»RSS Benchmark sajt

Strana 93 od 104 PrvaPrva ... 4383899091929394959697103 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1.381 do 1.395 od ukupno 1552

Tema: IT preduzetnici: Banke, porezi, propisi...

Member
        Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        530
        Vide se i uplate po BOP za one koji su na isplati licne zarade - nisu pausalci

Sent from my iPhone using Tapatalk

Member Avatar korisnika Rodilo
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        133
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel E5200
        • MoBo: Gigabyte GA-EP43-S3L
        • RAM: Kingston HyperX 2x1GB PC-8500@1066MHz
        • VGA: Gigabyte GeForce 9600 512MB
        • MON: ViewSonic VA2226w
        • HDD: WDC WD5000AAKS, WDC WD10EARS
        • OPT: kinez
        • Case: chieftec neki
      4. U decembru prošle godine sam prebacio agenciju sa Novog Beograda na Savski Venac, odnosno na knjigovodsvenu agenciju koja se nalazi na toj adresi. Stiglo mi je rešenje po kome treba da platim skoro 3k više nego što sam plaćao na NBG-u, ukupno 39k, dok je ostalim kolegama koji su na prijavljeni na toj agenciji stiglo do 30k dinara, uglavnom i manje.
        Moje pitanje je da li ima svrhe žaliti se?

Member Avatar korisnika atheista
        Na forumu od
        Apr 2002
        Poruka
        110
        Dakle, evo informacije za sve koji su osnovali preduzetničku agenciju iz radnog odnosa pa ih APR nije prijavio na obavezno socijalno osiguranje.

Ukoliko je prošlo više od tri dana od odjave osiguranja (npr. kod poslodavca s kojim ste prekinuli radni odnos), NE MOŽE se uraditi prijava u RFZO filijali. Meni nisu dali u RFZO Palilula (ulica Vojvode Vuka). Uputili su me da moram u PIO fond (Nemanjina 30). Tamo sam se prijavio na osiguranje bez ikakvog čekanja. Naravno, šalterski službenik tvrdi kako "imam sigurno" ponuđen kao osnov osiguranja "samostalna delatnost" na CROSO portalu, a nemam. Okačio sam par postova iznad screenshot. Prijavljen sam po šifri "208 - Obavljanje samostalne delatnosti slične zanatskoj". Datum je sutrašnji u odnosu na datum odjave osiguranja kod poslodavca.

Što se tiče PPDG-1R, ja sam se prijavio preko ePorezi bez odlaska u Poresku upravu.

Moderator Avatar korisnika sysninja
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        4.469
      7. Moja mašina
        • MON: Dell U3417W
        • SND: Q Acoustic 3050i, Denon AVR-X3400H, BeyerDynamics DT-770 Pro 250Ohm
        • LAP: MacBook Pro 15,1
        • TV: LG 42LN5400
        • Ostalo: iPhone Xs
      8. Citat Citiram korisnika: Rodilo Pogledaj poruku
        U decembru prošle godine sam prebacio agenciju sa Novog Beograda na Savski Venac, odnosno na knjigovodsvenu agenciju koja se nalazi na toj adresi. Stiglo mi je rešenje po kome treba da platim skoro 3k više nego što sam plaćao na NBG-u, ukupno 39k, dok je ostalim kolegama koji su na prijavljeni na toj agenciji stiglo do 30k dinara, uglavnom i manje.
        Na NBGD ti je bilo oko 36k? To je 10% povećanje i to mogu da urade kako god okreneš. Meni je isto povećano skoro 10% u odnosu na prethodnu godinu, dok je mojoj ženi na istoj adresi porez 10% manji od mog za ovu godinu.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.370
      10. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      11. Citat Citiram korisnika: Rodilo Pogledaj poruku
        U decembru prošle godine sam prebacio agenciju sa Novog Beograda na Savski Venac, odnosno na knjigovodsvenu agenciju koja se nalazi na toj adresi. Stiglo mi je rešenje po kome treba da platim skoro 3k više nego što sam plaćao na NBG-u, ukupno 39k, dok je ostalim kolegama koji su na prijavljeni na toj agenciji stiglo do 30k dinara, uglavnom i manje.
        Moramo nekoliko stvari da proverimo da se razumemo, a i ovo vazi za ostale kada pominju osnovice/troskove:
        - Kada kazete da "toliko treba da platite", znaci da su porezi/doprinosi 39K, a ne da je osnovica 39K? Na ovo molim sve da obrate paznju, vrlo cesto se mesa. Za 39K placanja osnovica je preko 75K, ako sam dobro sracunao, an pasan.
        - Da li u resenju koje je doslo stoji adresa prethodne ili nove radnje?
        - Za koji period je doslo resenje?
        - Kada je doslo resenje?

Moze se desiti da ti je to resenje doslo za proslu adresu, kao konacno za proslu, novo akontaciono? Mada to sve pise prilicno jasno na resenju, samo treba pola sata-sat da se procita Posto je stvarno dosta teksta u resenju.

Pitaj bolje knjigovodju, ali mislim da ne mogu da ti daju vece resenje nego ostalima u toj opstini.
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member Avatar korisnika Rodilo
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        133
      13. Moja mašina
        • CPU: Intel E5200
        • MoBo: Gigabyte GA-EP43-S3L
        • RAM: Kingston HyperX 2x1GB PC-8500@1066MHz
        • VGA: Gigabyte GeForce 9600 512MB
        • MON: ViewSonic VA2226w
        • HDD: WDC WD5000AAKS, WDC WD10EARS
        • OPT: kinez
        • Case: chieftec neki
      14. Citat Citiram korisnika: alfaunits Pogledaj poruku
        Moramo nekoliko stvari da proverimo da se razumemo, a i ovo vazi za ostale kada pominju osnovice/troskove:
        - Kada kazete da "toliko treba da platite", znaci da su porezi/doprinosi 39K, a ne da je osnovica 39K? Na ovo molim sve da obrate paznju, vrlo cesto se mesa. Za 39K placanja osnovica je preko 75K, ako sam dobro sracunao, an pasan.
        - Da li u resenju koje je doslo stoji adresa prethodne ili nove radnje?
        - Za koji period je doslo resenje?
        - Kada je doslo resenje?

Moze se desiti da ti je to resenje doslo za proslu adresu, kao konacno za proslu, novo akontaciono? Mada to sve pise prilicno jasno na resenju, samo treba pola sata-sat da se procita Posto je stvarno dosta teksta u resenju.

Pitaj bolje knjigovodju, ali mislim da ne mogu da ti daju vece resenje nego ostalima u toj opstini.
        - 39k mi je mesečni porez (pio, zdravstvo, nezaposleni...)
        - U rešenju stoji adresa nove radnje ( rešenje je stiglo na knjigovodsvenu agenciju)
        - Polazna osnovica za 2019. godinu mi je 86k
        - dobio sam akontaciono rešenje za 2019. i konačno za 2018. (samo jedan mesec - decembar)

Zvao sam knjigovođu, kažu bili su do inspektora koji im je rekao da mora tako, kao ne može da bude manji porez nego na prethodnoj opštini.
        Prvi put čujem za to.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.370
      16. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      17. Onda zatvor pa otvor
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member Avatar korisnika cof
        Na forumu od
        May 2003
        Poruka
        219
      19. Moja mašina
        • CPU: Core2Duo E6300@2800MHz + scythe ninja rev.b -------------- | AMD Athlon™ X2 Dual-Core 4850e
        • MoBo: Gigabyte GA-965P-DS4 (rev. 1.0)------------------------------- | ASUS M3N78-EM
        • RAM: 2x1024 MB PQI DDR2 800---------------------------------------- | 2GB Kingston DDR2-800
        • VGA: Sapphire HD4670 Ultimate---------------------------------------- | GeForce 8300 integ.
        • MON: Samsung 931c + LG 42LF2510------------------------------------ | Samsung 172v + Panasonic 42PV80p
        • HDD: Samsung HD103SJ 1 TB ------------------------------------------ | Samsung 321KJ 320GB
        • OPT: Optiarc AD-7200S ------------------------------------------------- | pioneer 108d
        • Case: Antec P182 + Corsair HX620W----------------------------------- | Chieftec LBX + lc power 6550g
        • SND: Creative X-Fi XtremeMusic + Jazz 9940
        • INET: DSL
        • Ostalo: Dell Inspiron 1525 Intel DualCore T2370 1.73GHz, 1GB, intel 965, 160GB HDD, 15.4"
      20. Upravo odobren pozamasan kes kredit u SoGe
        Niti firma postoji 2 god niti doo sa kojim imam ugovor na neodredjeno postoji 2 god
        Receno mi je da su to kompenzovali time sto sam radio u dobrim firmama pre ovoga...

Takodje mi je bio odobren zakup vozila u s-rent (mozda nekom znaci ta informacija)
        Menjao cof : 27.06.2019. u 12:26

Member
        Na forumu od
        Oct 2005
        Poruka
        2.253
        Kako znaju u kojim firmama si radio pre toga?
        Napisite i konkretne filijale banaka gde su vam odobrili ili vas odbili. Slutim da mnogo toga zavisi od filijale u kojoj zatrazis kredit.
        Menjao Nothingman : 27.06.2019. u 12:36

Member
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        697
        Ja sam dobio stambeni u filijali SoGe u naselju Stepa Stepanović.

Verujem da ovo što je gore rečeno tačno. Ja imam kod njih račun fizičkog lica od 2011. Radio sam 'solidno' plaćene poslove u prošlosti u ne tako velikim firmama, jedan stambeni sam već vratio i naravno uvek sam lično poznavao upravnika ekspoziture (sad se i oni vode kao univerzalni bankar). Čak taj prvi kredit za stan sam dobio iako sam tek promenio zaposlenje i nisam imao prosek od 6 meseci u jednoj firmi.

Ono što je dobro da se zna je da bankar koji ti plasira kredit ima konkretnu korist od toga što je plasirao kredit. Dakle on ima mogućnost da de zauzme za klijenta iako svi krediti bivaju odobreni preko istog risk odeljenja. Dakle ukoliko kredit nije odobren ili je risk odbio ili bankar nije želeo da se cima zbog lične procene.

Na sve to tu je i faktor verovatnoće. Uvek možeš da budeš odbijen bez da to stvarno ima smisla. Ja ne verujem da je svet pravedan.

Elem, ako neko želi a ne dajem garancije da će uspeti nudim da ga povežem lično sa ljudima iz SoGe ili iz Procredit koji su meni odobrili stambeni kredit uz mogućnost poziva na mene ili moj slučaj.
        Menjao miljan : 27.06.2019. u 14:04

Member
        Na forumu od
        Mar 2010
        Poruka
        270
      24. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-750 Processor (8M Cache, 2.66 GHz)
        • MoBo: Gigabyte GA-P55-UD3
        • RAM: Mushkin Blackline Stilletto CL7 1600Mhz 2x2GB
        • VGA: Gigabyte Radeon HD 5670 1GB GDDR5
        • MON: Samsung 940N
        • HDD: WD6400AAKS
        • OPT: Pioneer DVR-112D
        • Case: Cooler Master Elite 330 + Seasonic S12II-620
      25. Danas otvorih račun u Intesi za preduzetnika, čeka se 3 dana. Rekoše mi da se e-banking plaća jednokratno 3500 hiljade RSD. Koliko sam razumeo, za mobilnu aplikaciju nema ove naknade, pa je moje pitanje, da li mogu sve da obavim sa mobilne aplikacije, pa da za početak izbegnem e-banking ukoliko mi nije potreban?

Member
        Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        530
        Previse je 3500... vidim po tarifi da je 1000 “aktivacija”, 1000 kartica, 1500 citac (nisi morao da uzmes ako ga vec imas ili na laptopu)... 100 mesecno (ne znam zasto ako se vec placa 595 za paket usluga).

https://www.bancaintesa.rs/upload/do...042019_srb.pdf

Preko BizMobi moze din placanja, ne moze devizna, ne moze raspored priliva, ne moze konverzija/menjacnica... 200 din mesecno (previse).

Sent from my iPhone using Tapatalk

Member Avatar korisnika jiggy1984
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        189
      28. Moja mašina
        • CPU: i7 920 @ 3.6ghz -- CM V8 -- Noctua mod "push-pull"
        • MoBo: Asus P6T Deluxe V2
        • RAM: 18GB
        • VGA: AMD R9 270X
        • MON: Sony 40"
        • HDD: SSD EVO 120GB
        • OPT: Pioneer 212
        • Case: Chieftec medium + Lamptron
        • SND: KEF iQ3+iQ1+AVR+CDP+DVD+PS3
        • LAP: Asus K52J --- i5 430M
      29. Ja imam i el. placanje preko pc-ja i biz mobi i nisam pitao koja je cena za biz mobi, jer mi bas mnogo znaci da mogu sve da uradim sa telefona.
        Notofikacije za prilive / odlive primam momentalno a znaci mi i sto mogu da vrsim platni promet, tako da sam zadovoljan. Doduse, od 2006. jos razmisljam kako ce biti dobro kada budem sve mogao preko telefona da zavrsim...

I sama aplikacija je odlicna, ako imas malo prometa u smislu naloga i transakcija. Da li i kako moze da barata sa 4-5 naloga (porezi i doprinosi) kao i Office banking cu tek da vidim...
        Menjao jiggy1984 : 28.06.2019. u 08:24

Member Avatar korisnika cof
        Na forumu od
        May 2003
        Poruka
        219
      31. Moja mašina
        • CPU: Core2Duo E6300@2800MHz + scythe ninja rev.b -------------- | AMD Athlon™ X2 Dual-Core 4850e
        • MoBo: Gigabyte GA-965P-DS4 (rev. 1.0)------------------------------- | ASUS M3N78-EM
        • RAM: 2x1024 MB PQI DDR2 800---------------------------------------- | 2GB Kingston DDR2-800
        • VGA: Sapphire HD4670 Ultimate---------------------------------------- | GeForce 8300 integ.
        • MON: Samsung 931c + LG 42LF2510------------------------------------ | Samsung 172v + Panasonic 42PV80p
        • HDD: Samsung HD103SJ 1 TB ------------------------------------------ | Samsung 321KJ 320GB
        • OPT: Optiarc AD-7200S ------------------------------------------------- | pioneer 108d
        • Case: Antec P182 + Corsair HX620W----------------------------------- | Chieftec LBX + lc power 6550g
        • SND: Creative X-Fi XtremeMusic + Jazz 9940
        • Ostalo: Dell Inspiron 1525 Intel DualCore T2370 1.73GHz, 1GB, intel 965, 160GB HDD, 15.4"
      32. Citat Citiram korisnika: Nothingman Pogledaj poruku
        Kako znaju u kojim firmama si radio pre toga?
        Napisite i konkretne filijale banaka gde su vam odobrili ili vas odbili. Slutim da mnogo toga zavisi od filijale u kojoj zatrazis kredit.
        ispitali su me sve... gde sam radio, koliko dugo, kolika mi je plata bila....
        Filijala SoGe kod Batutove ulice

Moderator Avatar korisnika sysninja
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        4.469
      34. Moja mašina
        • MON: Dell U3417W
        • SND: Q Acoustic 3050i, Denon AVR-X3400H, BeyerDynamics DT-770 Pro 250Ohm
        • LAP: MacBook Pro 15,1
        • TV: LG 42LN5400
        • Ostalo: iPhone Xs
      35. Obrisane su sve poruke koje bi mogle da unesu pometnju ili neproverene informacije. Ako neko ima neki slučaj koji mu se desio i želi da podeli, može slobodno da napiše, al' nemojte bacati udice i ne reći ništa.

Strana 93 od 104 PrvaPrva ... 4383899091929394959697103 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •