Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 8

Pa ne znam kako drugačije da objasnim činjenicu da plus ima bolju bateriju od manjeg modela, ekran je veći za 14.5%, baterija za 16.6%. Da to sve ide linearno, trajanje bi trebalo da je isto ali nije...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ma dajte bar je baterija predvidljiva ...
mAh baterije/dijagonala ekrana/chipset

Ima da bude prosek do 5h sot-a i to dok je još nova ;)
Naravno pričam o smartphonu sa aplikacijama - ne onima što imaju 5 aplikacija ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pozicija baterije u odnosu na elektroniku i mesto za olovku, ukazuje zašto je tog kapaciteta.
e68188f4ffef787a2e651b0aa9d3aa7a.jpg


Sent from SM-T825 Tab S3
 
Poslednja izmena:
Kao i kod ostalih - između 4-5h SoT-a ...

[YOUTUBE]pE27QxFVqV8[/YOUTUBE]

2a3b7acb75762c31661010143ce62cd3.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kad ugasis Google now koji u Srbiji sluzi kao ukras (kao i lokacije koje on povlaci) + BT, dobijes solidnu bateriju oko 5+ SoT.
 
Ma baterija nema šanse da bude bolja nego na s8.. a to znači čist prosek. 4 do 5h sot. Za telefon od 1000e to je premalo

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
U rangu S8+, a bolja je verovatno od S8. Kao sto je i Vojkan napisao:

ekran je veći za 14.5%, baterija za 16.6%
 
Nema šansi da bude u s8+ rangu. To jest može kod plaćenih youtubera

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Mislim da je bolja od s8, jer očigledno ekran ne igra toliko veliku ulogu u potrošnji. Zvuči apsurdno ali je tako, jer se ne može se na drugi način objasniti osetno bolja baterija na s8+ vs s8.
 
Osetno bolja oko 10% . Oko 15% veća baterija a oko 8% veći ekran.

Da ekran ne igra veliku ulogu s9 bi imao 7inca sa baterijom od 2400mah.

Sve u svemu bateriju u rangu s8+ nema teorije da ima , biće između s8 i s8+ što je bedno za 1000e

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je do optimizacije samo,mozda i ta 2GB rama vise igraju veliku ulogu,ali dosta bolje odradjuje posao od S8/+ u ovakvim testovima:

https://youtu.be/vMiTOKKX7ek


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma kakva optimizacija, Android uvek žedan ram-a i lepo mu legne koji gb dodatno... [emoji1]
 
Uglavnom,Essential bas zakazao,ko bi rekao,na papiru dobar hw,plus klot android...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Osetno bolja oko 10% . Oko 15% veća baterija a oko 8% veći ekran.
kojom računicom si dobio da je ekran veći 8%?

I otkud 10% za bateriju. Kod Erice je npr bilo 20%...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Rekao sam oko.. pun forum bukvalista . [emoji15]

261fbff962d8e4bf8335c3ca19d94521.jpg


Imaš onaj test gde u 6,7h gazi i s8 i s8+ kroz iste testove i bude oko 10% , opet da naglasim oko.. koliko ste postali ostrašćeni biće za 30ak dana da s8+ ima bolju bateriju od rn4.. :/

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Super samo to je dijagonala, a bateriju troši ceo ekran (površina), a ona je na plusu veća za... napisao sam koliko :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ma dobro jbt.. s8+ aždaja a note8 ima malo bolju bateriju jer displej ne troši ništa . Idemo dalje

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa na istom tom testu na koji se pozivaš je note 8 imao bolju bateriju od S8+, šta ćemo sad? :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ajal smoriste bespotrebno!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa dao mu čovek malo časove fizike... Elem, između 4 i 6 SOT dobijaju a sasvim je jasno da mnogi gase procese i stavljaju brightness na auto...Zato ima velikih razlika u SOT
 
Poslednja izmena:
Mene interesuje iskreno da li je ostalo onih famoznih 30 min SOT-a na poslednjem % baterije....
 
Ko uopste gleda ove battery testove kada je pola njih placeno a pola nije validno jer svi drugacije koriste telefon.
To je test u rangu Dzerija koji sece staklo kamere na g6 i govori nije mu nista..
Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
A sta to vi radite i gde,kad vam je malo 4h sot?
 
Pa obzirom da je olovka pojela dobar deo mesta nisu ni mogli da stave vecu bateriju,a da ne bude 250+ grama. I ne znam otkad u it svetu baterija diktira cenu.
 
Mislim da testovi nisu merodavni, jer na s8+ baterija je malo degradirala. Valjalo bi testirati sa novim, neotpakovanim s8+ i to sa softverom koji je dosao uz njega.
 
Pa obzirom da je olovka pojela dobar deo mesta nisu ni mogli da stave vecu bateriju,a da ne bude 250+ grama. I ne znam otkad u it svetu baterija diktira cenu.

Kad je stala baterija veceg kapaciteta u Note 7,koji je manji i tanji uredjaj,fizicki je mogla i ovde biti veca,ali eto...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A sta treba da diktira cenu olovka i 16 kamera ? Realno ono sto je skoro svakom korisniku potrebno je dobra baterija i fluidan rad, ostalo su sve plusevi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno