Šta je novo?

HD5850 i Dota2, ne vredi overclock!

Nišlija_1992

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.03.2015
Poruke
706
Poena
30
Imam problem,ne vredi mi overclock XFX HD5850 Black Edition kartice. Ovo je Dota 2 test, za ovu igru mi i treba, pokusavam da odrzim FPS u igri da ne pada ispod 75,ali to je izgleda - nemoguce. Procesor je Xeon E5440 2.89Ghz, izgleda da me on koci. Sta mislite, da li mi je procesor usko grlo? Ovako gledajuci,procesor ne prelazi 60-75%,tako da zapravo nikad nisam mislio da je on problem. Ne mogu njega overklokati jer imam slabu plocu. Kartica je i fabricki malo "nabudzena", ja sam je dodatno ubrzao, ali nazalost nema efekta nikakvog. Ram je 4GB DDR2 na 816Mhz, latencije 5-5-5-14. Citao sam na forumima da za ovaj procesor (Q9550) cak preporucuju HD7850 karticu i njoj slicne, jer on to moze da "izgura". Pomoc molim, sta je problem? :crash:



1. FABRICKI:

untitled.JPG

2. OVERKLOK

untit2led.JPG

3. PROCESOR,RAM, ISKORISCENOST:

yyyy.jpg
 
Poslednja izmena:
GPU load ti stoji 0%. Mora da si opet nabavio neku, pitaj Boga kakvu, kartu. Inace slobodno mozes jacu graficku na tu masinu, radice bez problema. AMD je odavno prestao da pise drajvere za sve pre-GCN a tu spada i ta 5850.
 
Nisu slike iz GPU-Z direktne i u isto vreme,to je slikano van igre,u idle state. Evo slike sa opterecenjem,jedino sto primecujem,to je da sa fabrickim frekvencijama je veca iskoriscenost gpu procesora,a kad povisim taktove drasticno,onda pada iskoriscenost. Fabricki premasuje 72%,a sa overklokom je palo na 65%. Frka u svemu tome je to sto dobijam isti FPS...izmedju 100 i 103...ne valja nikako. :trust:

podesavanja igre:

untitled.JPG

iskoriscenost grafe u toku igre:

unt6titled.JPG
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim grafa ne ide na 100%, verovatno je bottleneck cpu/ram.
 
Procesor ima FSB 1333Mhz,da li je moguce da mi trazi brzi ram da bi radio punim kapacitetom? Ploca mi ne podrzava ni overclock,niti podrzava module na 1066Mhz.
 
Svaka ti cast...ja sam pisao svuda i kleo da cu da prestanem,ali nisam mogao. Vrati se na igru slobodno,sad radi odlicno,kao pre,mozda i bolje. Takodje,vreme nalazenja match-a je mnoogo skraceno,ponekad odmah nadje.
 
Sa q9650 I 7770 oc edition ne moze ni 60 dp 70 da se zadrzi na vise od par sekundi I to sa dosta stucanja tako da je to realan fps sa svim updejtovima. Imam I ssd I 8 giga rama

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
ma znam ja da je Dota zahtevna svakako,najvise procesorski. nego ne znam sta mi je slabije,da li grafa ili cpu. da znam prilikom sledece neke nadogradnje sta prvo da promenim,sta je bitnije.
 
Pa dobro, jel si pogledao šta su ljudi pisali na linku koji ti je panther_ dao??? :lupko:
 
Nasao resenje. Procesor i/ili ram me usporavaju. Sa fabrickih 2.83ghz i memorijom na 800mhz dobijam 100fps,a sa 2.89ghz i memorijom na 816 dobijam 106fps. Ovo ****** verovatno samo u Doti postoji,jer je CPU intenzivna.
 
Kao i u svakoj drugoj cpu-intenzivnoj igri.
 
Da,bas mi krivo sto je tako. Samo malo fabricki da je brzi procesor sa frekvencijom,eliminisao bih te padove frejmova. Znaci ne mogu iskoristiti graficku u potpunosti,bedak!
 
5850 ne podrźava vulkan, a ni druge low level api-je.

Nišlijo, komp ti radi sasvim pristojno. Eventualno možeš da overklokuješ cpu. Ostalo ne diraj.
 
UPDATE:

Naterao sam teskom mukom procesor na 3.1Ghz,sto mu dodje oko 210Mhz overclock. Skocio mi frejm u Doti sa 100 na 110-112. Znaci,200 megaherca daju oko deset frejmova u igrama koje su ogranicene procesorom. Ali grafa jos uvek ne oseca nista,trazi jos brzi proc.
 
Ne trazi grafa brzi procesor, nego je Dota CPU bound igra.
 
Tako je. 10FPS osecam i te kako. Sad pokusavam i vise da dobijem. Utanjivanje mem. latencija jos dodatno pomaze. Pokusavam sad 4-4-4-13 uz 2.0V na 840Mhz.
 
Eo posle nekog vremena sad kad imam cpu od 3.8ghz,da napisem da je cpu bio bottleneck,ali samo do nekih 3.2ghz. Sve posle toga ne vredi sto se tice procesora i sad je bottleneck graficka (hd5850). Znaci pocevsi od 3.2ghz,grafa postaje usko grlo.
 
Nazad
Vrh Dno