Šta je novo?

Problem sa strujom ili nesto drugo? Komp reaguje na ukljucivanje drugih uredjaja

housemajstor

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.04.2017
Poruke
20
Poena
4
Pozdrav ljudi, nov sam ovde pa se unapred izvinjavam ako sam temu postavio na pogrešno mesto. Imam jedan krajnje čudan problem, radi se o tome da sam skoro morao da se vratim na stari analogni lcd monitor i pošto ploča nema vga priključak kupio sam adapter displayport na vga. (na jednoj strani je displayport sa kablom a na drugom kraju je vga priključak). Sve to super radi ali se dešava da kada god uključim neki uređaj u produžni kabl na kome je računar monitor se ugasi i upali (ne skroz da ostane bez napona samo nestane slika na 2 sekunde i vrati se). Da napomenem kada ubodem grafičku karticu (neka stara) i monitor vežem na nju tih problema nema.
Probao sam sledeće:
1. Proverio uzemljenje na produžnom kablu i ono je ok.
2. Električar mi je proverio uzemljenje u celoj kući i ono je odlično (obzirom da je struja rađena pre 2 godine)
3. Probao drugi monitor CRT i on se isto ponaša.
4. Isključio sa mreže sve uređaje (frižider, šporet, klima...) da isključim mogućnost da neki od njih pravi problem.
5. Probao računar kod drugara u komšiluku i dešava se ali ređe.
6. Promenio napajanje, i proverio da li kompjuter ima kontakt sa uzemljenjem i sve je ok ali problem ostaje

Ostaje mi samo da zeza taj adapter na vga, ili da je ploča defektna u pitanju je ASUS STRIX H270F GAMING
Molim vas za pomoć ako neko ima neku ideju šta bih još mogao da probam da ustanovim šta mu tu pravi problem pošto drugi kabl trenutno ne mogu da nađem.
Izvinjavam se na opširnosti ali mislim da je bolje da odmah napišem šta sam sve probao.
 
Da promenis produzni kabl :)

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk
 
A kabl od monitora, vidim da si menjao monitor, da l' si menjao kabl?

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk
 
Da, stavljao sam CRT monitor koji ima svoj vga kabl i isto. Ne znam šta još mogu da probam, da otklonim moguće uzročnike dok ne nabavim još jedan adapter displayport na vga pa da probam sa njime.
E, da, hvala na pomoći :)
 
I meni se to dešava.

Kada upalim tv povezan sa kompom, monitor se ugasi i upali.

Tv i monitor nisi na istom produžnom zbog toga i dzabe. Tv je u zidu.

Nova zgrada, nov tv, nov monitor, nov komp.

Pre toga stari komp, stari monitor, stari kablovi.

Menjao napajanje, kupio komplet novi računar.

Ništa nije pomoglo. [emoji1]

Nisam menjao produžni ali ne vidim da će pomoći. Umorio sam se od menjanja, ali ću i njega zameniti posle praznika.

Što je najcrnje, ne dešava se stalno. Nekada pauzira po nekoliko dana, a nekada non stop to radi.
 
Vidiš, mene buni to što kada ubacim neku grafičku on normalno radi, tj. nema tog paljenja i gašenja monitora samo kada je vezan preko ovog adaptera. Sve više sumnjam na njega ali isto tako moram da otklonim sve druge uzročnike.
 
Da, stavljao sam CRT monitor koji ima svoj vga kabl i isto. Ne znam šta još mogu da probam, da otklonim moguće uzročnike dok ne nabavim još jedan adapter displayport na vga pa da probam sa njime.
E, da, hvala na pomoći :)
Izvini, znam da sam dosadan ali da li si probao da zamenis naponski kabl od monitora? Ja kad god sam menjao monitor nisam menjao naponski...
 
e to nisam, mislim da nije do njega ali svakako cu ujutru da probam cisto da me ne grize taj crv sumnje.
 
Probao sa drugim kablom i za kućište i za monitor. Isto se dešava :( Znači, kada stavim neku staru grafičku u pci-e slot (7300gt) i monitor vežem na njen vga port tih problema nema. Jedino mi ostaje taj adapter displayport na vga ili sama ploča da zeza. Prvi put koristim display port pa ne znam da li je on previše osetljiv i zato reaguje.
 
Poslednja izmena:
Meni to lici na gubljenje kontakta zbog mehanicke manipulacije, zato mnogo i pitam.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk
 
Veruj mi, izludeo sam sa time. Lomim glavu danima šta je u pitanju, isključujem jedno po jedno samo čekam da nabavim drugi taj adapter pa da probam. Nadam se da sam sve probao i da nisam ništa propustio. Nadam se samo da nije do matične ploče ali kaže i Ilion da se i kod njega to isto dešava.
 
Sada si i mene motivisao da čačkam.

Do sada sam sporta radi menjao delove. Ne da bih prvenstveno rešio problem ali se jesam potajno nadao da će se rešiti.

Ono što nisam menjao je jedino TV, koji zaista može biti uzrok, produžni, i nisam siguran za jedan dvi to hdmi kabal.

Pa ću probati prvo njega da zamenim, ili bar da rotiram hdmi to hdmi na tv, a dvi to hdmi na monitor pa ako ne upali da zamenim taj dvi to hdmi što mi je sumnjiv.

Posle toga ći zameniti produžni, i onda ostaje samo TV da pravi probleme, tj njegova napojna ili matična da su vrljave.
 
@llion vidi, ja sam menjao monitor i nije do njega (bar u mom slucaju), možda kod tebe stvarno tv pravi problem. Na prvu mi je ličilo da je problem sa uzemljenjem ali nije uzemljenje mi je odlično. Drago mi je da sam te zainteresovao da i ti čačkaš, zajedno ćemo lakše da nadjemo uzrok :D
 
Pozdrav ljudi, nov sam ovde pa se unapred izvinjavam ako sam temu postavio na pogrešno mesto. Imam jedan krajnje čudan problem, radi se o tome da sam skoro morao da se vratim na stari analogni lcd monitor i pošto ploča nema vga priključak kupio sam adapter displayport na vga. (na jednoj strani je displayport sa kablom a na drugom kraju je vga priključak). Sve to super radi ali se dešava da kada god uključim neki uređaj u produžni kabl na kome je računar monitor se ugasi i upali (ne skroz da ostane bez napona samo nestane slika na 2 sekunde i vrati se). Da napomenem kada ubodem grafičku karticu (neka stara) i monitor vežem na nju tih problema nema.
Probao sam sledeće:
1. Proverio uzemljenje na produžnom kablu i ono je ok.
2. Električar mi je proverio uzemljenje u celoj kući i ono je odlično (obzirom da je struja rađena pre 2 godine)
3. Probao drugi monitor CRT i on se isto ponaša.
4. Isključio sa mreže sve uređaje (frižider, šporet, klima...) da isključim mogućnost da neki od njih pravi problem.
5. Probao računar kod drugara u komšiluku i dešava se ali ređe.
6. Promenio napajanje, i proverio da li kompjuter ima kontakt sa uzemljenjem i sve je ok ali problem ostaje

Ostaje mi samo da zeza taj adapter na vga, ili da je ploča defektna u pitanju je ASUS STRIX H270F GAMING
Molim vas za pomoć ako neko ima neku ideju šta bih još mogao da probam da ustanovim šta mu tu pravi problem pošto drugi kabl trenutno ne mogu da nađem.
Izvinjavam se na opširnosti ali mislim da je bolje da odmah napišem šta sam sve probao.

Proveri drajvere
Mene je RX 480 na isti način zezala dok nisam vratio u rikverc
Moguće da ti zato na kartici radi normalno
 
Hm, mene od početka vuče da je nešto hardverski u pitanju, koliko je čudan problem ne bi me iznenadilo da je to. Proveriću pa javljam rezultate.
 
Rešen problem :) ipak je bilo do kabla (displayport na vga). stavio drugi kabl i nema više gašenja monitora. Hvala svima na pomoći :)
 
Drago nam je. Pozdrav

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno