Šta je novo?

Laptop bolji fps u igrama

pirke23

Poštovan
Učlanjen(a)
25.04.2017
Poruke
41
Poena
55
Pozdrav Imam acer aspire 5742G laptop, dosad ga koristio oko faxa, zika, serije a u zadnje vreme sam se navukao na igranje igrica pa me interesuje da ga malo pojacam i kako? znam da bi najbolje bilo da kupim nov za sada bi jos neko vreme ovaj koristio pa bi investirao neku sicu ako se isplati. Dosad sam bio zadovoljan igrao sam samo 2 igre ali u zadnje vreme mi pada fps kad mi najvise treba.... WoW MoP ekspanziju jedva izvucem 20fps u raidovima i ne mogu lepo da uradim taktike a LoL od zadnje sezone kad se pokupi Baron, povecaju se minioni, oko champova se pojavi animacija i uspori se ispod 30 fps pocne da secka i najcesce nista ne uradim od seckanja.
Sad u zadnje vreme poceo da igram offline Igre i bas su fun pre neki dan okrenuo Assasin Creed 1 radio oko 50 fps ali trebace mi jace performanse da odigram i koji nastavak, isto GTA IV ~36-7 fps tecno radi ali ponekad zna da uspori i zasecka pa bi zato ako je moguce izvuko maksimalno sto moze iz njega.

Citao sam zadnjih par dana da je 4gb ram apsolutno dovoljno za igrice ( mislim na one novije the witcher III ) i da 4 v 16gb samo + 5 fps u pojedinim igrama za onolike pare.
A sa druge strane upalim YT otkucam 2/4/8 gb RAM test i vidim da je fps sa 2gb v 8gb rama tipa 20-40 fps razlike... Pa sam u nedoumici da li bi +4 gb rama osposobile fps i koliko?

Video sam da su ljudi prezadovoljni nekim novim HDD tj hard disk 120gb SSD, Moje misljenje je da su njihove ostale komponente puno brze i da im je HDD najslabija karika i kada ga zameni dobiju dosta bolji FPS, medjutim kod mene je sve sporo mozda mi se nibi ni pojacao fps koliko treba?

I jos da pitam za Overklok hoce li povecati fps? grafka mi je HD 5000 radi na 800 mhz a procesor intel i3 350m

Ne znam sta bi jos mogao da pokusam, HDD mi je zauzet samo 30%, primetio sam da mi windows pojede preko 1gb RAM ( od ukupno 3gb na 1066 mhz ) ali to vidim da ostalima jede i vise..Primetio sam u igranju igrica da mi je procesor oko 60% preokupiram dok je graficka iznad 95% na temp oko ~75 C, dosad nisam imao problema sa temperaturom cistim redovno od prasine i menjam pastu, mogao bi da kupim i ono postolji ispod laptop da ga dodatno hladi. ali nisam primetio da se pregreva tj da se smanjuju fps posle duzeg igranja. Koristim windows 10, dosada mi je svaki win bio isti tako da nzm koji je najbolji za ove performanse?
 
Nema od toga nista, mozes da eksperimentises sa Windowsima ali i to je eventualno 10%. Slab ti je i CPU a GPU da ne pricamo.
 
Nema nista od toga prodaj laptop i uzmi polovan dekstop.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Kakav polovan desktop? :D Ako proda ovaj lap mozda uspe neki monitor da nadje za te pare. i3 350m...
 
Pa nisam ni rekao da ne mora da doplati .

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Tvoj laptop ne podrzava overklok, tako da nista od toga. Treba ti vise od 4GB rama za gaming, bar 6 do 8GB idealno. Ubacivanje SSD-a ce ti pomoci samo da se aplikacije brze ucitavaju ili igre ali vevi FPS nece doneti.
Jedina opcija je da prodas taj i nabavis novi. Mozes ubaciti jos rama ako ima slobodan slot ili da zamenis stap od 4GB za jedan od 8GB, ali dobitci ce varirati od 0FPS do primetno boljeg rada nekih igara gde je bio problem nedostatak rama. Ali je sve to sizifov posao, jer ti treba dosta jaci laptop ili desktop za udobno igranje.
 
Nema šanse 4GB RAM da je dovoljno za sve igre. Evo npr. Just Cause 3 je minium requirement 8GB RAM. A to je više od godinu dana stara igra.
 
Jedini nacin da povecas fps na integrusi jeste da kupis najbrzu mogucu memoriju koju mozes za taj lap i da radi u dual channel-u.

Moj HD 530 znacajno bolje radi sa dual channel memory. Lol - 60fps opusteno.
 
Nazad
Vrh Dno