Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 8

Nfc i kraj price,isto tako bih ja mogao da ti pricam da sam prosle nedelje uzeo od druga iphone x i opasno se razocarao,ios radi dosta losije nego ranije a ona prica o smooth sistemu vise ne stoji,tu ga je note 8 usio i definitivno mogu da tvrdim da je note 8 klasa za sebe,jednostavno iphone je pravljen za g...Amerikance i to je to
 
O tome i pričam. Sve ti imaš na Androidu samo je tu negde zakopano, moraš da googlaš da nađeš rešenje, ili da skineš neku aplikaciju, itd... Brate hoću da označim slike i video klipove i da ih jednim klikom prebacim na drugi fon. Neću da gubim vreme...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Ima opcija i super radi, samo se još nisi upoznao sa telefonom kao što kolege kažu. Čak sta više na novim samsunzima je odlično odrađeno, gde i kad staviš da šalješ preko bt, telefon napravi wifi direct konekciju sa onim koji prima fajlove i pošalje slike ili šta već daleko brže.
Mesec dana je premalo vremema da ovladaš sistemom ;)

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Pa video snimanje je najjače upravo na ovom fonu

Tako se prica, zato sam ocekivao nesto vise od ovoga... Ne pricam o snimcica pregledanim na Note8, vec kada ih pregledavam na PC-u..
Stabilizacija i zivlje boje su mi bile na iPh6+ od pre 2god...radio sam snimak na istom mestu kao i pre 2god...

Cackao sam malo podesavanja u kameri, i takodje je ocigledna razlika na 4:3 i 18:5:9, iako je na telefonu lepsi osecaj sa 18:5:9 kada se slika prikaze preko celog ekrana
 
Uzmi ti sada prvo iP6 i snimi na toj lokaciji, pa N8. Onda obratno.

Onda blind test pogledaj, mada ne verujem da ne mozes prepoznati sta je sa kog telefona jer nisu bas iste boje :) Tako se radi ozbiljan test. A ne "pre 2 godine slikano" uporedi se sa sada.
 
Budi ozbiljan munjo, kakav iph6, ako nemaš fon ne pričaj u prazno, ne znam o kakvim usporavanjima pričate, fon imam od kako je izašao kod nas i jedini rastarti su bili kad je radio nadogradnje, telefon je brutalan u svakom smislu, već sam pisao da jedini problem ima kod edž osvjetljenja, za neke kontakte radi normalno a za neke neće, ostalo samo neka ovako podrži i ja sam prazadovoljan

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Uzmi ti sada prvo iP6 i snimi na toj lokaciji, pa N8. Onda obratno.

Onda blind test pogledaj, mada ne verujem da ne mozes prepoznati sta je sa kog telefona jer nisu bas iste boje :) Tako se radi ozbiljan test. A ne "pre 2 godine slikano" uporedi se sa sada.

Moguce da je do toga sto sam snimio pre 2god u aprilu kada je sve bilo zelenije, a sada u januaru kada je sivije :-D

Jel i ostalima ne radi blic na "focus uzivo" fotkanje?
 
Valjda je poenta da se pomogne nekome ako želi da kupi uređaj a ne da se mlati i pljuje i po onome što nije tačno, kamera je odlična, sigurno je u 3 a video je definitivno najbolji, ono što je po meni jedina mana kamere i što bi trebalo da poprave je ta prednja kamera

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Evo ovako; kod mene posle nekoliko meseci nema usporavanja. Radi kao prvog dana. Edge je i dalje smor za olovku kod kropovanja. Sa IOS-a sam pobegao kao lud na Android, jer za moje potrebe, IOS je polu-dovrsen OS. Glupo je da potezete to pitanje.. Pa bre prost screen cast ne mogu da odradim sa Iphone 7 na moj smart tv.. Igra clash of clans je linkovana vec na Ipad i sada ne mogu nikako da je linkujem na iphone a dizan je sistem nov sistem sa drugim nalogom.. Pojma nemam sta se desilo . Ni u servisu nisu uspeli.. Na Note 8 sam samo ukucao email igra je učitana sa zadnjim statusom .. Na IOS malo sutra.. Samo neki problemi.. da ne pisem o drugim stvarima..
Ono što mi na Note 8 smeta je edge ekran i 9mpx u 16:9 modu a zbog 12 mpx kamere.. Jer radim dosta crop na tih 9mpx. Desi se da slika posle seckanja dobije zrno. Ali nije strasno.. prezivecu.

Sent from my Note 8
 
Da izbace TouchWiz i bloatware i da srede RAM management ne bi bilo ni tog usporavanja.

Nego, da li ste uspeli da zalepite neko staklo a da ono radi kako treba (bez krckanja i zezanja celog touch senzora)?
Koju masku preporučujete?
 
Zanimljiv bug, cim se ukuca slovo f u pretragu telefon se pogubi skroz i zatvori se ova app finder.
186b9a32492fb2ce18a7649dbf055dbd.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Da izbace TouchWiz i bloatware i da srede RAM management ne bi bilo ni tog usporavanja.

Nego, da li ste uspeli da zalepite neko staklo a da ono radi kako treba (bez krckanja i zezanja celog touch senzora)?
Koju masku preporučujete?
Izbacili su touchwiz, sad je samsung experience i mnogo je lepši i fluidnije radi (ali i dalje ima micro zapucavanja povremeno tu i tamo).

Što se stakala tiče 100x pominjani whitedome najbolje radi posao ali je najskuplji, nema kod nas i teško se montira. Panzerglass kao alternativa. Oba su kompatibilna sa velikim brojem kućišta. Što se kućišta tj zaštita za leđa tiče prvo napiši šta preferiraš, deblja i sigurnija ili tanka što samo od ogrebotina štite?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Zanimljiv bug, cim se ukuca slovo f u pretragu telefon se pogubi skroz i zatvori se ova app finder.
186b9a32492fb2ce18a7649dbf055dbd.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Probaj restartovati telefon. Kod mene radi normalno.
d7d6872904a75e02c03e6d3dcd948a0e.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
I ja sam zadovoljan sa ovom preslabom baterijom na N8, bez obzira što slabo drži...

Sve vreme uključen WiFi, osim nešto vremena kada je bio na data, klasika korišćenje za razgovor, poruke etc.

47cfc726f25b12fe475e2f8cb6ea406e.jpg
a479be40f6881975150b0edaaf219a5a.jpg
 
Restartovao telefon i opet zabada ali isključivo a slovo f.
Da ne poverujes [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Reklamiraj fon, neispravan. Nema baga. :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Javio sam prijatelju koji takodje ima note8, njemu se isto desava kao i tebi sa slovom "f". Probao je restart i opet isto. Jako cudno. Rekao je da ce probati fabricki restart da vidi da li ce se opet desavati.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je neki samsungov bug, evo sada sam probao sa svim slovima i brojevima, i slovo K pravi problem, zabada svaki put..

Moguce je da neka app pravi problem
 
Poslednja izmena:
Izbacili su touchwiz, sad je samsung experience i mnogo je lepši i fluidnije radi (ali i dalje ima micro zapucavanja povremeno tu i tamo).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Usporavanja nema. To je prepisivacka škola , od pre nekoliko godina, koju trolovi ovde bacaju.. Nema on pojma o čemu piše.. Da ima laga, napisao bih. Ko me zna, zna da uvek zabeđujem. Sto se tiče buga na slovu f u pretrazi , i kod mene postoji.

Sent from my Note 8
 
Poslednja izmena:
Kod mene nema baga, da nije do neke aplikacije

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Ako ste radili dva zadnja update koji su bili svaki 750mb a niste uradili fabricki restart telefonu postoji sansa da se dese takvi bugovi.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Vidim i ja da ce morati da padne hard reset, cekao sam oreo ali on nece skorije...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
^ ja cu kad izadje oreo definitivno raditi restart. Uvek radim i kad su veliki update kao zadnja dva. Kada su sitne zakrpe do 150mb ne diram nista.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Jel bi trebalo odraditi factory reset pre dogradnje novog sistema, ili nakon update-a?
 
Zašto bi radio pre?
Ne moraš ni posle - eventualno clear cash partition
Jedino ako nemaš neki problem

NOTE 8
 
Jel bi trebalo odraditi factory reset pre dogradnje novog sistema, ili nakon update-a?
Kad uradis upgrade na oreo preporuka je da uradis fabricki restart, bolje je iz razloga sto radi preko starog softera i tad moze da nastane neki bug kao to sa slovom "f".

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Da se upišem u temu :)
Inače smart swich mi podešavanja u većini programa nije prebacio tj sačuvao ali zato adhell matoru verziju instant. Sad ću da testiram da li ista i radi ;)
bfd1495247918202fd649996368e5c63.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ipak si uzeo Note a ne Mate 10 pro?

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno