Šta je novo?

Asus Prime x370 Pro.

Izasli biosi i za asrock, agesa 1.0.0.6b itd.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Dobro je da se nešto miče ali ta AGESA nikako da postigne cilj. Nisam instalirao 0812, kažu da se gube neka naprednija nameštanja.
 
Kod mene se RGB osvetljenje nekada upali, a nekada ne. Pojma nemam zašto, ništa ne čačkam u medjuvremenu. Takodje, ona Aura baguje strašno i sa poslednjom verzijom.
 
Kod mene se RGB osvetljenje nekada upali, a nekada ne. Pojma nemam zašto, ništa ne čačkam u medjuvremenu. Takodje, ona Aura baguje strašno i sa poslednjom verzijom.
Meni je bilo riknulo skroz na skroz pa sam dobio novu (sa nešto natezanja(.
 
Kod mene se RGB osvetljenje nekada upali, a nekada ne. Pojma nemam zašto, ništa ne čačkam u medjuvremenu. Takodje, ona Aura baguje strašno i sa poslednjom verzijom.

Problem je softverske prirode. Probaj sledece:
1. Turn off system, drain power and reboot
2. Make sure that there is no LightingService process in task manager. If there is, kill it
3. Uninstall Aura through Control Panel
4. Make sure once again that there is no LightingService process in task manager.
5. Run CCleaner to clean registry.
6. Reinstall latest version (1.05.22)

Bilo je klanja i sa starijim verzijama CPU-Z, tako da obrati paznju i na to. Kad proradi, ukloni to Aura smece i nemas vise problema.
 
Poslednja izmena:
BIOS 0902 je izašao, omogućava nešti niži napon za processor.
 
Izvinjavam se, nisam pratio na casu bas najbolje od doba Phenom II ploca: Da li AMD ploce podrzavaju kreiranje vise virtuelnih diskova od dva fizicka diska u RAID modu? Intel to ima odavno, npr uzmu se dva diska od 2TB, i od njih se kreiraju dva virtuelna diska, jedan u mirror-u za neke malo vaznije podatke, drugi u stripe-u ili span-u? U doba Phenoma to nije moglo, pa ne znam da li se situacija promenila u medjuvremenu? Ili to ili pod Windowsom da ih pravim, al mi se ne svidja bas ta ideja...
 
Ne razumem te? Koji je to tip RAID-a? Misliš da npr. od oba odvoji 500GB kao mirror, a da ti preostalih 3TB bude drugi disk?

EDIT: To nije standardna RAID konfiguracija, već intelovo specifično rešenje, tako da ne postoji na AM4 (niti bilo kojoj drugoj platformi)
https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Matrix_RAID
 
Poslednja izmena:
Da, Intel Matrix RAID se zove u njihovom izvodjenju I prilicno lepo radi. Znaci ne postoji "on board" pandan na AM4? Steta, elegantnije je nego da se budzi iz Windowsa, ali OK, vazno da ima nacin da se obezbedi nesto veca redundansa pojedinih podataka.
 
Dobro je, miče se, samo još AGESA 1007.
 
Preuzeo sam nedavno drajver za Chipset sa AMD sajta direktno, napravio je onaj Ryzen Power Plan itd, ali nakon toga mi Asus EZ Update prijavljuje update za Chipset koji sam instalirao još kada i Windows i taj EZ klijent? Da nije neko imao takav slučaj? Takodje taj EZ Update ne znam da isključim da se ne pokreće kada i Windows.
 
Poslednja izmena:
I kod mene isto tako zeza. Svaki put kad ukljucim komp iskoci to za cipset drajvere koji su vec instalirani. Ja imam drugi model ploce, ali taj EZ Update se identicno ponasa.
 
Poslednji čipset driver je 17.30 sa AMD-ovog sajta a Asus AI skida sa Asus-ovog sajta. Meni AI nije saopštio da ima novi drajver. Ne držim ga instaliranog zato što ume da bude uzrok Black screen-a po nekad.
 
Ispod se može videti kako to izgleda kod mene. Inače, taj EZ Update se pokreće svaki put sa OS i smara baš, nema opcije da se isključi kulturno. E sad, mislim da je uleteo nekako kada sam instalirao AISuite3, koji mi treba zbog fanxpert pomoću kojeg regulišem obrtaje ventilatora kućišta povezanih na ploču. Tako da je prilično komplikovano, ne znam da li može da se stavi samo fanxpert.
 

Prilozi

  • chipset.jpg
    chipset.jpg
    40.7 KB · Pregleda: 77
Poslednja izmena:
Ma da, Asus na svom sajtu drži te drajvere, ali je paket ogroman 1,3 GB, a ovaj sa AMD sajta je 178 MB i onda glupi EZ Update to ne vidi kao iste drajvere. Ja ću sad da aninstaliram taj EZ Update, ionako ničemu pametnom ne služi.
 
A znate li kako da proverim instaliranu verziju chipset drajvera koju sam preuzeo sa AMD-a?
 
Poslednja izmena:
Pa to su ti isti, izašli su još u februaru. Piše na AMD sajtu.
 
Ma isti su ovi novi drajveri kao i oni iz aprila, samo je dodata podrška za threadripper i x399 chipset. Nema potrebe da se instaliraju na ryzen sistem.
 
Meni se čini da je bila navedena podrška za threadripper i x399 kada sam stavio, a mislim da je to bilo negde polovinom septembra. Sad bih baš voleo da proverim verziju koju imam instaliranu ali ne znam kako...
 
Skini ove sa AMD sajta i pokreni instalaciju i on će ti reći koja verzija je trenutno instalirana, a koju si skinuo.
 
Izašao novi BIOS v1001, jel probao neko? Ne vidim nikakav changelog na sajtu.
 
Ništa živo nije promenjeno.
 
Pazario ovu plocu danas. Samo da kazem, mozda ce to nekome znaciti, backplate vise nije zalepljen za plocu, samo odvrnete srafove i to je to.
 
Metalna ili plastična ?
 
Ja bih rekao da je ovo neka plastika, mada lici na metal! :d
 
Izašao je BIOS 1201 mada nije još na svim Asus sajtovima. Samo kaže "Improved stability".
 
Asus Prime X370 pro, R5 1600X
DDr4 Corsair LPX 3kMhz c15, 2x8gb sa Micron cipovima
Bios 12.01
Core voltage 1.41-1.45, jel ovo normalna voltaza ili sta?
 
Nazad
Vrh Dno