Šta je novo?

Asus Prime x370 Pro.

8 radnih dana ja mislim, vikend ne racunaju xD
 
Nije radnih nego samo 8 dana.
Zvao sam juče i rečeno mi je da je nisu još proverili. Zovem damas opet i sad mi tamo neka soli pamet kako imaju 30 dana.

http://www.justicija.rs/2016/08/29/...-godine-rok-za-resavanje-reklamacije-15-dana/

Zakon o zaštiti potrošača predviđa da je prodavac dužan da najkasnije u roku od osam dana od dana prijema reklamacije, pisanim ili elektronskim putem odgovori potrošaču na izjavljenu reklamaciju. Odgovor prodavca na reklamaciju potrošača mora da sadrži odluku da li prihvata reklamaciju, izjašnjenje o zahtevu potrošača i konkretan predlog i rok za rešavanje reklamacije.

Rok ne može da bude duži od 15 dana, od dana podnošenja reklamacije, koliko iznosi za obuću i odeću, odnosno 30 dana za tehničku robu i nameštaj.

Inspekcijske kazne se kreću od 300.000 do dva miliona dinara za pravna lica ili od 50.000 do 150.000 dinara za odgovorna lica. Preduzetnici se kažnjavaju od 50.000 do pola miliona dinara.

Ovim zakonom je i ukinuto plaćanje sudske takse za za potrošačke sporove do vrednosti od 500.000 dinara.

Ukoliko ste korisnik jednog od Programa pravne zaštite koje nudi Justicija, stičete pravo na podizanje tužbe, koja se nalazi na spisku Izabranih pravnih radnji.

Ne zaboravite – kupac je uvek u pravu!

Znači 8 dana za odgovor da li se uvažava reklamacija ili ne.
30 dana za eventualnu popravku ili u ovom slučaju zamenu ploče ili povraćaj novca.
P.S.
Poslao sam poruku i Emmi-u ali ne znam šta oni mogu da urade po tom pitanju jerbo je ploča u servisu. Momci u radnji su korektni ali njihova firma..... fuj. Sa druge strane ja sam ploču kupio u prodavnici a ne u njihovom servisu tako da su oni odgovorni za sve.
 
Poslednja izmena:
Tako su mog zeta zavlačili u WinWin za neki tv. Osmi dan pripretio tužbom i odmah dobio novi uređaj. Oni idu na to da ljudi nisu upoznati sa zakonom o zaštiti potrošača. Obavezno im spomeni tužbu, ako i dalje glume ludilo.
 
Nisu mi još odgovorili iz EMMIi prodavnice. Ako do sutra ne dobijempravi odgovor idem da kupim istu ploču u Giagtronu a ovi neka mi vraćaju novac. Da sam znao da su isto što i WinWin nikada ne bih ni kupovao kod njih. Već sam kupovao od njih druge stvari kao 2 SSD-a, Grafiku Rx 460 i još svašta.

Clan 52. ZOZP
Ako se nesaobraznost pojavi u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, potrošač ima pravo da bira između zahteva da se nesaobraznost otkloni zamenom, odgovarajućim umanjenjem cene ili da izjavi da raskida ugovor.

Ovo piše na EMMI-OVOM SAJTU:

Servisiranje i povraćaj novca

Kod prijema robe koja nije bila ispravna pri pokušaju instalacije ili kod prvog puštanja u rad (DOA), serviser je u obavezi da prvo proveri opravdanost reklamacije i kompletnost reklamiranih uređaja pre nego što pristupi zameni robe ili vraćanju novca. Rok za odgovor po Vašem prigovoru je 8 dana od dana podnošenja reklamacije u maloprodajnom objektu, ili od dana kada uređaj bude isporučen kurirskom službom našoj službi reklamacija. Nakon toga se donosi odluka o tome da li će se isporučiti novi proizvod ili će novac biti vraćen.
Reklamacije na funkcionalnu ispravnost proizvoda prilikom instalacije ili prvog puštanja u rad (DOA), biće prihvaćena samo ako se reklamirana roba vraća kompletna, neoštećena, u originalnoj ambalaži i ako je ovlašćeni serviser potvrdio Vaše navode...
Ambalaža nije uslov da se odbije reklamacija kupcu ali je poželjna da se dostavi uz uređaj.

Prodavnica Emmi zadržava sva prava promene cene proizvoda tako da, ako ste poručili uređaj po jednoj ceni i sa tom cenom ga primili na kućnu adresu, a nakon toga je cena smanjena nemate prava na povraćaj novca.


