Šta je novo?

IT preduzetnici: Banke, porezi, propisi... (FAQ - II & III post)

Tako je, trenutno su ogranicili da ne moze vise od 10% da skoci na godisnjem nivonu sto naravno znaci da ce toliko skociti svake godine, nece manje to je sigurno. ;)
 
Ako iznos minimalca ne utice direktno na iznos doprinosa na minimalnu zaradu, sta onda utice? Ajde pojasni ako te ne mrzi.
Postoji neoporezovani deo zarada.
Zamisli da povecas minimalac (po satu) 20%, a duplo povecas neoporezovani prihod (trenutno 15.000 ako se ne varam)?

Da se samo minimalna zarada po satu menja, da, uticala bi direktno ;)
 
Imam par pitanja ako neko moze da me uputi. Imam agenciju za programerske usluge koja je bila zamrznuta par godina i sad je odmrzavam jer opet pokrecem posao, pa sam malo ispao iz price. Pausalac sam inace.

Da li sad sve prijave poreskoj upravi idu elektronski preko eporezi ili postoji opcija da se i dalje u papirnom obliku da se podnose?
Nemam taj elektronski potpis to moram da odem da izvadim... koliko dugo se ceka da se dobije to od trenutka podnosenja?
Jel mi treba neki citac kartica da bih koristio elektronski potpis?
 
Licna sa čipom. Odes u MUP i odmah dobijes besplatan sertifikat. Da, treba ti citac ako vec nemas na laptopu


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Za Halcom karticu treba čitač kartica za elektronski potpis, tako se loguje na e-poreze. Verifikuje se kartica preko čitača, kuca se šifra i to je uspešno logovanje na e-poreze.
Inače to ide preko aplikacije e-porezi, a nakon logovanja, baca te na sajt e-porezi, gde se podnosi prijava.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Izbadi usb i ne treba ti nikakav citac
 
Gde to daju?

Da pomenem i ovde BTW: ebanking/mBanking KomBanka nema devizni promet, pa ni menjacnicu :( Mora Halcom eBanking za tu svrhu :(
E sad pretpostavljam da ko uzima ExpertSet dobija i Halcom kao ebanking (SME eBank je valjda ovaj obican), ali dok mi aktiviraju sve usluge, ja cu dobiti unucice izgleda :D
 
Halkomu sigurno, valjda i u Posti.
 
Citac je ~1000 din, a toliko se dodatno placaju ti sertifikati i odrzavanje eBankinga... pa se vise isplati ovo uz LK. Ako neko ima Intesa eBank onda od njih mozete da kupite citac za 1500


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Kakvog Ebankinga ?
 
lol

za kolege: odnosi se na ebanking.
 
Poslednja izmena:
obnavlja se sert. na par godina.. sto rece mod bolje uzeti na usb, umesto na kartici (jer treba i citac), pa je "fleshku" lakse nosati do knjigovodje i sl...
 
Ja imam serifikat na LK od mupa dobio sam besplatno. Sa njime ulazim u e-poresku i radim normalno imam citac od 1200 din. USB mislim da kosta 3500 din. Stim da mi sertifikat iz LK sluzi i za digitalni potpis.
 
Uzeo sam juce sertifikat na LK u MUP-u i instalirao sve po uputstvu sa http://ca.mup.gov.rs/download.html (za middleware i celik+ aplikaciju)
Celik+ mi cita karticu uredno i vidim podatke.
Onda sam instalirao ePorezi aplikaciju i ona mi cita uredno karticu (slika 1 u attachmentu).
Ali kad probam da pokrenem "Podnesi prijavu" ili "Testno okruzenje" tu se zaglavi i onaj pescani sat se vrti u nedogled (slika 2 u attachmentu).

Zna li neko u cemu moze biti problem?

eporezi1.jpg

eporezi2.jpg
 
Napravi prazni VM za ePorezi.... inace ces izgubiti vreme sa ovakvim problemima :(
Ne znaju ni oni sta je, ali to i jos neki problemi su svakodnevna pojava. Knjigovodja ima jedan racunar, bez mreze ka ostalim racunarima, zabraio USB, autoupdate i sve ostalo, samo zato sto jedina radi za ePorezi ;) Imam utisak da bi vise branio nju nego sebe :D

Ja sam probao na 3-4 racunara i na 20ak VMova! Osim jednog 2008R2 servera, nijedna druga nije radila, uvek je tu negde problem.. negde i pre, negde tu, nikada ne stigne da pita za PIN.
 
Koji VM da instaliram, iskljucivo Windows 2008 R2 server ili...?
 
Trebalo bi i W7 da radi. Ja nisam morao skriz novi, ali kao da jesam, koliko sam ih isprobao :)
 
hm jel moze mala pomoc ne mogu nikako da nadjem obracanje naseg svevisnjeg povodom oslobadjanja poreza za nove preduzetnike od marta 2018 ? mislim gledao sam video par puta secam se da je postojao, ali valjda toliko spamuje sa video konferencijama da ne mogu da nadjem. Jel neko zna gde bih mogao da nabavim video sa njegovim izjavama povodom toga.
hvala
 
Treba ti on ili info neki?
 
Nije ni cudo sto ne mozes da ga nadjes... On je u kini... :D
 
Posle par sati za*ebavanja uspeo sam preko VM da pokrenem ePorezi aplikaciju... ovo je strasno sta oni rade, ne mogu jedan program da naprave da funkcionise kako valja i da moze lako da se koristi.
Pitam se samo kako li je ljudima koji nisu previse IT strucni jer da bi pokrenuli ePorezi nije dovoljna osnovna kompjuterska pismenost nego napredno znanje. Strasno.
 
IT preduzetnici: Banke, porezi, propisi...

Kakvog Ebankinga ?

Halcom u Intesi kosta 1000 din mesecno... in-house je bio 0, a sada 100... a sve moze da se zavrsi - konverzije/prilivi/devizno i naravno dinarska placanja.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Mitane, izgleda da nase posebne instalacije vise zezaju.
 
Ima li neko Set racun za preduzetnike u Kombanku? Expert ili onaj drugi (da ne trazim ime sada :)), ne osnovni od 390 din.
Pitanje je: da li se naplacuje i u mesecu u kome nema prometa?
 
FYI, u Nisu je akontacija za 2018. vec podignuta ~10%. Nemam tacan prethodni iznos trenuno da uporedim precizno, ali tu je negde.
 
meni još ništa nije stiglo ni za 2017, ni akontaciono ni konačno. Zadnje što sam dobio je akontaciono za 2016.

Voždovac, menjanje programera sa treće u petu grupu.
 
Nazad
Vrh Dno