»RSS Benchmark sajt

Strana 151 od 154 PrvaPrva ... 51101141147148149150151152153154 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 2.251 do 2.265 od ukupno 2297

Tema: IT preduzetnici: Banke, porezi, propisi...

Member
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        1.524
      2. Moja mašina
        • CPU: i5 4690k
        • MoBo: ASUS Maximus VII Gene
        • RAM: 4x4GB Mushkin
        • VGA: ASUS STRIX Vega 56
        • MON: Dell P2414H & BenQ G2420HD
        • HDD: 512GB NVMe SSD, 4TB Seagate, 640GB Maxtor & 250GB Seagate
        • OPT: NEC 3520 DVDRW
        • Case: Chieftec LBX + 850W Arkangel 3
        • SND: Realtek
        • LAP: HP FX502VM
        • INET: Satelit
      3. Citat Citiram korisnika: bobster Pogledaj poruku
        Ovo je očekivano ali nije ništa čudno. Ljudi gase preduzetničke firme i ponovo se zapošljavaju u firmama za koje sve vreme rade.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
        voleo bih da vidim nekog ko je to uradio jer do sad samo vidim ljude poput mene koji zamrzavaju / zatvaraju agenccije i zaposljavaju se negde drugde ... ja sam nasao posao preko oglasa

Ovo se samo ponavlja supla prica vlasti koja je pohlepna i pojma nema .... neki zamisljeni ljudi koji rade u firmama a placeni su kroz pausalni ugovor ...

Member Avatar korisnika edvinn
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        243
        Citat Citiram korisnika: smarac Pogledaj poruku
        voleo bih da vidim nekog ko je to uradio jer do sad samo vidim ljude poput mene koji zamrzavaju / zatvaraju agenccije i zaposljavaju se negde drugde ... ja sam nasao posao preko oglasa

Ovo se samo ponavlja supla prica vlasti koja je pohlepna i pojma nema .... neki zamisljeni ljudi koji rade u firmama a placeni su kroz pausalni ugovor ...
        Evo ja sam to uradio, kao i 20+ ljudi koji rade u istoj firmi vec godinama. Takodje znam mnoge i iz drugih IT firmi gde se na isti nacin resio problem, i svuda je zarada bila isplacivana kao preduzetnicima.

Member
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        1.524
      6. Moja mašina
        • CPU: i5 4690k
        • MoBo: ASUS Maximus VII Gene
        • RAM: 4x4GB Mushkin
        • VGA: ASUS STRIX Vega 56
        • MON: Dell P2414H & BenQ G2420HD
        • HDD: 512GB NVMe SSD, 4TB Seagate, 640GB Maxtor & 250GB Seagate
        • OPT: NEC 3520 DVDRW
        • Case: Chieftec LBX + 850W Arkangel 3
        • SND: Realtek
        • LAP: HP FX502VM
        • INET: Satelit
      7. Citat Citiram korisnika: edvinn Pogledaj poruku
        Evo ja sam to uradio, kao i 20+ ljudi koji rade u istoj firmi vec godinama. Takodje znam mnoge i iz drugih IT firmi gde se na isti nacin resio problem, i svuda je zarada bila isplacivana kao preduzetnicima.
        ok *mjau**mjau**mjau* jel su vam ostale plate iste ili je na vas pao teret povecanih doprinosa i poreza ?

Member Avatar korisnika edvinn
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        243
        Citat Citiram korisnika: smarac Pogledaj poruku
        ok *mjau**mjau**mjau* jel su vam ostale plate iste ili je na vas pao teret povecanih doprinosa i poreza ?
        Onima koji su ostvarili pravo na subvencije, plate su ostale manje-vise iste. Oni koji nemaju prava na njih, njima su osetno manje plate.
        Doduse, svaka firma je na svoj nacin resila ovaj problem.

Member Avatar korisnika LaKosta
        Na forumu od
        Jun 2004
        Poruka
        471
      10. Moja mašina
        • CPU: i5 750@3.8ghz + CM 212+
        • MoBo: GA P55-UD4
        • RAM: 12 GB
        • VGA: Asus 7950 V2
        • MON: Acer H233H
        • HDD: WD 640 + Samsung 1,5TB
        • Case: TT M9 + Corsair HX520
        • SND: Integrisana
        • INET: Kablovska
      11. Ljudi treba mi savet u vezi banke.

Ušao sam u proceduru otvaranja DOO pošto nisam mogao da iskoristim subvencije. Hteo sam da proceduru obavim elektronski, koliko je god to moguće kod nas, i iako sam prvog radnog dana u martu bio u Raiff-u sa elektronski potpisanim osnivačkim aktom još uvek nisam sve završio. Ispostavilo se da sam prvi ikada koji je u Srbiji u Raiff-u pokušao da otvori namenski račun za polaganje osnivačkog uloga sa elektronskim potpisom. Onda se čekalo mišljenje pravne službe 3 dana, da bi na kraju knjigovodstvena agencija morala da pogura stvar. Posle toga su problemi nastavili da se nižu, nije dobar elektronski potpis, neće APR da prihvati, potpiši ponovo, pa ne radi croso.gov.rs, zovi podršku da proveriš zašto ne radi (nisu povukli sa APR-a da je registrovana firma nego sam ja morao da im šaljem rešenje da ti to uradili).
        Naravno sve ovo radim ili pre ili posle posla zato što je sve instalirano na desktop računaru kod kuće. A vreme samo leti...

I taman sam mislio da ću sve da finiširam ove nedelje u četvrtak, ostalo mi je samo još da otvorim račun u banci, da bi me žena koja radi sa privredom obradovala da je Raiffaisen banka suspendovala otvaranje novih računa zbog epidemije! Tu sam već ozbiljno popizdeo!

Anyway, iz knjigovodstvene agencije mi preporučuju OTP banku, kao imaju dobar odnos sa njima, ali sam prelistao temu od decembra na ovamo i vidim da niko nema lepu reč da kaže za njih. U principu ono što mi je bitno je da su ebanking i mbanking rešenja na nivou, da ne moram nikada da idem u banku. Takođe ne bi bilo loše da imaju pošten kurs za menjačke poslove, iako trenutno samo poslujem sa domaćim firmama, odn jednom, ne isključujem da ću u narednom periodu izdavati i ino fakture.

Ima li neko neku preporuku?

Member Avatar korisnika C4in
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        2.015
      13. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 1600X
        • MoBo: Asus ROG STRIX B350-F GAMING
        • RAM: GSkill Ripjaws V F4-3200C16D-16GVK
        • VGA: XFX R9 270x
        • MON: Samsung 223BW
        • HDD: SSD Samsung EVO 250GB + WD 640GB + Transcend externi 320GB
        • OPT: Samsung s223c
        • Case: TT Kandalf LCS + OCZ SXS 600W
        • SND: Asus Xonar DSX
        • INET: DSL
      14. Ako ti se zuri, otvori racun u bilo kojoj vecoj banci, sve su manje vise iste... U jedniu ces na salter da ides zbog kartice, u drugoj neces, ali ces u drugoj ici zbog neke druge stari zbog koje u prvoj ne bi isao na salter... jednostavno, tako je, i nista ne mozes da ucinis po tom pitanju... Banku kakvu si opisao mozes naci samo u bajkama... A ako ti ne odgovara banka u kojoj si otvorio racun, kasnije kad prodje sve ovo oko korone, otvori racun u drugoj banci koja je po tvom ukusu (ako takva postoji)... mislim da to nije neka procedura da promenis racun, cini mi se da ide po automatizmu, samo treba da ga otvoris... Ja sam sa doo u intesi i ima i dobrih i losih stvari... Ali sto se tice saltera zadnji put sam bio kada sam trebao karticu da preuzmem (losa strana je sto na kraju nisam ni uspeo da uzmem karticu )... Ali mozda nisam zahtevan korisnik, ne znam...

Administrator Avatar korisnika Ji 4Tze
        Na forumu od
        Apr 2001
        Poruka
        5.301
      16. Moja mašina
        • MON: Dell 24"
        • LAP: Dell Inspiron 17R
        • TV: Panasonic TH42C10
      17. Raif je sasvim OK, samo nema potrebe da insistiraš na iniclijalnom elektronskom postupku - posle u realnom radu je sve online, ne znam samo što insistiraju na to otvaranje računa da bude uz pečat i sve ostalo...

Member Avatar korisnika Sgt. Major
        Na forumu od
        Aug 2013
        Poruka
        1.581
        E bre, pa što si odmah krenuo da uplatiš osnivački? Može da se stavi i da će biti uplaćen u roku od 5 godina od osnivanja, a to niko ne proverava (barem nisu dosad proveravali). Kod tebe je sad kasno za to, ali drugima može da znači ova informacija.

Member Avatar korisnika LaKosta
        Na forumu od
        Jun 2004
        Poruka
        471
      20. Moja mašina
        • CPU: i5 750@3.8ghz + CM 212+
        • MoBo: GA P55-UD4
        • RAM: 12 GB
        • VGA: Asus 7950 V2
        • MON: Acer H233H
        • HDD: WD 640 + Samsung 1,5TB
        • Case: TT M9 + Corsair HX520
        • SND: Integrisana
      21. I ja sam sasvim zadovoljan Raiff-om, zato sam i hteo kod njih da otvorim i račun za DOO, ali, eto, trenutno ne otvaraju račune.

A što se tiče osnivačkog nemam neki poseban razlog. Iz knjigovodstvene agencije su mi rekli da može pre ili posle, ja sam izabrao pre misleći da ću tako da ubrzam proceduru. Ispostavilo se da sam samo sve bespotrebno produžio, otkud znam, nikada do sada nisam otvarao DOO.

Member Avatar korisnika Sgt. Major
        Na forumu od
        Aug 2013
        Poruka
        1.581
        To je zato što su knjigovođe uglavnom tupave birokate. Uplaćivanje odmah znači i otvaranje privremenog računa, što je zamajavanje. Ovako staviš rok od najviše pet godina i zabole te, jedna danguba manje.

Member
        Na forumu od
        Oct 2005
        Poruka
        2.334
        Da li je neko imao problem prilikom logovanja na CROSO tako sto dobija gresku "Sertifikat je istekao!".
        Koristim sertifikat MUPa i znam da nije istekao jer se sa njim logujem na ePorezi bez problema.

Inace sertifikat sam obnovio u MUPu pre nekih pola godine. Imam osecaj kao da se na cipu licne karte nalaze i stari i novi sertifikat, pa CROSO konstantno pokusava da koristi ovaj koji je istekao.

Dodatno pitanje: da li je neko vadio sertifikat u ovom periodu epidemije? Zanima me gde najbezbolnije i najbrze moze da se dobije sertifikat (a da to nije MUP). Radje bih da platim nego da cekam po redovima u ovakvom trenutku
        Menjao Nothingman : 29.03.2020. u 18:16

Member Avatar korisnika scylla
        Na forumu od
        Mar 2013
        Poruka
        2.046
        Jel uopste rade salteri MUPa? Cini mi se kao da sam negde procitao vest da ne rade, zbog ove situacije.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Administrator Avatar korisnika Ji 4Tze
        Na forumu od
        Apr 2001
        Poruka
        5.301
      26. Moja mašina
        • MON: Dell 24"
        • LAP: Dell Inspiron 17R
        • TV: Panasonic TH42C10
      27. Croso mi se čini nabezbolnije i najmanje cimanja oko instalacije, ovaj od Pošte je katastrofa. Pritom koštaju isto.
        Ali najlakše sa MUPovim realno, trebalo bi da možeš da pogledaš u aplikaciji za sertifikat koji se koristi....

