Šta je novo?

IT preduzetnici: Banke, porezi, propisi... (FAQ - II & III post)

Jel neko od vas pausalaca gledao izvestaje tj upit stanja sa ePorezi? Sintetika, Racuni poreza i doprinosa pre objedinjene naplate, Porez na prihod od samostalne delatnosti...

Meni tamo nista nije jasno... Na izvestajima od pre 5meseci mi pise dug od -18k dinara za 2018, za 2019 -30k, sad sa danasnjim izvestajem je za 2019 0din, za 2020 -15k din...

O cemu se tu radi??? sve je redovno uplacivano...
 
Slikaj barkod telefonom

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
ma napisi poreska uprava ili tako nesto, totalno je nebitno...
 
Dok god je br racuna, iznos i poziv na broj ispravan sve je ok, ostalo nije bitno.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Jel neko od vas pausalaca gledao izvestaje tj upit stanja sa ePorezi? Sintetika, Racuni poreza i doprinosa pre objedinjene naplate, Porez na prihod od samostalne delatnosti...

Meni tamo nista nije jasno... Na izvestajima od pre 5meseci mi pise dug od -18k dinara za 2018, za 2019 -30k, sad sa danasnjim izvestajem je za 2019 0din, za 2020 -15k din...

O cemu se tu radi??? sve je redovno uplacivano...

Ako pise -15k, to znaci da nisi duzan nego da si u pretplati 15k. Mislim da se od ove god objedinjuju dugovi i pretplate pa ti samo za 2020 pise dug ili koliko si u pretplati. Ti si u pretplati 15 hiljada, ne sekiraj se.
 
Ali nije mi jasno kako sam u pretlplati 15k kad sam sve placao maltene u dinar i uvek na vreme?

Mislis da mi za 2020 pise konacno stanje svih godina do sad, odnosno da je obracunata i pretplata/dug od prethodnih godina?
 
Poslednja izmena:
Jel si uzeo u obzir da je naplata poreza i doprinosa za 3 meseca vanrednog stanja pomerena za 1. Mart 2021. godine?
 
Upravo ovo sto je webster napisao, da se pomera naplata. Ja sam trenutno 126 000 u pretplati, placam redovno, pa neka skidaju kada hoce. Ako placas redovno nema sta da se sekiras. Skinuce oni to u jednom trenutku i to je to.
 
IT preduzetnici: Banke, porezi, propisi...

Dobra vest za sve koji imaju poslovni racun u Intesi.

Sada skoro sve moze da se obavi preko mob... jedino jos devizna placanja nisu omogucili.

7712273a55475f3c69bdd461dfaa389a.jpg
 
Evo jedna informacija: Ako se bavite nekim internet marketingom, uopste se ne mozete registrovati kao pausalci.
 
Evo jedna informacija: Ako se bavite nekim internet marketingom, uopste se ne mozete registrovati kao pausalci.
Pa stavi se neka druga sifra delatnosti bliska internet marketingu. Moze li tako? I odakle ta informacija?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Koliko sam čuo, marketing i istraživanje tržišta ne mogu na paušalno.
201025-095315.png
 
Poslednja izmena:
Pa stavis drugu sifru delatnosti. Ne verujem da bi to predstavljalo problem neki.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Mnogi su izgleda presli put od misljenja da je poreska uprava idi⁰tska i da svoj nos ne moze da nadje, do toga da je to sada neka supersluzba koja pucketanjem prstiju moze sta hoce.
Pritom, imamo tek nesto preko dva meseca do kraja godine, i ono sto ne stignu da obrade za to vreme, bice "obrisano", kada je rec o 2015. godini.
Kako ce sve obraditi za dva meseca, evo ziv nisam, ako znam.
Ne znam ni kako ce i za godinu i dva meseca.

Poreznici nigde na svetu uopste nisu u stanju tako da funkcionisu, da idu okolo i svakoga hvataju za gusu. Da je to lako, ne bi ni postojalo samooporezivanje, vec bi oni sve sami radili, i niko se ne bi izvukao.

Dakle, niti su ikada bili idi⁰ti, niti su sada madjionicari. Nisu imali odgovarajuce mogucnosti da bi to lovili, sada mozda delimicno imaju, ali da ce svakoga uhvatiti za sve godine je neozbiljna prica.
 
Jel se placa ovaj porez ako si prodao neke polovne stvari iz licne kolekcije
 
Jel se placa ovaj porez ako si prodao neke polovne stvari iz licne kolekcije

Ne. Postoji mišljenje Ministarstva finansija o tome:

„Odredbom člana 1. Zakona o porezu na dohodak građana („Sl. glasnik RS“, br. 24/2001, 80/2002, 135/2004, 62/2006 i 65/2006 – ispr. – dalje: Zakon) propisano je da porez na dohodak građana plaćaju fizička lica koja ostvaruju dohodak. Porez na dohodak građana plaća se na prihode iz svih izvora, sem onih koji su posebno izuzeti ovim Zakonom (član 2. stav 1. Zakona).

Sa stanovišta poreza na dohodak građana prihodi koje fizičko lice ostvari po osnovu prodaje pojedinih predmeta svoje imovine u okviru upravljanja i raspolaganja tom imovinom (od slučaja do slučaja) ne podležu plaćanju poreza na dohodak građana.

Međutim, ukoliko se ne radi o prihodima koje po osnovu prodaje (od slučaja do slučaja) polovnih diskova fizičko lice ostvaruje ad hoc, saglasno načelu fakticiteta, Poreska uprava u svakom konkretnom slučaju utvrđuje sve činjenice koje su od značaja za opredeljenje poreskog tretmana prihoda koje ostvari fizičko lice, prema članu 9. Zakona o poreskom postupku i poreskoj administraciji („Sl. glasnik RS“, br. 80/2002, 84/2002 – ispr., 23/2003 – ispr., 70/2003, 55/2004, 61/2005, 85/2005 – dr. zakon, 62/2006 – dr. zakon, 63/2006 – ispr. dr. zakona i 61/2007).“

Mišljenje Ministarstva finansija br. 414-00-00099/2007-04 od 10.09.2007. godine
 
Jel ste ozbiljni da ćete da odete da se prijavite za ovaj harač?
 
Jesmo.
Jel dovoljan taj odgovor? Drago nam je . Mozemo dalje.
 
IT preduzetnici: Banke, porezi, propisi...

Pozdrav ljudi, razmisljam se da prekinem saradnju sa trenutnom firmom i da odem u preduzetnike, e sad trenutno vidim da je bura sa freelancerima pa ne bih da se kockam bez agencije pa imam jedno pitanje,koliko bi okvirno bilo poreskih obaveza na mesecnom nivou za agenciju odnosno moju platu za sifru delatnosti 6021 ili 6022 za Zvezdaru, Beograd. Ako ima neko sa te opstine :).
Veliki pozdrav,


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo pazi da li prolaziš famozni test samostalnosti jer čekaju da se nakupi i onda kreću u kontrolu.
 
A ko proverava pausalce, sto se tice testa samostalnosti, tj da li proveru vrse poreski inspektori iz opstine gde je registrovana preduzetnicka ili neko drugi to radi?
 
^
^^
I uopšte ceo proces bi mogao da se opiše u nekoliko rečenica, sa po kojim primerom ako je moguće.
Ima nas neiskusnih u ne zanemarljivom broju. :)
 
Pa imam neka 3 klijenta koju sam mislio da provucem preko d.o.o mog prijatelja ali ako bih dao otkaz trenutnom poslodsvcu i otvorio firmu onda bih i ove buduca 3 klijenta(1 inostrani) stavio na pausal plus borio bih se za jove klijente, rekao bih da treba 6 ako se dobro secam. No imam jedno pitanje, koja banka je dobra sto se tice brzihr otvaranja racuna, mogucnosti bez pecata otvoriti racun, mogucnosti za agenciju(krediti,podsticaji) a i za mene kao fizicko lice. Trenutno kao fizicko lice imam u rf i u Intesi racune.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postoji tema bas za to sa savetima i iskustvima pa prelistaj. Ne postoji univerzalno najbolja. Zavisi od tvojih potreba.
 
Nazad
Vrh Dno