Šta je novo?

IT preduzetnici: Banke, porezi, propisi... (FAQ - II & III post)

Imas pm

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Da li za pausalce vazi onaj dnevni limit od 150.000 dinara prilikom prebacivanja sa preduzetnickog na privatni racun direktno (online)?
Cak i ako je dozvoljeno sto se transfera tice, da li veci iznos moze praviti problem u poreskoj?
 
Taj limit postoji kad dizesnpare na salteru. Ali i tad nije limit nego moras da se pravdas banci. Inace za prebacivanje sa racuna nabracun nema limita. Porez je placen, to su tvoje pare.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Jasno, super.

Inace, osim na salteru, limit vazi i na bakomatu, s tim sto tamo uopste nema nacina da izvuces vise (bar je tako u Intesi).
 
Poreze plati, a ostatak prebaci na licni i zdravo ih trosi. Ako imas devizni podigni ih na ime akontacije za sluzbeni put. Na salteru bez provizije.
 
Nemam devizni priliv, pa su stvari kod mene prostije.

Inace, sto se tice poreza i ostalih doprinosa, odsad i to planiram da placam sa privatnog racuna, lakse mi je zbog eBanking-a. Koliko se sjecam, par puta se na ovoj temi diskutovalo da to uopste nije problem, drzavi je samo bitno da je sve placeno (a nebitno odakle i na koji nacin), zar ne!?
 
Jel postoji neka banka sem otp da na pausalce gleda na osnovu prometa po racunu i ugovora kad su krediti za fizicka lica u pitanju?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ne znam za sve banke

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kako sam registrovala PR sa "naknadno dostavljanje datuma otpocinjanja delatnosti", to pokusavam da promenim, tj hocu da otpocnem sa delatnoscu... da li na apr to resavam. na eporezi ili....?
apr mi ne daje mogucnost izmene podataka preko novog zapisa, kao da nema na sta da se pozove, pa me je to jako zbunilo :/ nije valjda da moram licno da idem negde? :/
 
Preporuceno... povratnica AR
 
hvala! nadala sam se da i ovo moze elektronski, ali avaj...

dakle na brankovu adresiram, slobodna forma zahteva? a s obzirom da se papirno podnosi, papirno ce biti onda i dostavljeno a ne na mail?

nakon toga, na eporezi odmah saljem i PPDG-1R i to je valjda to? placam i radim, nema nista vise?
 
Poslednja izmena:
Lepo nema šta, eko taksa za IT paušalaca 5.000 din... i to retroaktivno i za 2019tu.
 
Poslednja izmena:
Ovu državu treba zatvoriti, retroaktivno donošenje novih nameta, bože sačuvaj šta sve njima može da padne na pamet

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Bolji povod da potražim alternativu paušalu mi nije bio potreban. Nisam hteo da ugasim agenciju nakon što su uveli famozni test iako i tu ima previše neizvesnosti za moj ukus. Ovo sad je već bezobrazno uzimanje para jer negde fali.

Da li ovde ima neko ko kao fizičko lice koristi Payoneer?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Diskutovali smo vec o tome ovdje na temi, poslednji put prije nekih mjesec-dva. Rok za prijavu je kraj jula, cini mi se... I ja bih volio znati pojedinosti oko procedure (pogotovo za Novi Sad)!?

Inace, bas prije par dana sam malo istrazivao oko te prijave, neke informacije se mogu naci ovdje:
https://www.capernaum.rs/blog/2020/...u-za-zastitu-i-unapredivanje-zivotne-sredine/
Obrazac se moze naci ovdje (mislim da je isti za svaki grad, ima ga i na prethodnom linku, koliko me pamcenje sluzi):
http://www.beograd.rs/lat/gradska-vlast/1769478-/
 
Kada paušalci plaćaju poreze? Do 15. u svakom mesecu?

Je l može da se plati unapred sve odjednom? Šta se desi ako se zakasni?
 
Ide kamata. Vidis na ePorezi koliko te zaduzuju.
 
Ok, hvala.

Da dopunim jedno od mojih pitanja: je l može da se plati porez unapred za celu godinu?
Vidim sada u onom rešenju da ima poziv na broj čak i za 2021 pa pretpostavljam da može?
 
IT preduzetnici: Banke, porezi, propisi...

Pa moze ako je isti poziv na broj. Uplati za par meseci, pa vidi da li redovno skidaju iz te “mase”. I vodi racuna, jer to je kao crna rupa... lako je da uplatis, ali je tesko da trazis da ti vrate ako odlucis da ides u mirovanje/gasenje.
 
Ja uplacujem na svaka dva mjesece (znaci 2 + 2 + 2 ...) unazad godinu i po dana, i naravno sve lijepo lijeze. Za cijelu kalendarsku godinu su ti isti pozivni brojevi, tako da vjerujem da mozes uplatiti koliko hoces unaprijed (znaci i svih 12 mjeseci odjednom). Ali salecg je u pravu, ja to ne bih radio, ako se bilo sta desi da trebas stopirati rad preko agencije, imaces veliko cimanje da vratis pare (vjerovatno).
 
Da li neko zna kako odraditi test samostalnosti, banka mi trazi zbog kredita to, rekao bih da ne znaju sta pricaju uopste, jer do sada nisam cuo da se test samostalnosti moze uraditi...
Ali u ovoj zemlji je sve moguce....

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno