Šta je novo?

Sta posle Nexus 5X?

veruskicc

Poštovan
Učlanjen(a)
24.06.2015
Poruke
16
Poena
55
Pozdrav,
pratim forum vec duze vreme,ali se nisam ukljucivala u rasprave.
Odlucila sam da prodam svoj Nexus 5X zbog dobro poznatog problema zato sto je kupljen na kp i nema validnu garanciju.
Imam dilemu,kojim telefonom da zamenim Nexusa.Suzila sam izbor na ova 4 modela:
*Huawei P8 lite 2017 (Honor 8 lite)
*Huawei Nova
*Huawei P10 lite
*Samsung Galaxy C5
Buzdet je oko 250e,pa ako imate jos neki predlog slobodno napisite.
Hvala unapred :)
 
U pravu si.
HDR+ je 100% proprietary software (tehnologija). Ide pravo, low level, na hexagon DSP. Google nikome nije dao licencu za port. S'obzirom da je star godinu ipo, tesko da ce ista biti od toga jer predsatvlja "value adding" parce software za Google. Sve i da ga neko reversuje, Google ce reagovati, nece dugo biti dostupan online.

Za mi5s, RR je izasao pre nekog vremena i tad sam ga i uzeo u razmatranje ...
 
Peticu sam nekako potpuno preskocio, ali i sam Gogle tvrdi da prava stvar krece od 6p i 5x. Kod petice je potpuno drugaciji. Na Pixelima jos bolji nego sto je bio na 5x.
Juce kad trazih ko je pravio, cije je, kako pominju samo Pexele - jedva negde 5x i 6p sem da je sa njima krenulo. Sve novo za "series of low light photography merging" rade samo za Pixel zbog DSP u SD820+.
Klucne reci za search Marc Levoy software, Rick Osterloh hardware, zero shutter low light ...
No, offtopic je, kvalitet kamere necemo dobiti, razvoj je strasno skup da bi se nadali nekoj 3rd party app, dakle ostaje osnovno pitanje, kuda dalje za iste pare?
Nekako, posto nikakvih pravila nema, pa ne mozes locirati lose serije, kupovina/ostanak na 5x je cista lutrija. Jos ako se jave ljudi koji kazu da nikad nesto nisu ni pregrevali telefon, a opet je crkao, ne znam sta da mislim.
 
Poslednja izmena:
Bukvalno ništa za sada što se tiče kamere. 5x i 6p brutalne u svakom smislu.
Evo @Vojkan može npr da napiše koliko je g5 kamera ustvari lošija od 6p.. iako za taj telefon kruži priča da je ozbiljan za slikanje.

Ne znam ,da se čeka pixel2 ,valjda će doći do naših provajdera
 
Nakon crkavanja Nexusa 5x koji je koristila lepša polovina nameće se pitanje šta sledeće.
Nokia 6?
Neki Samsung J...?
Neka Motorola?
Dostupnost je presudna, dakle da ga ima u prodaji do popodne ;-)
 
Kakav crni J7 2016, nema on sta da trazi pored P10 Lite i A5.
 
A ni Nokia 6. Snapdragon 430, to je bas slab CPU.
 
Nazad
Vrh Dno