Šta je novo?

Asus Prime x370 Pro.

Jedna memorija nije dobra, možda je to razlog:
Mem-not-OK.JPG
druga je u redu:
Mem-OK.JPG
 
Ne verujem da je to razlog, dobijam sličan skor Evo lik pomoću ryzen calculator-a uspeo da izvuče odličan skor, doduše hynix m-die.
 
Pa ovaj Vengance jeste Hynix m-die:
Corsiar Veng1.JPG
Ali stvarmo. jedan modul ne valja i u velikom je problemu. Ide nazad na reklamaciju čim mi stigne jedan štap na jeftinijeg Kingstona na 2133 da ne ostanem bez kompjutera dok ne dobijem zamenu.
 
Evo, nabavih 2x Kingston HyperX KHX3600C17D4/8GX i izgleda ovako:
Kingston 3600a.JPG
Išao sam (za sada) step by step sa DOCP + neke manje izmene. Trenutno naj bolje radi ovako:
Kingston 3600-CPU_Z1.JPG
Rezultat:
Kingston 3600-aida1.JPG
 
Poslednja izmena:
Možeš li da mi daš link ka toj memoriji?
Ne razumem oznaku memorije, K(ingston)H(yper)X-hercaža-latencija- e sad Kingston ima samo 4 vrste dekstop memorija, V(alue), P(redator), S(avage), F(ury). Šta znači D4/8GX u imenu?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
BIOS 4008 sa AGESA 1.0.0.2a.
BIOS 4008.JPG
Taman na vreme za 2700x sutra.
 
Probao sam 4011 na mojoj B350M-A
Čini mi se da se malo razlikuje kako se XFR ponaša na 4008 i 4011.

Sa 4011 kao da su nešto malo viši naponi za CPU, nekih 20mV, kao rezultat više corova i češće mi boostuje do 4.35 GHz.
Sa druge strane all core boost je sada niži za nekih 50-70MHz, pa mi je u multi-core testovima niži rezultat. :trust:
 
Meni XFR ne radi bog-zna-šta ili benčmark programi nezanju da poguraju kako treba. UCB15 recimo, svi core padnu na 3970 a samo ponekad, za trenutaj jedan core skoči na 4.3GHz i skore je daleko lošiji nego kada je OC 4.225 na svim jezgrima. Tada XFR i ne radi ništa. Po svim izgledima, trebaće x470 chipset + Ryzen 2 da to proradi kako treba. 2700x ima 3 stepena XFR a x370 i ova ploča imaju samo jedan i to bedan.
 
Kako ne radi? :)
Base clock za 2700X je 3.7GHz, stari XFR je ako je proc dobro hladnjen podizao clock za max 100 MHz. Sada ide i preko 300MHz. Plus sada bas ima sitne korake od 10MHz u kojima može da mrda.
Ako je neki benchmark ili stress u pitanju za očekivati je da drži fiksan clock jer mu se workload ne menja bitno. Plus kao što sam napisao ovaj 4011 BIOS ima tendenciju (bar kod mene) da ima 50-70 MHz niži all core boost.

Btw ne znam da li si probao da podigneš malo LLC? Ako ti proc ne udara u temp limite ili power limit, stabilniji napon bi trebalo da mu pomogne da se stabilizuje i dostigne više frekvencije pri load-u.
 
Pa ne radi XFR preko 4.2GHz kada je sve na auto a i to retko. Ja normalno drižim stabilan OC na 4.2GHz sa 1.4v i Llc5. To radi dobro i pravi najbolje rezultate. Nego neznam šta je sa ovim našim uvoznicima, niko nezna kada če da uvezu x470 verziju. Nebih baš mađare da cimam zbog garancije, radije bih uzeo u radnji kod nas. Gledao sam kod glavnih prodvnica, imaju sve manje x370 ploča a kamoli x470.
 
@CountMike

Da li si uspeo/probao da instaliras/osposobis W7 sa Agesa 1.0.0.2a biosom?
 
Pa ne radi XFR preko 4.2GHz kada je sve na auto a i to retko. Ja normalno drižim stabilan OC na 4.2GHz sa 1.4v i Llc5. To radi dobro i pravi najbolje rezultate. Nego neznam šta je sa ovim našim uvoznicima, niko nezna kada če da uvezu x470 verziju. Nebih baš mađare da cimam zbog garancije, radije bih uzeo u radnji kod nas. Gledao sam kod glavnih prodvnica, imaju sve manje x370 ploča a kamoli x470.

Ne znam što taj tvoj trokira. Ovako sa svime na Auto to izgleda kod mene:
clocks.png
 
Kako si namestio ? Ja sam samo uključio XFR/PB na enable sa default sve ostalo.
 
Ja baš ništa nisam podešavao. :)
U BIOS-u sam jedino podešavanja vezana za memoriju čačkao: takt, tajminge i napon, plus VRM podešavanja. Sve ostalo stoji na Auto.
Čak ni ne vidim na ovoj mojoj ploči da ima negde XFR/PB da se podešava, tj. pali/gasi.
 
Ok, moraću da vadim bateriju onda. Evo ovako do XFR/PB nameštanja, kod mene j bilo uvek na disable po default-u.
180511094024.jpg
180511094038.jpg
180511094119.jpg
180511094132.jpg
 
Ima ali je kompliovana procedura i traje dugo a i neznam baš koliko to vredi ovde.
 
Ja baš ništa nisam podešavao. :)
U BIOS-u sam jedino podešavanja vezana za memoriju čačkao: takt, tajminge i napon, plus VRM podešavanja. Sve ostalo stoji na Auto.
Čak ni ne vidim na ovoj mojoj ploči da ima negde XFR/PB da se podešava, tj. pali/gasi.
Jok, ni da bekne do 4.3, ni blizu. XFR uključen, iskljućen ili na auto.
Default no xfr PT.JPG Default no xfr1.JPG Default XFR on CB11.JPG Default XFR PT.JPG
 
Interesantno. :trust:
U Ryzen Masteru u vrhu (tamo gde je i temperatura) bi trebalo da ti pokaže u koji limit udara, tj. koja metrika mu ide do 100%. Možda ti to pomogne da skontaš zašto neće dalje.
 
Gledao sam, nijedna vrednost ne stiže do 100%. Čak ni kada ručno namestim te vrednosti preko 100.
 
Nešto tu ne štima.
Ovaj lik sa out of box coolerom uspeva da boostuje do 4.35 i preko:


Oko 7. min objašnjava kako SenseMI radi. Moguće da kick-inuje check za stabilnost CPUa, pa da ga zato ne pušta dalje?
 
Ne štima jašta, Vadio sam bateriju čak, vratio sve na baš fabrička podešavanja, enable- disable PB i ništa. A ovak0 lnormalan OC lepo radi na 4.225GHz, bez problema.
 
Jedno pitanjce je se moze staviti m2 ssd bez da vadim GPU ? Samsung 970 Evo je u pitanju.

Inace jos uvek sam na BIOS-u od pre godinu dana, vidim izasto je 10taj novih verzija od tada mogao bi jedan upgrade da odradim :D
 
4024 je poslednji BIOS, nemam više x370 ali na x470 je jako dobar, nema više probianja 1.5v i više, memorija je takođe stabilnija.
Ako nemaš neki enomni kuler ili grafiku sa back plate-om može da se stavi M.2 bez problema, samo treba poduži i tanak zvezdasti šrafciger. To je ako je navrtka za M.2 već instalirana, ako nije, lakše je skinuti grafuku, navrtka i šraf su mnogo mali i pipav je posao,
 
Poslednja izmena:
Jedva sam stavio ovu graficku u kuciste nikako mi se nevadi :D

Nista kontam da cu uzeti Sata 3 SSD bas sam danas gledao testove M2 bukvalno nikakve prednosti nema za ono sto mene zanima, a to su ucitavanja u igrama :)

Sto se BIOS-a tice kontam da cu odraditi upgrade kada sledeci put budem gasio komp (sto radim jednom u par meseci :D).
 
Nazad
Vrh Dno