Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 8

Zasto tako kratko moze da se snima u super slow, otprilike par sekundi, dok u normalnom slow moze bez ogranicenja?

https://en.wikipedia.org/wiki/High-speed_camera

Fizika a logika. Do nedavno je takva tehnologija bila cista naucna fantastika na ''consumer'' uredjajima, od 2017. se sve menja kada su kamere na smartfonima u pitanju. Mesta za napredak ima (dodavanje vise DRAM memorije na senzor sto ce omoguciti malo duze snimanje) ali glavni limit ostaje - velicina senzora tako da 960fps+ snimanje u low light uslovima ima smisla tek sa drasticno vecim senzorima (full frame).

Prednost DRAM senzora nije samo 960fps snimanje vec i brutalni AF rafali u najvisoj rezoluciji, prediktivno AF snimanje a u buducnosti verovatno i kompleksniji hdr od guglovog hdr+.
U sustini je to buducnost smarfon kamera, uz manja povecanja senzora jer sve ide u smeru da ti uredjaji imaju po nekoliko kamera razlicitih karakteristika i sociva a ne jednu sa sto vecim senzorom.
 
Poslednja izmena:
https://en.wikipedia.org/wiki/High-speed_camera

Fizika a logika. Do nedavno je takva tehnologija bila cista naucna fantastika na ''consumer'' uredjajima, od 2017. se sve menja kada su kamere na smartfonima u pitanju. Mesta za napredak ima (dodavanje vise DRAM memorije na senzor sto ce omoguciti malo duze snimanje) ali glavni limit ostaje - velicina senzora tako da 960fps+ snimanje u low light uslovima ima smisla tek sa drasticno vecim senzorima (full frame).

Hvala na pojasnjenju :)
 
Ako sam primetio dobro ovi sa telenora uvek imaju manji update od ostalih, evo ga sad za septembar oni 170mb dok mts i ostali od 700 I nešto mb....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pokajah se što odradih ažuriranje, nadam se da će baterija biti dobra kao na prošlom

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Meni je na proslom bili oko 5 sati sota.... videcemo za ovaj

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Čini mi se da je baterija ok, da je nisu nagrdili ovom nadogradnjom

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Mi nemamo kao na s9, s9+ note 9 kao live ar emoji, samo ove gifove koje jednom napravi u galeriji i to je to?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
E ako za to treba jači hardver nego što ga ima Note 8 onda mi to definitivno nije potrebno...
 
I ja sam pomislio da je glupost, ali sam guglao malo i gledao na xd i stvarno se dosta pise o tome.. Pogledaj i sam.
 
Ma ne sumnjam ja uopšte u to što kažeš ali ako je N8 telefon sa slabim HW onda je definitivno ta aplikacija neoptimizovana i nepotrebna, naročito što S9 nema HW koji je svetlosnim godinama bolji od N8.
 
Mozda nije istina, ali tako se pisalo, jer kod iPhone X navodno zavisi od hardvera, ne znam za note 8...
 
Dobio je i note 8 i s8, ali je "skracena" verzija, a ne kao na s9. Sve u svemu glupost :D!
 
Skracena je samo " super slow motion" ...ovo ostalo je isto kao na s9, e sad glupost ili ne, oni tako prodaju telefone :D
 
Nije isto, znam sta pricam, informisi se slobodno pa ces vidjeti sta je razlika.
 
Druže, s8/+/note8 nemaju live emoji... Kao što snimamo u 480fps dok s9plus snima u 960fps, takodje note 8 snima kraći video.

Pa to sam napisao gore ...za live emoji moracu da probam ? :)

je l' na ovo mislis da nema
 
Poslednja izmena:
OK nema ali ja sumnjam da je HW problem jer pitanje je - koliko je to jači HW na S9 od onog na N8 da ovaj prvi može da gura live emoji bez problema a ovaj drugi to ne može ni pod razno.
Jednostavno live emoji nisu želeli da implementiraju i po meni to je to...
 
OK nema ali ja sumnjam da je HW problem jer pitanje je - koliko je to jači HW na S9 od onog na N8 da ovaj prvi može da gura live emoji bez problema a ovaj drugi to ne može ni pod razno.
Jednostavno live emoji nisu želeli da implementiraju i po meni to je to...
Slažem se. Moraju nešto da ostave da bih jurio za novijim galaksijem. [emoji4] Kao što nismo dobili onaj novi UI kamere.
 
Nazad
Vrh Dno