Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 8

Ne zna se koji case je vece zlo,taj sa celim otvorom (ne mozes pogoditi fp) ili ovaj izbusen kao sir :d

IMG_0132.JPG







Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U sustini bolje da je izbusen , ali pozadina telefona je zlo ruzna....nece liciti na telefon uopste i onda ce napred izgledati futuristicki , a pozadi kao da je ratna spravica za ko zna sta....
 
Pa nema neke razlike sto se tice (ne)funkcionalnosti,pored toliko rupa,tesko da ce se ona prava pogoditi iz prvog puta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
crop.php


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da li ćemo ikad viš dočekati normalan Note u ponudi?!...prvenstveno mislim na flat screen, al i bez ovog rugla pozadi!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Sta uradise sa ovim dual camera trendom, najbolje se ovde vidi. Upropastise zadnju stranu nacisto. :)
Huawei je zadao domaci zadatak ostalima, pa donekle i Xiaomi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije problem u trendu , problem je sto samsung ne ume da spakuje to.

Skroz se slazem za Huawei , P10 ima najbolja ledja na trzistu gotovo sigurno , makar najelegantnija.
 
A da li se zna da li ce ta kamera sluziti da pravi wide fotke kao LG G5 i G6 ili zbog fokusiranja?
 
Verovatno na fazon IP7 ili Huawei (''2x telephoto/portrait mode'') sto je po mom misljenju bolje (korisnije) resenje od G6 jer S8 vec ima primarnu kameru koja je dovoljno ''wide'' (26mm), uz odlican senzor, pa je fov vise nego dovoljan a sve to uz dobre detalje i dinamiku dok je primarna G6 kamera sa 1/3'' senzorom i 30mm socivom pa nema takav fov (ovo je malo losije tj. ''uze'' cak i od matorog ip6) a i detalji/dinamika su malo losiji zbog manjeg senzora. Sekundarna kamera jeste korisna i zabavna za koriscenje ali je super-wide uz mali senzor sto bas i nije pametna ideja.

Tako da ce Note 8 najverovatnije imati blago unapredjenu (S8) primarnu kameru (26mm socivo, 1/2.5'') ali uz dodatnu kameru po iP ili Huawei ''receptu''.
 
Poslednja izmena:
Valjda je mnogo bitniji ekran u sta gledate stalno nego zadnja strana. Mada vidim da ovde postoje ljudi sa OCD koji ce da gledaju stalno u zadnju stranu :d Ovo je jos i super, kako je grdan tek novi iPhone, ovo se bar nece klackati na stolu.
 
Realno za sada je jedino huawei odradio dual kamere kako treba. Valjda će i Samsung ići u tom pravcu.

Note8 će biti preskupa zver sa senzorom za otisak prsta koji nema nikakve logike.

Sent from my Redmi Note 4
 
[YOUTUBE]0bfGIL8LjAs[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ima li novih vesti? Koliko je zapravo ta olovka (ne)upotrebljiva na zakrivljenom displeju,da li je neko imao takvo iskustvo uopste? Zanima me Note 8,uskoro cu imati potrebu za jos jednim uredjajem,pa ce svakako biti u uzem izboru,a i eto prilike da se posle duze vremena poigram sa droidom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
efd49d745b2139c2c9312ca3c29b8ad0.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve ide ali neupotrebljivi FP senzor opet na istom mestu kao na S8
 
To mu je verovatno i najveca mana. Inace,nadam se da nece biti puno "duzi" od S8+,s'obzirom da ima manje ivice a navodno 6.3-6.4 inca ce biti dijagonala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Po meni pored FP senzora, jedna od potencijalnih mana je i slabija baterija od S8+ i eventualno dimenzije. Ako bude izduženiji od s8+ plašim se da će biti nezgodan za korišćenje jer je s8+ već dovoljno dug. (npr duži je i od note 7 i od ip7 plus).



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa to i mene najvise brine,ako bude duzi od S8+,nema ga nekog smisla razmatrati. Jedino je kamera neki veci upgrade,pitanje je koliko uopste ima logike koristiti olovku kada je u pitanju zakrivljeni displej i ovakav odnos stranica. Ako uzmes u obzir pocetnu cenu koja je najavljena i trenutnu koju ima S8+,jednostavno ne vredi toliko vise. Ali sacekajmo jos malo,mozda ponudi jos nesto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Slažem se, sve ostalo mi je na mestu sem gore navednog, i više mi se sviđa ovaj dizajn sa oštrijim ivicama nego li sa zaobljenim kao kod s8. Jedino bi ovaj deo sa kamerama mogao biti manje upadljiv.
Ali otom potom, za 2 nedelje je predstavljanje pa ćemo da saznamo sve.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samsung Galaxy note 8

Slažem se, sve ostalo mi je na mestu sem gore navednog, i više mi se sviđa ovaj dizajn sa oštrijim ivicama nego li sa zaobljenim kao kod s8. Jedino bi ovaj deo sa kamerama mogao biti manje upadljiv.
Ali otom potom, za 2 nedelje je predstavljanje pa ćemo da saznamo sve.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mislis,tri nedelje? [emoji2] 23. Avgusta bi trebalo da bude.
Slazem se da je lepsi dizajn sa ostrijim ivicama,to se bas lepo vidi tek kada stoje jedan pored drugog.

IMG_0311.JPG

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za 3 nedelje je predstavljanje, pogrešio sam ja :)
Ovako kad su jedan pored drugog note mi je
mnogo mnogo lepši.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zanimljive su dimenzije ovog note8 modela.. Verovatno je u pitanju ekran od 6.5" 4k ? (2:1 ratio )
Sada jedini problem ce biti baterija , ocekujem da nece ici preko 3500mah a moguce da ce biti i manja.
 
Poslednja izmena:
Ma kojih 6.5",ne baksuziraj! [emoji23] Verovatno 6.3",taman za koliko su manje ivice,nema logike da ga jos izduze. A za bateriju se provlaci svuda 3300 mAh,sto je bas lose,ocigledno su dobili neku fobiju od prosle godine. Bar da je noviji soc,pa da kazes da ce biti neke vece ustede,nego sipak. Jos samo fali 4k displej, pa da "zaokruzi" pricu o autonomiji [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa to je gotovo sigurno. Vidiš ovde u poređenju sa s8+ :) naravno druga je stvar što je tih pot. 6.5" ustvari povrsinski kao 6" 16:9. :)



Note-8-vs-Note-7-vs-Galaxy-S8.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ima i ovo poredjenje,koje se isto uklapa tu negde sa tim tvojim

IMG_0312.JPG

Za toliko je otprilike i Note7 bio duzi od S7e,valjda se nece drzati te tradicije [emoji849] Inace,Note 7 je po meni neka idealna velicina telefona,ovo je vec preterivanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno