Šta je novo?

Asus Prime x370 Pro.

Uh, sada vidim da imaš Noktu-u, verovatno bi morao i nju da skidaš. U pravu si za SSD. za to što to treba M.2 nije potreban.
 
Stavio poslednji BIOS, CPU sam vratio na ista podesavanja kao i pre, samo sam na kratko proverio kada stavis fix napon da li je sve OK, posto se ranije spustao mnozilac pa je moralo preko offset-a, sada radi sve OK i preko fiksnog.
Memoriju probao na 3200 bez nekih dodatnih podesavanja, nece. Probao novu frekvenciju 3133mhz, butovalo bez poblema. Probao 5-6 puta Cinebench i radi sve OK.
Al je skor nizi nego ranije sa starim BIOS-om :D
Pre sam imao 1308 maks, a sada sam jedva izvukao 1305 posle gomile ponavljanja :D Mada to je sve statisticka greska imho.
Valjda ce tih 200mhz vise na RAM-u znaciti nesto u igrama 1-2 fps vise :D

Sve u svemu nema poente njakati se i menjati BIOS sve isto radi ko na godinu i kusur starom.
 
AMD-Ryzen-Motherboard-Support-1-768x493.png
 

Version 6026
2022/03/21 10.68 MBytes
PRIME X370-PRO BIOS 6026
"1. Update AMD AM4 AGESA V2 PI 1.2.0.6b for AMD Ryzen 7 5800X3D
2. Improve system performance and stability"
 
Jel se to samo Asus zeza sa segmentacijom trzista ili svi imaju ovaj problem?
Nemam pojma, nisam ispratio za ostale (kad nabasam ubacicu na 5000 temu, ako neko nije vec). Postoji mala sansa da je ovo samo za medju-AGESA 1.2.0.6b azuriranje, i da ce biti B350 i Ryzen 5500 za 1.2.0.7, ko ce znati. ja sam vise zabezeknut sto izgleda prvo i samo 5800x3D radi na Prime X370-PRO, i to sa ovom agesom koja nema novo sigurnosno 10% usporenje za sve AMD procesore (novi Spectre), sto dolazi sa 1.2.0.7.

Barem je 10% samo, za Intel Alder Lake sam citao da ce biti nesto vece usporenje.
 
Neko prešao na Ryzen 5000 seriju procesora sa najnovijim ažuriranjima BIOS-a? Ja planiram za tako nešto sledećeg meseca :unsure:.
 
Nazad
Vrh Dno