Šta je novo?

Koji telefoni najviše nude za 100-200 eura?

Gadjan

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2006
Poruke
2,372
Poena
390
Više gledam za 100-150, teško da bih se ispružio 200 za telefon osim ako baš baš ima velike razlike. Koristio sam do sada stari core duos i8262 a budžet sam formirao od 100e zato što toliko koštaju S4 koji sam koristio kratko i telefon kida kako radi u odnosu na ovu moju kršinu. Drugo ništa nisam probao i nemam blage veze oko hardvera i performansi. Samo znam da bi mi bilo jako teško da se naviknem na neSamsungov android (LG, Huawei, pogotovo Sony...) ali gledam i razmatram i te telefone.
Vredi li dati 50 eura više za S5 i šta dobijam u praksi u odnosu na S4? Na papiru vidim i ja.
Kod telefona mi je bitno naravno sve, ako ću već da menjam. Jer i ovaj stari core duos mi završava sve samo lošije, sporije i neudobnije.
Redom najbitnije stavke su kamera, brzina i fluidnost u radu pokretanje aplikacija, ekran, kvalitet audio izlaza/reprodukcije. Baterija tek na kraju, poželjno izmenljiva. Dizajn, materijal kućišta nebitni. Bloat nebitan, i onako za to postoje custom romovi, nadam se neki čisti.
 
AKo nemate ništa protiv da se nadovežem... Izgleda da će mi uskoro crći telefon, pa gledam šta ima u ponudi (samo dual sim). Zapao mi je za oko VIVAX Fly 4, zbog solidnih karakteristika.

- baterija 4000 mAh,
- RAM 3 GB,
- ekran 5,2",
- procesor 1.3Hz Octa Core
- OS Android 7.0 (Nougat)

Šta mislite, ima li kakvih iskustava? Cena je 22k din.
 
Vivax, lol.

Zasto ne uzmes lepo Redmi Note 4 Global ili Note 4X?
 
@ivanbass1

Video sam ovde da svi hvalite taj brend, ali koliko sam guglovao, može se nabaviti samo preko KP ili naručiti on-line, a tehniku ne kupujem na taj način. I da, isto sam odreagovao kad sam malopre video Vivax, al reko, otkud znam, možda i valja... :) Imam već par godina njihov ventilator, radi posao :D
 
Bolje uzmi J5 2016 za 23.000 nego Vivax, mada je J5 les sto se tice chipseta, a nema ni led notifikaciju, auto-brightness i fp senzor.

U legalnim domacim radnjama najbolja kupovina je Honor 7 lite za 25.500 dinara.
 
Ne uzimam još ništa, jer trenutni još nije crko :) Nego prikupljam informacije da odmah mogu kupim drugi, čim ovaj izdahne :) Cena za taj Honor mi je prevelika, pa i za ovaj Vivax, ne bih davao više od 20k. Pa sam ono gore okačio u informativne svrhe...
 
Što trojka kad ima Nokia 6 za 235€ ili Nokia 5 za 180-190 sa dve godine garancije operatera.

Honor 8 Lite (170-200€), ili P10 Lite, ako i košta malo iznad 200€ isplatiće ti se.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Covek rekao da nece sa KP telefone :d
 
Ima ovaj honor 8 lite kod operatera ...
Baš sam ga čačkao pre neki dan - skoro identičan P10 Lite samo nema brzo punjenje.

Osim toga na KP prodaju ljudi koji su uzeli preko operatera - dakle neotvoreno sa 2 godine garancije!

To je najpovoljnija kupovina [emoji106]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ima brzo punjenje, ali ne ide brzi punjac uz njega, i ima manje interne memorije.

Slazem se za to u potpunosti, jeste najbolja kupovina(sa garancijom od operatera na KP).
 
To je onda još veća ciganija, da telefon podržava quick charging, a da moraš sam da kupiš punjač :)
Neko reče da nema ni oleo premaz ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Video sam ovde da svi hvalite taj brend, ali koliko sam guglovao, može se nabaviti samo preko KP ili naručiti on-line, a tehniku ne kupujem na taj način.
Covek rekao da nece sa KP telefone :d
Evo sad sam video da postoji radnja u BG koja prodaje Xiaomi telefone, pa gledam šta imaju u ponudi... Vi sa ovog foruma beše preporučujete Redmi model? Ja tražim dual sim + sd kartica, što duža baterija i što više rama, al da se uklopi do 20k - ostale karakteristike su mi nebitne. Imate li nešto na šta treba da obratim pažnju il da menjam kriterijume?
 
Baš ništa?

Ja sam malopre našao na sajtu jedne veće domaće prodavnice telefon ASUS ZenFone Go, koji sa karakteristikama (dual sim, 3.000mAh, 2 Gb) i cenom od 19k odgovara mojim potrebama. Pa bih sad krenuo u traženje rivjua po netu. Ako neko nešto zna o ovom modelu, slobodno...
 
Redmi Note 4X sa SD 625 u logicnoj prodavnici.

Ne znam samo da li je DS.
 
Da, na tu prodavnicu sam mislio u ranijoj poruci. Sad sam tražio tvoju preporuku. Za svaki od tri modela (Redmi Note 4X) koja postoje na sajtu, piše da je DS, ne spominju dal je hibrid.
 
Koji telefon danas može da se kupi za 120e a da nudi solidne performanse. Najbitnije od svega mi je baterija, ispod 3000mAh neću ni da razmišljam. Koje su ponude?
 
Koji model tačno, i da li bi funkcionasao kod nas najnormalnije, kao što i ostale marke funkcionišu, Samsung, LG... Da li postoji neka začkoljica kod njih što se tiče mreže i tako toga, nisam imao iskustva sa njima pa zato pitam.
 
Nazad
Vrh Dno