Šta je novo?

Gde da kupim laser za secenje?

Hybit

Cenjen
Učlanjen(a)
12.10.2012
Poruke
299
Poena
195
Treba mi za potrebe firme neki pristojan manji laser koji moze da sece (secenje ne graviranje), drvo (do max 3mm debljine), plastiku (polipropilen uglavnom) i tekstilne materijale, ne treba mi secenje metala uopste.

Radno polje ne treba da bude vece od 50x50cm (minimalno ispod koje ne mogu da idem je 35x35cm). Budzet je ~500evra

Trazio sam na AExpress ali su sve ponude lasera sa jako malim dimenizijama 5x5 / 10x10cm kao i ostali sa vecim radnim poljima ali uglavno sluze samo za graviranje ne i za secenje ili u najboljem slucaju seku samo papir.

Preko Alibabe su cene od 2000evra pa na gore sa velikim radnim poljima sto mi ne treba apsolutno.

Nasao sam na par mesta ovo sto meni treba ali na 450-500 evra treba da dodam po njihovoj proceni jos 800-900 samo na transport sto je neprihvatljivo.

Ima li neko neki predlog?
 
Jel ima bar neko iskustvo sa ovim ili preporuku barem?

P.S. Prilično mi je hitno jer bi laser trebao da se pusti u rad za najkasnije, mesec dana, verovatno i ranije.
 
Ja sam pre par meseci gledao nešto za graviranje i sečenje plastike i mislim da se u $500 jako teško možeš uklopiti. Da je dupli budžet onda da.
 
Nazad
Vrh Dno