Šta je novo?

IT preduzetnici: Banke, porezi, propisi... (FAQ - II & III post)

TO ne pise nigde u uredbi ili ja ne vidim.
 
A ako odes u prekid/mirovanje?
 
Pa u prekid mozes u svakom slucaju, samo da nije odradjen pre 15 marta.
 
A ako iskoristis ovu “pomoc” i odes u mirovanje? Nesto je Milan Trbojevic pricao oko toga, ali nisam obratio paznju
 
Pa ako piše da ne mogu da iskoriste pomoć samo oni koji su otvorili "mirovanje" pre 15 marta logično mu je da mogu oni koji otvore posle. Nigde nije napisano drugačije.
 
Kakva je situacija oko otvaranja Paušalne agencije na svoje ime, ukoliko sam uredno prijavljen u drugoj firmi. Interesuje me šta tu imam od troškova? Konkretno, radim u jednoj firmi, i radim privatno nešto što mi zahteva otvaranje firme zbog naplate moje usluge. Hvala [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Porez i penziono. Zdravstveno i osiguranje za slučaj nezaposlenosti ti plaća firma u kojoj radiš.
 
Hvala. Da li se to računa isto kao što se računa da mi je to primarna delatnost, tj isti je %?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala. Još jedno pitanje, gde mogu da nadjem prosečan iznos koji se uzima za proračun tih troškova? Ili to jedino može u Poreskoj?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prosečan iznos zavisi od prosečne plate u Srbiji (ili u opštini ako je mnogo manja/veća od republičkog proseka), ali ima mnogo drugih faktora pa je svaka procena nezahvalna. Probaj ovaj kalkulator https://jpd.rs/kalkulator-poreza
 
Meni jutros legla uplata od drzave... Da li se zna kako se moze raspolagati ovim sredstvima (a da je u skladu sa zakonom), u slucaju preduzetnika pausalaca?
 
Prebacis na svoj racun i radis sa njima sta god hoces.
 
Privatni racun ili ovaj preduzetnicki?
 
Privatni, i mislim da treba da ide sifra 241, za svaki slucaj... Leglo i meni....
 
Tako je, 241 šifra i prebacivanje na privatni račun.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja cu tim novcem da platim porez, direktno sa tog racuna. Taman legle pare u pravom trenutku.
 
Jos samo da vidimo da li cemo morati placati doprinose na ova davanja, posto koliko vidim na pausal.rs jos uvijek se ne zna.
 
Uplatili su pomoć i preduzetnicima iz radnog odnosa koji su prijavili odlaganje plaćanja poreza i doprinosa.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
@Panta

Račun je namenski i služi isključivo za isplatu zarada na tekući račun radnika, ostala plaćanja sa tog računa su protiv uredbe, nemojte to raditi.
 
@Panta

Račun je namenski i služi isključivo za isplatu zarada na tekući račun radnika, ostala plaćanja sa tog računa su protiv uredbe, nemojte to raditi.
U, nisam znao za to ogranicenje, hvala na informaciji. Znaci jedino je legalno da se prebaci na privatni racun (a onda odatle moze da se plati isti taj porez :)).
 
Posto nemam nikakav racun u bankama sem ovog preduzetnickog, jel moze obican nalog za isplatu sa ovog namenskog racuna i da se digne kes na salteru?
Posto citam svaki dan drugo misljenje po netu u vezi toga da li sme da se prebaci na racun preduzetnicke radnje ili ne...
 
Može da se podigne. Šifra plaćanja 141.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ima li nekog ko je klijent otp a da vidi taj namenski racun u e- ili m- banking app?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Ne vidim, samo dobio mail obaveštenje o kreiranju. Pitao referenta, kaže biće automatski dodato.
Vidim u NBS registru računa.
 
Da, isti slucaj kao kod mene. Hvala

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Ima li neko preporuku za payment system koji ce dozvoliti klijentu da mi placa fakture iz US koristeci Amex credit cart, a da nije PayPal?

Wave - ne podrzava srbiju
Stripe - ne podrzava srbiju
Freshbooks - ne podrzava Srbiju za cc payments samo PayPal i Stripe opcije

Payoneer povezan na racun u banci? - Klijent mi placa USD i ja imam racun devizni u USD, da li mi uzimaju samo 3.5% ili ima jos neki dodatni procenat na koverziju ili tako neku glupost?
 
Nazad
Vrh Dno