Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 8

Ne ulazim ja u to dal je prodaja išla dobro ili ne, činjenica je da xiaomi mi Mix postoji... Tako da...
Pogledaj kad je izašao mi Mix...

Huawei Mate 9
Ma niko ni ne priča za prodaju nego to da i ovde dolaze šverc-komerc, a o Americi da ne pričamo ...

Mi Mix - avgust 2016 - Kina
G2 - avgust 2013 - ceo svet :)



Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
G2 ? [emoji15]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da, šta ti nije jasno?
Počev od stb, preko kontrola na leđima, do audio zuma koji se sad na htc u11 predstavlja kao nešto revolucionarno ...


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Lol. Forum svašta trpi. Možda najgori mob ikada napravljen.. ali da ne otvaramo tu staru priču :)

Btw stb mu je 75% .. isto kao mi mix

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ontopic, zasto pojedini misle da je baterija slaba, sigurno ce dati 6 H sot sto je super.
 
Lol. Forum svašta trpi. Možda najgori mob ikada napravljen.. ali da ne otvaramo tu staru priču :)

Btw stb mu je 75% .. isto kao mi mix

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Zamisli telefon iz 2013-e ima lošiji stb od telefona iz 2016-e!

2016 god. oktobar - 6.4 inches (~83.6% screen-to-body ratio) vs 2013 god. avgust - 5.2 inches (~75.9% screen-to-body ratio)

Stvarno svašta forum trpi :D
 
Poslednja izmena:
Zato što opcija postoji od note 3.
Ovo se zove rebranding za loženje masa.
Uvek me oduševi kad novi flagship ubaci nextgen softver koji nedelju dana kasnije skinem sa xda.

Evo ja kao neko ko je imao note 3, note 4 i note 5 nikada nisam video tu opciju. Prosvetli me molim te gde se ista nalazi!?!
Za skidanje custom softvera sa neta nemaju svi volje posebno kad gube garanciju za tel koji su platili 500+ eura!

Koji Dual apps na n8? Nesto sam propustio ili mislite na multitasking koji odavno postoji?

Deki https://www.youtube.com/watch?v=1AAYYsbiyPs&t=569s od 8:10 pogledaj ;) :wave: Realno ovo je jedini lik koji je to primetio i pomenuo...zbog takvih stvari ga i pratim ma koliko da je iritantan :D:wave:
 
Evo ja kao neko ko je imao note 3, note 4 i note 5 nikada nisam video tu opciju. Prosvetli me molim te gde se ista nalazi!?!
Za skidanje custom softvera sa neta nemaju svi volje posebno kad gube garanciju za tel koji su platili 500+ eura!

Evo ti par ss sa note 3, stock rom bukvalno ista funkcionalnost.
880a4c7c700cf3d663eea6b8fdfba95f.jpg
9325ea80579b8ebb06bf70f07efed3ed.jpg

3eb27353c42873215631b3a68d627440.jpg

Što se tiče ostalog softvera za neke stvari kao što je screen off memo ti ne treba čak ni root...
Evo primera https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/themes-apps/app-screen-off-memo-t3196790
 
@Dmjenk uviđaš li ti da mi uopšte ne pričamo o istoj stvari?!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pao sam, gotovo je.... Hahahahaha

Huawei Mediapad M2 10.1 LTE
 
E dobro je, izborismo se na kraju ;)

@Bogi79 uozbilji se :d

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[YOUTUBE]7pnXPeS4_UA[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Deki https://www.youtube.com/watch?v=1AAYYsbiyPs&t=569s od 8:10 pogledaj ;) :wave: Realno ovo je jedini lik koji je to primetio i pomenuo...zbog takvih stvari ga i pratim ma koliko da je iritantan :D:wave:
Aha, Dual Messanger accounts! Cool!

Dual Apps isto postoji, ali nije kao na MIUI, vec se misli na ovo sto je Dmj bacio sliku. Meni je svaki Note posle N3 korak nazad za te stvari, jer je na N3 mogao i treci app da se pokrene kroz SPen Window.

Meni se čini da piše 20k.
Hahaha, ne vidim onu jedinicu na telefonu, u pravu si :)
 
Note je propala stvar, sami su ga kanibalizovali.

Kao sto vec neko rece, 90% ljudi je uzimalo zbog veceg ekrana i bolje izrade a 10% zbog olovke.

Prve dve prednosti nestadose, ostade im 10% kupaca koji ga bas zele i jos neki koji ce ga uzeti zbog malo bolje kamere.

Ja sam imao sve Note-ove od keca pa sve dok nisu poceli da eksplodiraju i uopste me ne zanima pored 8+. Tako rezonuje jos par bivsih korisnika Note koje znam, tako da mislim da se nece bas naprodavati Note telefona.
 
@LazaNS @Hector Ruiz @FloydSRB

Pa da, nego krastavac svašta forum trpi :D
 
Mene užasno nervira zakrivljen ekran šta će mi ako nemogu da ga koristim u potpunosti , ako crtam nemogu da koristim celu površinu ... stvarno glupo ... vidim da ću da zadržim S8+ , a nastaviću da crtam na Note 4 , ili uzmem neki jeftiniji S-pen tablet ... uopšte me nije oduševio Note 8 , fali tu mnogo toga .

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Ako ti to kažeš onda dalje nema ...
Ne znam čoveka koji je više koristio note 4 olovčicu od tebe :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da , hvala ... to govorim što se tiče S-pen olovke i ekrana koje za mene nisu u potpunosti upotrebljivi , džabe mi tanji vrh olovke kad nemogu njime da crtam po "ivici" ekrana ... inače ne zalazim u to kakva je dupla kamera ... baterija po meni slabijeg kapaciteta , dizajn mi je lepši na S8 i S8+ ... prvi note koji mi se nesviđa , zaista su se jako puno približili S seriji , a softverska rešenja nisu puno unapređena ... mislim ona fora sa crtanim gif-ovima , stvarno cirkus , to baš treba poslovnim ljudima ... za kreativce je cena previsoka , a za poslovne ljude ne donosi puno toga novog . Stagniranje .

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Samsung Galaxy note 8

Glavna prednost Note u odnosu na S je bio veliki ekran, bolja baterija i bolji kvalitet izrade od S. Sada toga nema.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
ZA mene je Note uvek bio i ostao S pen.Obilato ga koristim i nota mi je podrebna bas zbog toga. 12.2 note profesional sam prekjuče prodao i kao sakat sam. Vec jurim S3 tab zbog Spena. Tako da mislim da je pravi razlog kupovine Note serije productivity...
Mene užasno nervira zakrivljen ekran šta će mi ako nemogu da ga koristim u potpunosti , ako crtam nemogu da koristim celu površinu ... stvarno glupo ... vidim da ću da zadržim S8+ , a nastaviću da crtam na Note 4 , ili uzmem neki jeftiniji S-pen tablet ... uopšte me nije oduševio Note 8 , fali tu mnogo toga .

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Da li se zapitao da li papir za crtanje ide samo do pocetka zakrivljenja ekrana? gledao sam i to primetio. tako da moze da se crta..Crop slika je njesra zbog edge..crtanje jok.. inace ne volim edge zbog zakrivljenja ivica fotki.
 
Poslednja izmena:
Znao sam da će neko pomenuto olovku kao prednost. Tačno je da je olovka korisna ali je namerno nisam pomenuo jer ne mali broj kupaca zaista i koristi.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Kako možeš znati koliko broj ljudi koristi olovku? Osim ako nisi radio neko globalno istraživanje. Tom logikom možeš isto reći i za kameru. Da li ti to ima smisla?
Razumem da ima onih koji kupe Note i ne koriste olovku, ali se zna ko je i šta je ciljna grupa.
 
Ja sam pričao sa ljudima iz Samsunga kada se pojavio Note 5. Govorili su kako na osnovu njihovih istraživanja malo ljudi koristi olovku pa su Note 5 i izbacili samo za neka tržišta a za naše je bio onaj 6 egde plus. Znači ipak postoje ispitivanja koje govore da ljudi koji kupuju Note ne koriste toliko olovku. Meni se uvek sviđao veliki ekran, to nisam mogao da dobijem u Galaxy S seriji. Sada mogu.
 
Kako možeš znati koliko broj ljudi koristi olovku? Osim ako nisi radio neko globalno istraživanje. Tom logikom možeš isto reći i za kameru. Da li ti to ima smisla?
Razumem da ima onih koji kupe Note i ne koriste olovku, ali se zna ko je i šta je ciljna grupa.
Jeste, radio sam globalno istraživanje :)

Jasno je šta sam hteo da kažem a pokazatelj toga je i činjenica da je Apple a posle i Samsung napravio veliki telefon bez olovke... S6 Edge Plus je stigao u Evropu a Note 5 nije. Ljudi hoće veliki telefon, olovka je nebitna stvar u toj priči, bar za većinu.

Inače sam prirodom posla okružen ljudima koji koriste ove gedžete. Smešan je procenat onih kojima je olovka neophodna te su zbog toga kupovali Note.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Menjaju se vremena,pa i filozofija. Steve Jobs je svojevremeno ismevao olovku i bilo kakvo koriscenje iste.

IMG_0493.JPG

Dok je sada Tim Cook fasciniran sa Apple Pencil:

"If you’ve ever seen what can be created with that pencil on an iPad or an iPhone, it’s really unbelievable"

Ne bi me cudilo da dodje uz neki naredni ajfon,sada kada phableti pocinju uveliko da prelaze 6".


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslovni korisnici Note koriste olovke. Ja sam u takvom okruzenju pa znam. Potpisuju se dokumenta obilato( npr u mom slucaju Nalozi). Trgovci primaju fakture i samo na njoj ispisu sta ne valja i vrate nazad.Ili je signiraju svom radniku da je ok. Sve ide jako brzo. Imam jos puno primena. Zavisi u kakvom si okruzenju.Japiji, drzavni sluzbenici i trgovci je obilato koriste.
 
Nazad
Vrh Dno