Šta je novo?

Msi ram oc

ranzo

Poštovan
Učlanjen(a)
09.09.2014
Poruke
26
Poena
55
Drugari imam plocu iz potpisa,msi krait x370,pokusavam drugi dan da nateram memoriju da radi na 2933 mhz i nikako ne uspevam.Skinuo sam sinoc zadnji bios i opet nece na tu brzinu da ide,memorija radi na trenutno na 2667 mhz u xmp 1 profilu,kad ukljucim xmp 2 -2933 komp nece da butuje,cak ni clear cmos ne radi,moram da vadim bateriju da bi ponovo ucitao default podesavanja.Nisam klokovao brzinu procesora do sad uopste pokusavam samo brzinu memorije da podignem,imam 2x4 gb corsair vengance lpx kitove 3000 mhz (Corsair Vengeance LPX CMK8GX4M2B3000C15),jel mora i cpu da se klokuje ujedno sa memorijom da bi dobio ovu brzinu ili ne,sa cpu planiram kasnije da se bavim,jel moze pomoc,gde gresim ili je do nedovrsenog biosa problem
 
To ti je problem ne dovrsenog bios tako da mislim da je najbolje da ne gubis vremen za tim dok ne izadje novi bios pa onda da probas. za ozbiljne taktove memorije samo asrock taichi i Asus Crosshair
 
Poslednja izmena:
Isti problem sam imao i ja sa MSI X370 Gaming Pro Carbon.
Sa KINGSTON Predator 16GB kit (4x4GB) DDR4 3200MHz
Neće preko xmp profila ni na 3200MHz ni na 2933 MHz. Jednostavno neće da butuje. Poslednji BIOS od juče.

Poslato sa telefona.
 
ako je do biosa dobro je,sacekace se drugi
 
Probaj da ručno namestiš na 2933 16-18-18-38 sa 1.4V i SoC napon na 1.1-1.2V max.
 
Nazad
Vrh Dno