Member
        Na forumu od
        Oct 2005
        Poruka
        2.334
        Skontao sam sta je u pitanju. Kada pokrenem aplikaciju CELIK i proverim sertifikate imam sledece:
        a) Sertifikat za autentifikaciju i sifrovanje: to je stari sertifikat koji je istekao letos
        b) Sertifikat za digitalni potpis: to je sertifikat koji su mi izdali pre 6 meseci.

Mislim da su pogresili prilikom izdavanja sertifikata.

Izgleda da CROSO aplikacija iskljucivo gleda ovaj sertifikat za autentifikaciju i sifrovanje. Dok ePorezi ili gleda ovaj za digitalni potpis ili pokusava bilo koji od ta dva.
        To mi je jedino logicno objasnjenje zasto ePorezi radi, a CROSO ne radi.

Member
        Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        194
        Citat Citiram korisnika: LaKosta Pogledaj poruku
        Ljudi treba mi savet u vezi banke.

Ušao sam u proceduru otvaranja DOO pošto nisam mogao da iskoristim subvencije. Hteo sam da proceduru obavim elektronski, koliko je god to moguće kod nas, i iako sam prvog radnog dana u martu bio u Raiff-u sa elektronski potpisanim osnivačkim aktom još uvek nisam sve završio. Ispostavilo se da sam prvi ikada koji je u Srbiji u Raiff-u pokušao da otvori namenski račun za polaganje osnivačkog uloga sa elektronskim potpisom. Onda se čekalo mišljenje pravne službe 3 dana, da bi na kraju knjigovodstvena agencija morala da pogura stvar. Posle toga su problemi nastavili da se nižu, nije dobar elektronski potpis, neće APR da prihvati, potpiši ponovo, pa ne radi croso.gov.rs, zovi podršku da proveriš zašto ne radi (nisu povukli sa APR-a da je registrovana firma nego sam ja morao da im šaljem rešenje da ti to uradili).
        Naravno sve ovo radim ili pre ili posle posla zato što je sve instalirano na desktop računaru kod kuće. A vreme samo leti...

I taman sam mislio da ću sve da finiširam ove nedelje u četvrtak, ostalo mi je samo još da otvorim račun u banci, da bi me žena koja radi sa privredom obradovala da je Raiffaisen banka suspendovala otvaranje novih računa zbog epidemije! Tu sam već ozbiljno popizdeo!

Anyway, iz knjigovodstvene agencije mi preporučuju OTP banku, kao imaju dobar odnos sa njima, ali sam prelistao temu od decembra na ovamo i vidim da niko nema lepu reč da kaže za njih. U principu ono što mi je bitno je da su ebanking i mbanking rešenja na nivou, da ne moram nikada da idem u banku. Takođe ne bi bilo loše da imaju pošten kurs za menjačke poslove, iako trenutno samo poslujem sa domaćim firmama, odn jednom, ne isključujem da ću u narednom periodu izdavati i ino fakture.

Ima li neko neku preporuku?
        Ja sam u OTP i zadovoljan sam skroz. Sve resavam kroz mob i web aplikaciju. U banku sam isao samo za stambeni i kreditnu karticu da potpisujem kad sta treba. Sve sto mi je trebalo su mi zavrsili kako treba.
        Mozda se tvoje potrebe i moje razlikuju ali za mene funkcionisu skroz dobro.
        Imaju i mcard opciju da mozes telefon da koristis umesto kartice za placanje ako ih nisi poneo (a desi se nekad pa je znaimljiva novotarija)
        Android Srbija
        Android aplikacije, telefoni, vesti...

Strana 151 od 154 PrvaPrva ... 51101141147148149150151152153154 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •