Šta je novo?

Kompjuter ne vidi grafičku (nema slike)

bane16

Poštovan
Učlanjen(a)
24.12.2016
Poruke
463
Poena
70
U pitanju je HP Compaq 8200 Microtower PC
i5-2400
8gb ram
250gb hdd
320w napajanje

Ubacio sam HD7750 ali nikako da dobijem sliku na monitoru, čujem u pozadini da se podiže sistem ali slike nigde. Bios je updejtovan na poslednju verziju iz 2016. godine ali opet kad uđem u bios nemam ponuđenu 7750, samo integrisanu. Grafičku sam probao kod druga na asus h61m-k i normalno radi.

Jedan od mogućih problema je taj što ploče u ovim HP kompjuterima daju na PCIe x16 slotu max 25w ali na YouTube-u se mogu videti snimci sa drugim grafičkim karticama koje vuku i više od 7750.

Ima li neko ideju šta učiniti da ovo čudo proradi ?
 
Problem je, kao što si i sam primetio, najverovatnije napajanje na samom PCIe slotu i/ili napajanje same radne stanice.

Imao sam iskustva sa par DELL, Lenovo HP brand name računara koji su isto tako imali ograničenje po pitanju potrošnje od 25 do 35W.

Mislim da si osuđen na GT730 ili HD6350 modele...
 
Jel na tim računarima sa ograničenjem nisi ni mogao da dobiješ sliku ili su radile kako tako ?

Generalno sve matične iz 8200 serije imaju to ograničenje ali na neku foru ljudi teraju i jače grafičke pa mi to nije jasno kako.
 
U pitanju je HP Compaq 8200 Microtower PC
i5-2400
8gb ram
250gb hdd
320w napajanje

Ubacio sam HD7750 ali nikako da dobijem sliku na monitoru, čujem u pozadini da se podiže sistem ali slike nigde. Bios je updejtovan na poslednju verziju iz 2016. godine ali opet kad uđem u bios nemam ponuđenu 7750, samo integrisanu. Grafičku sam probao kod druga na asus h61m-k i normalno radi.

Jedan od mogućih problema je taj što ploče u ovim HP kompjuterima daju na PCIe x16 slotu max 25w ali na YouTube-u se mogu videti snimci sa drugim grafičkim karticama koje vuku i više od 7750.

Ima li neko ideju šta učiniti da ovo čudo proradi ?

Što se tiče ovog 25W, u specifikaciji piše samo koliko vuku grafičke koje isporučuju. PCI-E x16 kaže 75W i tu nema kako se kome ćefne. Banalno pitanje, monitor je uboden u Radeona? U BIOSu ti je setovano da automatski odabere grafičku?
 
Da, monitor je uboden u radeona ali u biosu nemam opciju automatskog biranja već kad izaberem VGA settings tu je Intel integruša setovana kao primarna grafička i to je to (nema nikakvih opcija).

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Jedino što mi na pamet pada jeste da je ili PCI-E slot neispravan ili su u BIOSu ograničili koje se grafičke mogu ubaciti. Ja npr. u svoj Dell Optiplex 960 sam bez problema ubacio GTX750 i radilo je sve iz prve. Jedino što možeš da probaš jeste da se igraš povezivanjem monitora na drugi izlaz na grafičkoj.
 
Sa izlazima sam probao sve živo (naravno sa adapterima) osim DP i ništa. Opet, preko hdmi porta na drugom kompjuteru radi, kod mene neće.

Preostaje ili slot ili bios. U svakom slučaju večeras idem po drugu ploču pa ćemo videti, tu bi trebalo sve da bude ok (nadam se samo da nije do napajanja).
 
Evo opet problema sa grafičkom, doduše ovog puta sa drugom pločom i napajanjem.

Naime zamenio sam ploču sa Asrock H61M-VG3. Morao sam usput da stavim i drugo napajanje i cpu kuler. Napajanje je LCPower LC500H-12 V2.2

U BIOS-u podešena podrazumevana grafička da je PCIe ali slike opet nema. Da ponovim, probao sam grafičku na Asus H81M-K i normalno je podiže sistem.

Grafička bi bez instaliranih drajvera morala barem da podigne Bios ako se ne varam ?

Da napomenem da je monitor nakačen preko adaptera HDMI na VGA a monitor je SyncMaster 943NW. Preko istog adaptera je grafička normalno bacala sliku na drugom kompjuteru ali neki levi monitor.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Potraži ima li dostupan noviji BIOS za grafičku kartu. Isto mi pade na pamet sad da problem možda pravi UEFI pa probaj boot u legacy mode-u.
 
Za legacy mod ni nemam opciju u biosu (barem je ja nemogu pronaći).

BIOS ima novi ali nažalost update je moguće odraditi samo preko Asus matične ploče a to mi je neizvodljivo.

Upravo probao direktno HDMI na tv i nema slike. Sve mi se više čini da je mrtva ali me kopka kako je na drugom kompjuteru radila iz prve.

Više nisam pametan.
 
Uzeo od druga r7 250 i ubacio na Asrock matičnu, najnormalnije je kompjuter prepoznao i instalirao drajver. Ubacio 7750 ponovo ali je kompjuter ne vidi. Ponovo probao 7750 na kompu od drugara i ništa, mrtva grafička. Očigledno je gubila kontakt čim sam jednom uspeo da je pokrenem ali sad ne daje nikakav signal.

Sve u svemu, hvala na pomoći, izgleda je grafička stvarno faličan primerak.
 
Jel si probao da ocistis kontakte od graficke?
 
Ako me secanje ne vara,ta serija kartica je bila problematicna,vrlo izbirljiva po pitanju ploca/biosa?
 
@ivanbass1

Ne, čime da očistim kontakte ?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako ti je graficka Powercolor 7750 onda nije ni cudo sto ne radi jednostavno nece svaki racunar da je prepozna razlog se ne zna....
 
Očistio alkoholom i ništa. Asus je u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno