»RSS Benchmark sajt

Strana 91 od 110 PrvaPrva ... 4181878889909192939495101 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1.351 do 1.365 od ukupno 1641

Tema: IT preduzetnici: Banke, porezi, propisi...

Member Avatar korisnika TEP3A
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        1.315
      2. Moja mašina
        • CPU: Athlon 7750BE X2 @ C'n'Q feat. Arctic Cooling Freezer 64 Pro feat AS5
        • MoBo: Gigabyte ma770 - ud3 feat. PAC-P01 NB Cooler feat AS5
        • RAM: 4GB Kingston HyperX 1066MHz
        • VGA: Sapphire 4670 512MB
        • MON: BenQ 2420HDB
        • HDD: WD 640GB/32MB Black + Seagate/Maxtor 250GB/16MB
        • OPT: LiteOn SH-16A7S Sata
        • Case: Spire Swordfin feat. LC 6550
        • SND: Realtec HD integrusa / Philips SBC HP 250 sluske / Microlab SOLO 2 MkIII :)
        • TV: LG PJ350 42''
        • INET: DSL
        • Ostalo: Cooler Master AerogateI all dead silent ;)
      3. Ovaj pasus sa -0.3% su kasnije dodali izgleda, bas sam ja zvao i pitao pre nego sto je dodat, privuklo me ono da je fiksiran prema srednjem kursu NBS. Pisao sam o tome ovde.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
        I will not buy this tobacconist's; it is scratched.

Member
        Na forumu od
        Oct 2005
        Poruka
        2.257
        Taj pasus stoji bar od 01.02.2019. Sysninja je u 13:56h tog datuma citirao ovaj pasus gde pise -0.3%.
        Ti si pisao o tome par dana nakon toga, ali je meni delovalo kao da si prevideo ovih 0.3% koji su pisali na sajtu, sudeci po komentaru koji si ostavio.

Member Avatar korisnika atheista
        Na forumu od
        Apr 2002
        Poruka
        111
        Pomagajte, lupam glavu već 3 sata i čitam sva moguća uputstva.

Osnovao sam agenciju (preduzetnik-paušalac) iz radnog odnosa tako da me APR (valjda) nije prijavio na osiguranje jer je osnov osiguranja "radni odnos" jači od "samostalne delatnosti". Sad su me odjavili sa radnog mesta i hoću da se prijavim na obavezno socijalno osiguranje.

Koji osnov osiguranja da stavim u prijavi osiguranja preko CROSO portala?

Imam ovo ponudjeno:

Click image for larger version. 

Name:	croso.jpg 
Views:	108 
Size:	71,8 KB 
ID:	271276

Koliko znam, trebalo bi da bude nešto iz oblasti "200", ali meni nudi samo 201 advokata i 207 - OSNIVAČ, ČLAN PRIVREDNOG DRUŠTVA KOJI JE ZASNOVAO RADNI ODNOS U PRIVREDNOM DRUŠTVU. Ako izaberem 207, traži mi podatke o radnom vremenu itd. pa to oćigledno nije to.

Member Avatar korisnika Exodusbgd
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        4.816
      7. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-8700k + NZXT Kraken X62
        • MoBo: Asus ROG Maximus XI Hero
        • RAM: 4x 8GB DDR4 2933MHz HYPERX Predator RGB
        • VGA: Palit RTX 2080 Super JetStream
        • MON: ASUS ROG Swift PG348Q
        • HDD: SSD NVMe 512GB WD + 4 TB Seagate
        • Case: CM Cosmos C700P, CM V850
        • SND: Yamaha RX-V457 + Yamaha NS-F51
        • LAP: Zenbook Pro 15, HP Omen 17-an115nm
        • TV: LG 43UJ6307
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech G903, HyperX Allloy Elite RGB
      8. Nego, neverovatni su. Ništa od kredita, apsolutno mi je neverovatno da ne mogu da dobijem bilo kakav bankarski proizvod, a dve godine zaredom imam godišnje promete 5-6mil. Ma ne mogu jedan jbni ček da dobijem, a kamoli nešto drugo.

Imam ugovor sa stranim klijentom od početka ove godine i redovne prilive na devizni račun, ali sad im je prdnulo na pamet da traže ugovor od minimum 12 meseci za običan kredit, ili ugovor od 24 meseca za stambeni kredit. Neverovatno...

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Na forumu od
        Apr 2002
        Poruka
        111
        Exodusbgd muci svoju muku, ja svoju.

Ajd mozda ovo neko moze da proveri kod sebe. Kad se ulogujete u CROSO i proverite uplatu doprinosa za vas kao preduzetnika, koji vam je "osnov osiguranja", tj. sifra osnova osiguranja?

Moderator Avatar korisnika sysninja
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        4.482
      11. Moja mašina
        • MON: Dell U3417W
        • SND: Q Acoustic 3050i, Denon AVR-X3400H, BeyerDynamics DT-770 Pro 250Ohm
        • LAP: MacBook Pro 15,1
        • TV: LG 42LN5400
        • Ostalo: iPhone Xs
      12. Citat Citiram korisnika: Exodusbgd Pogledaj poruku
        Nego, neverovatni su. Ništa od kredita, apsolutno mi je neverovatno da ne mogu da dobijem bilo kakav bankarski proizvod, a dve godine zaredom imam godišnje promete 5-6mil. Ma ne mogu jedan jbni ček da dobijem, a kamoli nešto drugo.

Imam ugovor sa stranim klijentom od početka ove godine i redovne prilive na devizni račun, ali sad im je prdnulo na pamet da traže ugovor od minimum 12 meseci za običan kredit, ili ugovor od 24 meseca za stambeni kredit. Neverovatno...

Ja sam u Soge dobio kreditnu karticu na osnovu ugovora sa klijentom od oktobra prošle godine.

Member
        Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        585
        @atheista

Cudno je da nemas 202 / samostalna zanatska delatnost

Sent from my iPhone using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        697
        Citat Citiram korisnika: sysninja Pogledaj poruku
        Ja sam u Soge dobio kreditnu karticu na osnovu ugovora sa klijentom od oktobra prošle godine.
        Ma prilično su oni nesređeni. Ne znam za kreditne ali za stambeni mnogo zavisi od toga na koga naletiš što je glupo jelte. Meni su isto prvo rekli da ne mogu da dobijem stambeni pa se ispostavilo da nije baš tako. Parafraziram prenetu izjavu pretpostavljam od risk-a: Nema minimalni iznos? A koliko dugo je on kod nas? Daju mu kredit u drugoj banci? Pa ajde može, on je "naš".

Na forumu od
        Apr 2002
        Poruka
        111
        Citat Citiram korisnika: salecg Pogledaj poruku
        @atheista

Cudno je da nemas 202 / samostalna zanatska delatnost

Sent from my iPhone using Tapatalk
        I meni isto. Problem je sto sam osnovao PR iz radnog odnosa pa me APR nije mogao da prijavi na osiguranje jer radni odnos ima "prednost" u odnosu na samostalno placanje doprinosa.

U medjuvremenu sam raskinuo radni odnos i sad treba da se prijavim u PIO i onda u Poresku. Ili mozda gresim u koracima?

Izgleda cu morati sledece nedelje do PIO da se licno prijavim.

Btw, da li je ovo ok vodic za prijavu poreskoj?

https://blog.pausal.rs/kako-da-popun...ijavu-ppdg-1r/

Najvise me buni spisak priloga uz prijavu.
        Pokusao sam da nadjem zvanicno sta treba, ali bez uspeha.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk

Member Avatar korisnika Exodusbgd
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        4.816
      17. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-8700k + NZXT Kraken X62
        • MoBo: Asus ROG Maximus XI Hero
        • RAM: 4x 8GB DDR4 2933MHz HYPERX Predator RGB
        • VGA: Palit RTX 2080 Super JetStream
        • MON: ASUS ROG Swift PG348Q
        • HDD: SSD NVMe 512GB WD + 4 TB Seagate
        • Case: CM Cosmos C700P, CM V850
        • SND: Yamaha RX-V457 + Yamaha NS-F51
        • LAP: Zenbook Pro 15, HP Omen 17-an115nm
        • TV: LG 43UJ6307
        • Ostalo: Logitech G903, HyperX Allloy Elite RGB
      18. Pretplati se na Pausal i oni će ti pomoći. Mizerna cifra na mesečnom nivou (2-3 pakle cigare), a vrlo su uslužni i rešićeš problem uz par odlazaka na šaltere manje.

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        697
        Citat Citiram korisnika: atheista Pogledaj poruku
        I meni isto. Problem je sto sam osnovao PR iz radnog odnosa pa me APR nije mogao da prijavi na osiguranje jer radni odnos ima "prednost" u odnosu na samostalno placanje doprinosa.

U medjuvremenu sam raskinuo radni odnos i sad treba da se prijavim u PIO i onda u Poresku. Ili mozda gresim u koracima?

Izgleda cu morati sledece nedelje do PIO da se licno prijavim.

Btw, da li je ovo ok vodic za prijavu poreskoj?

https://blog.pausal.rs/kako-da-popun...ijavu-ppdg-1r/

Najvise me buni spisak priloga uz prijavu.
        Pokusao sam da nadjem zvanicno sta treba, ali bez uspeha.

Neko će reći da sam mirođija u svakoj čorbi .

Koliko je znam ne treba da se prijaviš u PIO jer već plaćaš doprinose za penzijsko.
        Dakle ako obavljaš samostalnu delatnost iz radnog odnosa plaćaš porez na zaradu i doprinose za penzijsko. Kada prekineš radni odnos onda u okviru samostalne delatnosti počinješ da plaćaš i doprinos za zdravstvo i za nezaposlenost. Dakle jedina adresa za rešavanje dilema za tebe je poreska uprava. Ako ne može online onda po meni moraš do poreskog inspektora za tvoje slovo i da razrešiš pitanje.

Moja žena je bila preduzetnik iz radnog odnosa pa je raskinula radni odnos i onda sam ja za nju otišao do poreske da razrešim dilemu. Inspektorka je prosto kreirala nova akontaciona rešenja od momenta raskida radnog odnosa gde su u odnosu na prethodno dodati doprinosi za zdravstvo i za nezaposlenost. To je bilo 2018. i ja tada nisam ni znao za mogućnost toga da se to uradi online. Elem, ne bi mi bilo neverovatno da to nije pokriveno online servisima.
        U svakom slučaju to sam uradio u decembru ioako je radni odnos raskinut u avgustu.

Na forumu od
        Apr 2002
        Poruka
        111
        Aha! Hvala, Miljane. Ja sam skapirao da moram u PIO da se prijavim jer u PPDP-1R stoji da se kao prilog, stavlja M obrazac sa prijavom u PIO. Ja imam Odjavu, ali ne i Prijavu jer ne mogu da se prijavim preko CROSO portala zbog nedostatka upisa samostalne delatnosti kao osnova osiguranja.

Provericu jos sa nekim knjigovodjom, a u najgorem slucaju, prijavicu se Poreskoj jer to moram u roku od 15 dana od osnivanja. Pretpostavljam da oni sami me onda prijave u PIO po sluzbenoj duznosti.

Opcija 2: Poreska licno pa da ih pitam.

Na forumu od
        Apr 2002
        Poruka
        111
        Btw, i u Resenju iz APRa o osnivanju, stoji da, ako ne dobijem od njih kopiju Prijave u PIO, da se ODMAH (sa sve velikim slovima) javim u PIO radi prijave na osiguranje ukokiko nemam drugi osnov. Tad sam imao, ali sada nemam pa je zvanicni rok 3 dana za prijavu u PIO. Prijateljica rece da nisu rigorozni kao Poreska i da se ne opterecujem oko roka.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.621
      23. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      24. ^primeti samo da se menja racun na koji idu porez i PIO, kada promenis da budes van radnog odnosa!
        Za svaki slucaj, ti plati nesto vise za period u junu koliko si bio u radnom odnosu, pa kroz 15 dana od novog resenja idi i proveri stanje na racunima. Ako imas pretplatu, trazi preknjizenje na nove racune.

Inace, proverite svi preko ePorezi stanje na racunima. Pogotovu sto se pocetkom godine menjao BOP, moze se desiti da imate pretplate. PU to uopste ne preknjizava, samo im stoji, ako ne trazite preknjizenje.
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        697
        Ne mogu da tvrdim šta moraš da uradiš ali ja nisam za ženu radio nikakvu dodatnu prijavu na PIO jer kao što rekoh do tada je ona plaćala PIO paralelno iz radnog odnosa i preko samostalne delatnosti. Dakle ja mislim da ti ni ne možeš da obavljaš delatnost bez da plaćaš PIO za samostalnu delatnost osim možda kao penzioner. Proveri pa javi da znam da li i ja moram nešto da radim.

Strana 91 od 110 PrvaPrva ... 4181878889909192939495101 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •