Šta je novo?

Kvalitet extendera

gervasius

Slavan
Učlanjen(a)
02.12.2006
Poruke
194
Poena
319
Možete li u ovoj temi da podijelimo iskustvo sa korištenjem raznih verzija USB ekstendera tj. koji su vam se pokazali kao najpouzdaniji.
Počeo sam prije godinu sa trakastim ekstenderima sa kojima nisam imao problema ali zbog povećanja broja kartica i udaljavanja istih od PCI-e slotova na ploči bilo je neophodno preći na USB ekstendere.
Problem na koji sam naišao u korištenju USB ekstendera se svakao odnosi na famozni kablić koji se ubada u molex priključak ekstendera i koji mi je nekoliko puta spržio SATA kabl i par napojnih jedinica (kablić se pregrije i istopi - napravi haos).
Donekle pomaže kada se direktno sa kabla napojne jedinice spoji molex priključak na ekstender ali obično ih nedostaje u dovoljnom broju.
Mislio sam poručiti preko ebay-a dvadesetak novih ekstendera i neko mi je dao savjet da su ovi novi sa 6-pin priljučkom bolji od starih sa molex priključkom? Mada opet ovi kablići opet idu na SATA priključak na kablu napojne - prosto se sve opet vrti u krug. Dakle, savjet od cijenjenih članova foruma je poželjan.
 
sve je isto zavisi kako brus li iz kine odradi seriju
 
Moj predlog je da se sata konektor izbegava zbog nedovoljno struje koju moze da prebaci preko sebe u odnosu na molex. Pisao sam o tome nedavno pa koga interesuje neka prokopa malo po searchu...
 
Meni crklo napajanje TT1200w gold zbog extendera, odlepio sam. Kad hoću da ušparam par hiljada i neuzeh USB.
IMG_20170428_182908.jpgIMG_20170428_181734.jpg
IMG_20170428_181723.jpg
Štelovao sam karte jer mi se nikako nije dalo da podesim rig. Pustio dual čisto da probam kako se ponašaju, posle minut počelo da se dimi iz extendera. Rezultat svega je da na napajanju PCI pušta 2.2 V.
Taman ako neko zna zašto se ovo desilo neka napiše. Karte su napajane sa dve moleks grane x3 kartice po grani. Napajanje je single rail.
 
I dual povukao previse struje i eto belaja. A sto je najgore ima 6 ulaza na napajanju za moleks kablove. Samo me jos zanima kako napajanje nema neku zastitu, neki osigurac? Ipak je to kvalitetno napajanje.
 
Poslednja izmena:
6 karti na 2 mulex grane? :lupko:
Ne želim da ti stajem na muku ali pisalo se o tome naveliko... RX serija vuče više struje sa x16 slota tj. extendera i preporuke su da se koriste samo USB extenderi a ne ribon kao i maximalno 2 karte (undervolt) po jednoj mulex grani kao i da se izbegava kombinacija sata2mulex...na žalost lekciju si naučio na teži način. :S:
 
A znas kako, delimicno sam nov u svemu ovom, i toliko ima informacija da covek ne moze sve pohvatati. Em sto nisam uspeo nikako da nateram rig da radi kako valja a to je verovatno zbog extendera, em sto sam izgubio zivaca al na kraju mi nije krivo jer planiram u ovome da se zardrzim i moram nauciti kako sta funkcionise. Napajanje je iz HU tako da ce garancija lako proci...nadam se.
 
I da je bilo kvalitetnije napajanje tesko bi ti prezivelo,moglo je ono bilo kakvu zastitu da ima opet bi bilo isto obicni ekstenderi se ne stavljaju na rx 4xx seriju pisali smo o tome 100 puta ovde.

Nije mi jasno kad si vec ulozio 2000 eura u rig zasto nisi kupio jos par usb ekstendera...?

Da izmenim post znaci imas garanciju za napajanje makar ce ti dati novo...
 
Poslednja izmena:
Napajanje pusta struju na plocu i to radi, samo ne pusta na pci. Mozda su otisli samo kondezatori al je pod garancijom pa se to ne otvara. Obicne extendere sam stavio jer kod drugara rade mada sam znao za usb al eto pogresio sam. Najvise me ubi sto sad moram cekati dok se to ne sredi. Taman ako sad porucim za to vreme ce mi stici iz kine novi extenderi, jel imate neku preporuku koje da uzmem, plave ili crne?
 
Poslednja izmena:
Uzmes one ciji ti polozaj odgovara. To sto ti ne radi pcie vjerovatno je zastita odradila i na kraju crkla. Probaj da ostavis napajanje neko vrijeme bez napona mozda dodje sebi.
 
A kako ih pravilni povezivati? Kazu da spajanje na sata nije preporucljivo zbog topljenja konektora? A vidim da recimo evga napajanje jedino i moze da se spoji preko sata konektora....

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno