dve primarne karakteristike pa da vidimo, ali uglavnom ti kazem, kao neko ko vec par godina kupuje ove telefone, kineski telefoni nisu nikakva macka u dzaku i dominanti su u toj srednjoj klasi...
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta smatraš pod premium? Za mene je sve preko 100-150e za telefon iživljavanje i premium... Poslednji telefon koji sam kupio (dao pare) je bio Nokia 6630 polovan za 110 eura, 2007. godine. Od tada sam koristio samo dva dobijena i nasleđena, N95 pa Core Duos 8262. Sony na žalost dolazi u obzir samo ako bi bio u istom cenovnom rangu a za klasu bolji u svakom segmentu da bi imalo šta osetno da prevagne. Jer imam neki u firmi koristi se kao službeni i iznerviram se svaki put samo kad treba da pošaljem sms ili kod za proveru stanja. Sve je isto ili slično kao kod S5 a skuplji, tako da bar jedna dilema manje. Isto su mi hvalili Nexuse, ali kad uporedim sa samsungom oni slabiji a skuplji, ništa ne kapiram. Za vikend idem u NS pa ću valjda stići da isprobam famozni Nexus 5 kod drugara. Koliko vidim i LG su skuplji za sličan hardver, prednost im je čist android a mana slabija kamera?
Kineze i Huawei ću nadam se naći negde u prodavnicama da pročačkam.

I zašto svi nabrojani telefoni imaju integrisane baterije i samo usb 2.0 ?
 
Znaci na osnovu tog nekog sonija u firmi Sony globalno ne podleze tvom kriterijumu?

Edit: Najbolje da probas par modela, ovako ti necemo pomoci puno osim sto smo ti dali neke preporuke.

Послато са D5803 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kineski telefoni su oko 40-50% jeftiniji od brendiranih uredjaja slicnih specifikacija, to je neki odnos, vecina tih telefona koristi identicne komponente kao i brendirani telefoni ali su jeftiniji, e sada ako ti je bitno da ti pise samsung, apple onda to lepo platis. ako ti to nije bitno, vec ti je bitan odnos cena kvalitet onda su tu Kinezi nenadmasni.

Nisu identične komponente, kamera je obično dosta slabija kod Kineza, nije pravilo. I vrlo malo ima objektivnih testova kamera kod Kineza.

Gadjan, probaj Google Now launcher na taj tvoj Samsung, vidi kako ti odgovara, to ti je Nexus fazon.
 
Poslednja izmena:
LeEco x620 ima USB type C port. Znaci, najnoviju tehnologiju koju koristi apple i svi noviji telefoni, pricas na pamet, jako si slabo upucen, donosis zakljucke na osnovu nekih predrasuda koje imas. Ja se slazem da je sve preko 200-250EUR bacanje para jer imas uredjaj skoro iste upotrebne vrednosti kao i obi najskuplji modeli a nijasnse su ukameri, ekranu, cak i baterije su cesto bolje na tim kineskim uredjajima srednje klase. Moj ti jesavet da uzmes leEco X620 ovu verziju od 16GB koja ti je u kini oko 125EUR, platices jos carinu, ako budes imao srece, izaci ce ti oko 30EUR i za 150EUR ces imati odlican uredjaj, sa dobrom kamerom i USB C portom. Metalan telefon, sa 5.5" koji daje vise nego kvalitetan prikaz.
 
Nisu identične komponente, kamera je obično dosta slabija kod Kineza, nije pravilo. I vrlo malo ima objektivnih testova kamera kod Kineza.

Gadjan, probaj Google Now launcher na taj tvoj Samsung, vidi kako ti odgovara, to ti je Nexus fazon.

DAj neki primer. Evo, samsung J5 koji je dosta popularan kod nas u toj srednjoj klasi kosta oko 200EUR. Koju to karakteristiku ima bolju od X620? ili xiaomi redmi note pro. Od kamere preko izrade do baterije je sve kvalitetnije kod tih kineskih modela. Procesor snapdragon 410, smesno. Le max 2, telefon koji sa carinom izlazi malo vise od 200EUR, a ima malo veci ekran 5.7" ima brutalnu kameru i jede za dorucak samsung J7 recimo koji kosta oko 250EUR-a. Ima na youtube testova koliko hoces pa moze da se poredi, bukvalno za svaki iole popularniji kineski model ima po nekoliko testova. Vecina tih kamera koje se ugradjuju u te telefone je sony i samsung, RAM memorije su novije generacije DDR3 ili DDR4 kod najnovijih modela. Ekrani su obicno IPS i stvarno su kvalitetni, jer sam se licno uverio u to, preko 10 modela mi je proslo kroz ruke. Mislim da gresis...
 
Nazad
Vrh Dno