Šta je novo?

Atari St external floppy kabl potreban

vladabuba

Cenjen
Učlanjen(a)
29.08.2009
Poruke
327
Poena
180
Imam Atari 520ST i dva eksterna flopi drajva SF314. Imam i jedno napajanje za ove flopi drajvove. Nedostaje mi kabl za povezivanje flopija i ST-a.
Hteo bih da ih povezem i da vidim da li su drajvovi ispravni (ne znam da li jesu) pa da odigram jednu partiju Pirates!-a na ST-u :D
Ja bih kupio taj kabl ili original, ili u samogradnji, svejedno.
Posto sam pravio za C64 serijski kabl, umeo bih i da ga napravim i za ST-a kada bih imao te specificne DIN konektore (koliko mi je poznato taj kabl je pass-through, pin-to-pin)?
 
Da, kabl je običan pass-through, ali je konektore teško naći jer se više ne proizvode, koliko mi je poznato. Imam jedan, pa ako budeš u blizini NS-a, rado ću ti pozajmiti, pa isprobaj.
 
Hvala ti na pomoci oko kabla, mislim da cu ici ove godine prema NS ali ne znam da li ce to biti skoro... Mozda bi bilo najbolje kada bi sve to poneo zajedno (ST i flopije) pa da vidimo da li rade.
 
Hvala ti na pomoci oko kabla, mislim da cu ici ove godine prema NS ali ne znam da li ce to biti skoro... Mozda bi bilo najbolje kada bi sve to poneo zajedno (ST i flopije) pa da vidimo da li rade.
U pregovorima sam da napravim jedno retro okupljanje u NS-u, ali još ne znam šta će biti od toga... Ako budeš dolazio, javi samo koji dan ranije, da se organizujem.
 
Nazad
Vrh Dno