Šta je novo?

Asus Prime x370 Pro.

To je gornja granica za OC uz dobro hladjenje :)
 
Normalna voltaza za Ryzene je 1.2 - 1.35V

Za solidan OC na 3,9Ghz u proseku treba ~1.37-1.4V. Neka gornja granica za 24/7 uz dobru plocu i dobro hladjenje je ~1.43V, neki drze i na 1.45V ali ja ne bih isao dotle za 24/7.

Videces i sam kad ga budes OC. Obicno za 4Ghz trazi dosta napona. Ako uspes da uglavis 4Ghz do ~1.43-1.44V imas dobar primerak.
 
OC me ne interesuje, a hladjenje je dobro! :D
Vrtim prime, vcore ide od 1.21-1.29, barem prema CPUID Hardware Monitor Pro.
 
Marti, HW Info će ti dati bolje i detaljnije podatke. Prava temperatura je pod "CPU(Tdie)" a pravi, trenutni napon je pod "CPU core voltage (SVI2 Tfn)".
 
Videcu kad dodjem kuci uvece, inace memorija je na 2933 @ 1.35v, samo sam ukljucio docp.
 
Obrati paznju na SoC napon, moze da se desi da je opicio SoC napon vise nego sto treba, preko 1.1 ne bi trebalo da bude, verovatno i manje za 2933..
 
Uzeo i ja da pročačkam BIOS prvi put nakon kupovine, uključio D.O.C.P. isto i memorija odma bum sa 2400 na 3200. Jel treba na nešto da obratim pažnju? U UEFI stoji voltaža za memoriju 1.350 i fiksna je, a ona za CPU se vrti oko 1.350. I jel ima smisla dizati brzinu memorije bez cpu?
 
Poslednja izmena:
Na toj grafici, ako pitas za igre, dobio si nista. Memory bandwith je dovoljan i sa 2133mhz za tu grafiku, tako da razlike izmedju 2400mhz vs 3200mhz prakticno nema. Sa druge strane OC CPU-a itekako ima smisla, posebno ako igras CPU bound naslove, recimo Wow.
 
Kapirao sam da je tako nešto, čekam bolje hladjenje za CPU klok da mi ne bruji.
 
Komotno kreni da klokas na stock cooleru, jako je dobar, sve dok ne silis OC previse, dakle uz default napon slobodno, cak mozes i malo ga podici. Bez problema na toj ploci bi trebalo 3.7ghz i default napon.
 
Vrtim prime, btw zivim u veoma toplom stanu! :)
HW Info>
CPU(Tdie) - 61 C
CPU core voltage (SVI2 TFN) - 1.22 V

r5.jpg
 
Poslednja izmena:
U biosu zakucao vcore na 1.35v i soc na 1.1v i vise nema oscilacija, uglavnom ide u Prime-u malo ispod 1.3v.
Meni je ovo sasvim dovoljno. :d Da dodam da nije bilo niakvog zakucavanja, plavih, crnih ili sarenih ekrana, sve radi odlicno.
BTW instalacija w7 x64 uopste nije nikakav problem, ne znam sto se digla takva halabuka po netu. Slipstrimuju se drajveri u instalaciju i sve proradi iz prve.
 
Koji BIOS ?
 
Meni je iz drugog pokušaja proradila 7mica instalirana na SSD-u u FX systemu. Promenio drajvere i radila dok nisam slipstrimovao drajvere u nešto noviju 7micu. Većina drajvera je ista i za 10ku izuzev za Samsung 960 Evo, u 7mici v2.2 a u 10ki v2,3.
 
Ima li change log?
 
Poslednja izmena:
Bilo bre na OCN forumu još pre mesec i po dana.
Nego šta bi sa tvojom pločom? Jel zamena ili povraćaj $?
Jedva čekam da izađe beta BIOS na OCN pa da se opet zezam kao do jula ove godine, taman je poslednjih par meseci postalo dosadno.
 
Poslednja izmena:
Za ovaj bios 3203 piše da je za nove procesore koji dolaze, da li bih ja dobio nešto?

Update to AGESA 1071 for new upcoming processors .
 
Poslednja izmena:
Vcore sam stavio manual na 1.35, u idle ne ide dole, a cpu ide na 2.2ghz. Ima li nacina da se ovo resi!?
 
Tako radi kad ga staviš na manual, mislim da moraš ofset da bi napon išao dole u idle.
 
Za ovaj bios 3203 piše da je za nove procesore koji dolaze, da li bih ja dobio nešto?

Ne diraj ništa, ako sve radi kako treba. Par korisnika sa nemačkog hardwareluxx foruma su probali 3203 bios, i nisu baš zadovoljni, puno toga je ispremeštano u odnosu na prethodne verzije. Glavni problem je što ne mogu da se vrate na neki prethodni bios, tj. 3203 ne dozvoljava to (moguće da je bug u pitanju).
 
Nemoj molim te tako napamet i šta je neko treći rekao, evo iz prve ruke:
Upravo sam ga danas instalirao, nije ništa "ispremeštano". dodatak za APU se ne pojavljuje ako APU nije instaliran. Nije ni neki naročiti napredak. Neku kažu da im memorija sada radi na 3200 bez problema, DOCP namešta sve za memoriju iz prve i default napon ne srlja više do 1.5v i preko ali zna da bude malo preko 1.4v. Kada se klokuje napon ostaje zakucan gde ga namestiš.
Sve u svemu, mali napredak ali ako se sve namešta manulno, nije baš ni "pod moranjem" da se instalira.
Trenutno sam opet na skoro istom:
4025MHZ,@1.4v, memorija na 2933MHz @1.35v, Cl 12,13,13,27 (bilo je 39), 56. Čak je upalio i ušao u windows na 4.1GHz ali na preko 1.5v i nije stabilno a to pre nije moglo ni na 1.6v. Temperature su uglavnom malo niže ali ništa naročito.
 
Poslednja izmena:
Imam vec neko vreme problem sa novom konfiguracijom a ne mogu da provalim do cega je. Monitor se ugasi a komp nastavi da radi i to se desava bez obzira da li nesto renderujem, googlujem ili cukam u excelu.
Reko ajde da probam da azuriram bios na mojoj Asus Prime x370 Pro... Nemam pojma sta se tu izdesavalo, uradio update normalno i posle reseta nece da butuje vec me vraca u bios... Naravno radi se o 3203 verziji biosa.
Probam downgrade, nece... Lupim reset on mi izbaci ovu sliku iz priloga i vrti jedno 5 minuta... Za to vreme krenem na laptopu da trazim resenje a win se u medjuvremenu podigne...

Za sad radi normalno medjutim pri svakom resetu isti ovaj ekran "Checking media presence..." :mad:
Ima li neko predstavu o cemu se radi?

20171124_020435.jpg
 
Update biosa je automatski izmenio neka setovanja... Evo gde je bio problem ako se nekom desi ista stvar...

171124031153.jpg
 
Moram to da pogledam, nisam primetio ništa različito sa networkom. Imao sam problema sa memorijom, poterbno je ubaciti je u "B" kanal. B_1 i B_2 u mom slučaju, u "A" kanalu je bila malo nestabilna.
Promena je i u CSM odeljku, dodate su nove funkcije i Auto ne dozvoljava mešavinu OS-a instaliranih u UEFI i Legacy systemu. Kod mene je W10 UEFI a W7 u Legacy i W7 neće da startuje više tako pa mora ručno da se namesti BOOT na Legacy da bi radila 7mica.
Novo je i dodatak za biranje default grafičke i PCIe slota-a. Ubaciću slike kasnije.
DOCP nešto bolje radi i bolje prepoznaje XMP, to je verovatno rezultat AGESA 1071 ali su ručna nameštanja memorije malo manje fleksibilna. Neka nameštanja se ne manjaju i ostaju na auto bez obzira šta se upiše.
 
Evo nekoliko promena /noviteta u odnosu na ranije BIOS-e sa AGESA 1.0.0.6.
CSM opcije:
171124124442.jpg
171124124452.jpg
171124124501.jpg
171124124520.jpg
171124124520.jpg
 

Prilozi

  • 171124124600.jpg
    171124124600.jpg
    104.7 KB · Pregleda: 52
U vezi sa grafikom:
171124124600.jpg
171124124621.jpg
Još BOOT opcija:
171124124949.jpg
171124125052.jpg
171124125146.jpg
 
Definitivno poboljsanje sto se ram kompatibilnosti tice. Sad direktno iz XMP profila mogu da guram na 2966 bez dodatnih setovanja dok na biosu 0902 nisam mogo.... Tj. mogao sam ali je bila nestabilna prilikom bootovanja win-a.
 
Nazad
Vrh Dno