Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 8

Ni ja ne znam kako to ide, jednom sam samo tako pazario telefon i srecom nista mu se nikad nije desilo.. Pretpostavljam da moras da iscimas tog od koga si kupio da ide sa tobom ako ne daj boze bude bilo potrebe. Znam da ja ne bih mogao nikad tako da prodam telefon, uvek bi me smaralo u podsvesti to sto je to prakticno i dalje moj telefon 2 godine.. :)
 
A jel ima neko iskustva sa 2 godine garancije koje daje Samsung Slovenija? Naleteh na takav model? Prodavac kaže da je ostvariva u Srbiji.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Meni iskreno da neko kaze da mu dam punomocje i da idem kod notara samo bi ga onako pogledao :).
 
Pa dobro, ne moraš da mu daš punomoćje ali treba da mu omogućiš da preko tebe ostvari garanciju ako tip ne može da ostvari sam a to onda podrazumeva da ti nosiš telefon u servis/kod operatera jer je tvoje ime na papiru, ili da ideš sa njim.

Kako god okreneš, veće cimanje, jedino što možda i ne zatreba... ali ipak...
 
Zar to punomoćje nije smo par rečenica na papiru sa podacima prodavca i kupca i delom "dajem saglasnost da u moje ime preuzme telefon"?

Jer ako jeste, onda je to sitnica, odštampa kupac i pečatiraju kod Notara.
 
Sto se tice toga uvek sam na raspolaganju. Ako covek proda nesto tako treba na neki nacin i da se obaveze. Zasto bi bio problem otici ponovo sa covekom i to zavrsiti.
 
Sto se tice toga uvek sam na raspolaganju. Ako covek proda nesto tako treba na neki nacin i da se obaveze. Zasto bi bio problem otici ponovo sa covekom i to zavrsiti.
Tebi nije, ali kupcu jeste, jer ne zna da li je nabasao na "hunder-a" ili nekog drugog koga: baš briga za kupca iste sekunde kada uzme pare, koji će baciti karticu i više ne možeš da ga dobiješ, potpisao ugovor na tuđu ličnu kartu (desilo se forumašu skoro koji je izgubio svoju), ili se ne nalazi na toj adresi (kao što su mahom Romi radili pre nekoliko godina).
 
Poslednja izmena:
A jel ima neko iskustva sa 2 godine garancije koje daje Samsung Slovenija? Naleteh na takav model? Prodavac kaže da je ostvariva u Srbiji.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk

Može li mi neko odgovoriti? Hvala.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Eh Hunder, nisu svi kao ti...

A i recimo nekom se žuri, a ti nisi tu ili ne možeš zbog posla ili privatnih razloga odmah a on te cima na svakih pola sata pitajući kada ćeš moći... Nije vredno jednog papira.
 
Kakvu ulogu uopste igra to potpisivanje, telefon je i dalje pod vlasnistvom provajdera, dok ga ne isplatis u potpunosti 2 godine, ako ne gresim? Sta bi recimo servisu znacilo 'punomocje' ako mora da se zameni ceo telefon, telefon nije tvoj nikako jer ga je prodavac prodao pre nego sto je 'odradio' 2 godine kod provajdera..
 
Kakvu ulogu uopste igra to potpisivanje, telefon je i dalje pod vlasnistvom provajdera, dok ga ne isplatis u potpunosti 2 godine, ako ne gresim? Sta bi recimo servisu znacilo 'punomocje' ako mora da se zameni ceo telefon, telefon nije tvoj nikako jer ga je prodavac prodao pre nego sto je 'odradio' 2 godine kod provajdera..
Tako je.

Drugi deo ne razumem.

Ako redovno plaća po ugovoru, sa tim papirom možeš i ti zameniti. Kao i u svim ostalim situacija je prednost (neće da ti pomogne, ne možeš da ga nađeš...)

Ako ne plaća onda ne znam kako bi išlo. Kod popravke ako se nosi direktno u servis mislim da bi popravili jer ne verujem da servis proverava tvoje uplate. Ako se nosi u radnju zbog popravke ili zamene onda bi računam konfiskovali telefon.
 
Ni ja ne znam kako to ide, jednom sam samo tako pazario telefon i srecom nista mu se nikad nije desilo.. Pretpostavljam da moras da iscimas tog od koga si kupio da ide sa tobom ako ne daj boze bude bilo potrebe. Znam da ja ne bih mogao nikad tako da prodam telefon, uvek bi me smaralo u podsvesti to sto je to prakticno i dalje moj telefon 2 godine.. :)

Ma da, kada kupis takav primerak onda k'o da nemas uopste telefon :)
Do sada sam nekoliko puta kupio takve uredjaje i nikada nisam imao probleme, sto je najjace svi i dalje rade (neki i posle 8+ godina, samo su prosledjeni dalje), imao sam srece a i birao sam non-LG modele :)

E zato je ''bench oglasi sekcija'' vrh i na neki nacin privilegija.
Ne moras da se patis sa kojekakvim ''bajama'' sa MS/KP, kupis uredjaj sa validnom (srb) garancijom i koristis najnormalnije a ako bude problema uvek mozes da se dogovoris sa prodavcem. E sad, niko ne moze da garantuje da su bas svi korektni ali kapiram da vecina jeste. A na kraju uvek mozes da biras od koga kupujes.
 
Naravno, pazario bi od poznanika ili proverenog forumasa, al kazem ja verovatno ne bi mogao da prodam telefon tako nekom nepoznatom liku :) Bas bi me smaralo to sto bi 2 godine mogao da ocekujem poziv za neko ciganisanje po servisima ili slicno :) Kao zove te decko posle godinu i po, kad mozemo da se nadjemo da odemo do servisa da se raspravljamo sa menadzerima, eto me dolazim jedva sam cekao taj poziv.. :)
 
To sa servisom i sa drugim vlasnikom moze da bude ogroman problem...
Samo da ne dodje do toga.... :D
Hvala hunderu na savetu za stajlus, zamenio sam vrh i stajlus se drugacije ponasa, jednostavno klizi po ekranu.
Nego ima li neko problem sa automatskom rotacijom ekrana, kada je iskljucim telefon i dalje rotira ekran i nekad moram nekoliko puta da palim i gasim automatsku rotaciju da bi dosao k sebi....
 
Imam iskustva pa da napisem koju...
Ranije je, samo u VIP-ovim ugovorima, postojala klauzula koja kaze da VIP rentira telefon korisniku, i da je telefon vlasnistvo VIP-a sve dok se ne isplati poslednja rata. To je bio period kada su bili aktuelni Samsung S5, Note 4, itd, i tada se desavalo da je VIP oduzimao telefone zbog neplacenih racuna.
Vise toga nema.
Sada, potpisivanjem ugovora, koji god da je operater, vi kupujete telefon i telefon postaje vase vlasnistvo. Ukoliko ga prodate, a sa kupcem napravite ugovor overen kod notara, sa tackama koje kazu da se sva vasa prava prenose na kupca, on u buducnosti nece imati nikakvih problema sto se tice ostvarenja garancije (popravke, zamene telefona). Naravno, ovo je Srbija, ovde se moze desiti da servis pokusa da izbegne svoje obaveze raznim trikovima, ali uvek postoje inspekcije i drustva za zastitu potrosaca, tako da se sve da resiti.
Telefoni se sada ne oduzimaju zbog neplacenih racuna, za naplatu duga postoje agencije za naplatu koje ce vas zivkati do iznemoglosti, kao i fenderasi, i ostali mehanizmi. Kao sto rekoh, telefon je vase vlasnistvo i to niko ne moze osporiti. Uostalom, njima ne treba vas polovan telefon.
E sada, uvek postoji rizik da telefon koji ste kupili na oglasu, ili na slicnim mestima, a koji potice od operatera, bude potreban u odredjenim krivicnim postupcima i da vama bude oduzet, iako ste ga posteno platili Miki, a Mikin kum Pera je potpisnik ugovora.
Najcesci slucaj oduzimanja u Srbiji je taj da se Pera, kao potpisnik ugovora, pobuni da je doveden u zabludu od strane Mike, i u zabludi potpisao, i telefon za male pare prodao Miki. I tu nastaje problem, krivicni postupak protiv Mike, i tada se telefon oduzima kao dokazni materijal u tom postupku.
I tu nadrljate Vi, ni krivi ni duzni.
Zakljucak je da morate paziti gde/od koga kupujete. Nekada je bolje dati 100e vise i mirno spavati. :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nekada je bolje dati 100e vise i mirno spavati. :)

Za mene je tako uvek, ne nekad i lično uvek idem na to da uzmem sa validnom garancijom i da se u slučaju potrebe ganjam sa firmom koja mi je to prodala nego sa Perom ili Mikom. Naravno, nikog ni u šta ne ubeđujem, to je samo moj princip.
 
Poslednja izmena:
Imam iskustva pa da napisem koju...
Ranije je, samo u VIP-ovim ugovorima, postojala klauzula koja kaze da VIP rentira telefon korisniku, i da je telefon vlasnistvo VIP-a sve dok se ne isplati poslednja rata. To je bio period kada su bili aktuelni Samsung S5, Note 4, itd, i tada se desavalo da je VIP oduzimao telefone zbog neplacenih racuna.
Vise toga nema.
Sada, potpisivanjem ugovora, koji god da je operater, vi kupujete telefon i telefon postaje vase vlasnistvo. Ukoliko ga prodate, a sa kupcem napravite ugovor overen kod notara, sa tackama koje kazu da se sva vasa prava prenose na kupca, on u buducnosti nece imati nikakvih problema sto se tice ostvarenja garancije (popravke, zamene telefona). Naravno, ovo je Srbija, ovde se moze desiti da servis pokusa da izbegne svoje obaveze raznim trikovima, ali uvek postoje inspekcije i drustva za zastitu potrosaca, tako da se sve da resiti.
Telefoni se sada ne oduzimaju zbog neplacenih racuna, za naplatu duga postoje agencije za naplatu koje ce vas zivkati do iznemoglosti, kao i fenderasi, i ostali mehanizmi. Kao sto rekoh, telefon je vase vlasnistvo i to niko ne moze osporiti. Uostalom, njima ne treba vas polovan telefon.
E sada, uvek postoji rizik da telefon koji ste kupili na oglasu, ili na slicnim mestima, a koji potice od operatera, bude potreban u odredjenim krivicnim postupcima i da vama bude oduzet, iako ste ga posteno platili Miki, a Mikin kum Pera je potpisnik ugovora.
Najcesci slucaj u Srbiji je taj da se Pera, kao potpisnik ugovora, pobuni da je doveden u zabludu od strane Mike, i u zabludi potpisao, i telefon za male pare prodao Miki. I tu nastaje problem, krivicni postupak protiv Mike, i tada se telefon oduzima kao dokazni materijal u tom postupku.
I tu nadrljate Vi, ni krivi ni duzni.
Zakljucak je da morate paziti gde/od koga kupujete. Nekada je bolje dati 100e vise i mirno spavati. :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
A kako je tacno telefon dokaz u "tom" postupku?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nisam ni ja verovao, kako su mi rekli, dugmici su povezani sa ekranom, a kada se menja ekran, obavezno se menja i baterija.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Baš sam pogledao i dugme jeste povezano sa ekranom. Mislim da može da se popravi bez zamene ekrana ali je rizično. Zamena baterija je čista glupost. Evo ppgledaj: https://youtu.be/GRmY-4HKVIk

To oni dobijaju sve u kompletu pa tako i menjaju.
Vidim da ljudi odglavljuju to dugme izopropil alkoholom ali kad je u garanciji nema smisla to raditi.
 
Jel realno da ove sluske koje idu uz telefon vrede skoro 100e?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Kolege ima li neko maple gold boju Note 8? Jel zadovoljan sa njom ili se kaje sto je nju uzeo? Ne znam da li da uzmem crni ili gold? Oba su mi lepa, možda je gold i lepši.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Kod crnog Note 8 je bolja baterija nego kod golda, a kod iPhone 8 je obrnuta situacija. :) ;)
Salu na stranu, kolega, pogledas obe boje i odaberes sebi lepsu. O ukusima ne vredi, oko boje ti niko ne moze pomoci.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ako ćeš da ga stavljas u neku futrolu a verujem da hoćeš onda ti je boja apsolutno nebitna.
Gold je napred crn, bas kao i crni što je...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Kolege ima li neko maple gold boju Note 8? Jel zadovoljan sa njom ili se kaje sto je nju uzeo? Ne znam da li da uzmem crni ili gold? Oba su mi lepa, možda je gold i lepši.


Sent from my iPad using Tapatalk
Meni se kod gold nije dopalo što je onaj deo pozadi sa fingerprintom takođe crn pa mi je to malo odudaralo.
 
@Stonecold...ukoliko nešto bude, nosiš telefon u ProMobi ovlašćeni servis (ne u Vip) bez problema i oni popravljaju, zovu te i ti dođeš i preuzmeš. E sad problem nastaje ako telefon ne može da se popravi i mora da se zameni za novi. Onda jedino potpisnik ugovora može u vipu da preuzme novi telefon ili ovlašćeno lice. Moj savet, ako ikako možeš je da sačiniš punomoć na svoje lice sa potpisnikom ugovora, on je overi kod notara i tebe 99% ne boli glava posle.

A šta to danas ne može da se popravi odnosno zameni deo? :)

Može li mi neko odgovoriti? Hvala.

Može, pro mobi, nazovi ih sutra i pitaj. Ja cenim da je mrka kapa ali proveri pa javi ovde.


BTW dobio sam neki update za adhell na S8, možda da probate da li sada radi na note

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.getadhell.androidapp
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno