Šta je novo?

Zakucan clock na grafickoj

safmaverick

Slavan
Učlanjen(a)
25.01.2009
Poruke
207
Poena
330
Moja oprema  
Laptop
HP EliteBook 8730w
Mobilni telefon
iPhone XS
Steam
safmaverick
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Vidim u poslednje vreme dosta ljudi se zali da im je zakucan clock na niskim ili visokim vrednostima... Da li je problem sa nvidia driverima ili je neki hardverski problem. Nigde ne mogu naci odgovor, ima li neko ideju neku? Kod mene je core zakucan na 50mhz, memory na 135... Sve zivo sam pokusao, nista ne moze da ga natera da se promeni...

Imam Gainward GTX570 Phantom... do skoro je sve bilo ok, onda sam primetio znacajno seckanje kada pustim 1080p sadrzaj. Jedino sto sam uspeo da nadjem je da graficka nema nikakvu aktivnost.
 
Poslednja izmena:
Ako bas nema resenja,onda Nibitor iskoristiti,ucitati sadasnji bios,iskljuciti sve one power saving gluposti u potpunosti,namestiti jedan jedini clock koji ce postojati i biti default,sacuvati bios i flesovati graficku.
 
Vrati na starije verzije drivera i ne daj automatsko azuriranje. Editovanje biosa zbog ovoga je nepotrebno, u ostalom novi driveri ne donose bolje performanse za starije karte, a posebno ne za GTX 570. Jedina boljka starijih drivera za GTX 570, sto neke igre poput BF1 odbijaju da rade na starijoj verziji drivera od zacrtanih po igri.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno