Šta je novo?

Stara Wireless karta crkla, nova je sumnjiva!

destructor

Cenjen
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
39
Poena
155
Pozdrav svima!
Dakle ovako, juce mi je wireless karta Dynamode 802.11g sa RaLink-ovim cipom crkla. Komjuter je detektuje u device manageru ali driveri ne rade odnosno to sto win vidi u device manageru ne moze da se instalira, a radila mi je od 2009. savrseno. Nista, danas uzeh drugu karticu, Realtek RTL8185, dadoh mom provajderu MAC adresu i nadjoh se u cudu! Signal na ovoj novoj karti je duplo slabiji sa istom antenom:wall: Na staroj karti sam imao signal 70% i kvalitet linka oko 90%, a sada duplo manje. To se vidi i u radu. Ping je ogroman, download mi ne prelazi 100-150KB/s, desava se da mi veza puca itd. Znaci opsti haos :(

Moje pitanje je sledece, da li je moguce da je tolika razlika u karticama ili je mozda posredi nesto drugo? Ljudi, pomozite, prakticno sam bez neta nedelju dana i jedva mi polazi za rukom da postavim ovu temu koliko mi je slab net!!!

Evo screenshotova stare i nove karte gde se vidi jacina signala i kvalitet linka:

RaLink 2.jpg

Realtek2.jpg
 
Proveri u specifikacijama koje su izlazne snage za obe karte. Možda je u tome problem?
 
Snaga se izražava u dBm ili u vatima. Ako je 16 dBm, onda je to 40 mW, što je prilično mala snaga za wifi. Možda je dobitak antene 16 dBi? Kako sve to izgleda? Imaš li eksternu antenu, kako je ta kartica priključena na PC?
 
Antena je externa reink jet 24dB, a kartica ide naPCI slot...
 
Resih problem tako sto sam nabavio drugu karticu takodje sa RaLink chipom:

Neki ralink.JPG
 
Nazad
Vrh Dno