Ovo sam sada poslao i glavnoj kancelariji:

Gore navedena matična ploča Asus Prime x370 Pro, kupljena dana 25.aprila 2017 godine u prodavnici EMMI House_64, Kozjačka 4, beograd je doneta u istu prodavnicu zbog reklamacije delimične neispravnosti dana 03.07.2017 i sačinjen je zapisnik o "prijemu reklamirane robe od kupca".
zavedena pod brojem 17-01RW-00xxxxx. posle nekoliko poziva na navedeni broj telefona 066 890 1505 rečeno mi je da ploča još nije uzeta na testiranje. Osoba koja je odgovarala me je ubeđivala da imaju 30 dana da odgovore na reklamaciju mada zakon o zaštiti potrošača kaže sledeće:

Clan 52. ZOZP
Ako se nesaobraznost pojavi u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, potrošač ima pravo da bira između zahteva da se nesaobraznost otkloni zamenom, odgovarajućim umanjenjem cene ili da izjavi da raskida ugovor.


Pošto su ti uslovi ispunjeni (prvih 6 meseci od dana prodaje, tj. mog prijema robe) a sa vaše strane nisu ispunjeni uslovi iz člana 52 ZZOP zahtevam da se ovaj problem reši u roku od 24 časa. U protivnom slučaju zahtevam hitan povrat novca plaćenog za taj predmet (raskid ugovora) ili ću biti prmoran da podnesem tužbu nadležnoj inspekciji i/ili nadležnom sudu.

PS2.
Manje od jednog sata posle ove poslednje poruke dobio sam e-mail

Poštovani,

Na osnovu Vaše reklamacije, vidimo da ste tražili zamenu.

Ukoliko želite zamenu, možete odabrati model iz naše ponude.

Ukoliko želite povrat novca, potrebno je da nam dostavite broj tekućeg računa kako bi mogli da uplatimo novac.
 
Poslednja izmena:
Ajde crveno, ali ovo plavo nema sanse da se procita preko TT na mracnoj temi :D
 
Evo opet u crnom:
Servisiranje i povraćaj novca

Kod prijema robe koja nije bila ispravna pri pokušaju instalacije ili kod prvog puštanja u rad (DOA), serviser je u obavezi da prvo proveri opravdanost reklamacije i kompletnost reklamiranih uređaja pre nego što pristupi zameni robe ili vraćanju novca. Rok za odgovor po Vašem prigovoru je 8 dana od dana podnošenja reklamacije u maloprodajnom objektu, ili od dana kada uređaj bude isporučen kurirskom službom našoj službi reklamacija. Nakon toga se donosi odluka o tome da li će se isporučiti novi proizvod ili će novac biti vraćen.
Reklamacije na funkcionalnu ispravnost proizvoda prilikom instalacije ili prvog puštanja u rad (DOA), biće prihvaćena samo ako se reklamirana roba vraća kompletna, neoštećena, u originalnoj ambalaži i ako je ovlašćeni serviser potvrdio Vaše navode...
Ambalaža nije uslov da se odbije reklamacija kupcu ali je poželjna da se dostavi uz uređaj.

Prodavnica Emmi zadržava sva prava promene cene proizvoda tako da, ako ste poručili uređaj po jednoj ceni i sa tom cenom ga primili na kućnu adresu, a nakon toga je cena smanjena nemate prava na povraćaj novca.

Evo sada mi javiše da mogu da preuzmem novu u prodavnici. Kako sve može lepo i brzo kada se zapreti ? Zašto to ne može ljudski, nemam pojma ? Sve nešto na silu. Sramota bre !!!
 
Pa lepo sam ti rekao, sačekaš osam dana pa pretnja tužbom. Tako to funkcioniše. Većina nesrećnika ovde nema pojma ni da postoji Zakon o zaštiti potrošača i to đubrad koriste.
 
Pa lepo sam ti rekao, sačekaš osam dana pa pretnja tužbom. Tako to funkcioniše. Većina nesrećnika ovde nema pojma ni da postoji Zakon o zaštiti potrošača i to đubrad koriste.
Evo, već sam uzeo novu, imali su je na stanju u prodavnici. Sve je to moglo za pola sata da se reši. Proverio sam i seriski broj da me na zeznu na to. Dobio i novi račun sa današnjim datumom. Trebalo bi i nova garancija da počne.
 
Ista priča je bila kad je moj zet reklamirao televizor. Pvro se čekao servis, pa nisu imali novi na stanju, kad je zapretio tužbom, ispostavilo se da je televizor ipak na stanju i dovezli mu ga na adresu u roku od dva sata.
I inače su Emmi i WinWin za izbegavanje jer uvaljuju vraćenu robu na kojoj se jasno vidi da je otvarana kao novu i prodaju po punoj ceni. Klasično pilićarsko poslovanje.
 
Na kraju sam dobio i izvinjenje iz glavne kancelarije. Da je osoba iz servisa bolje obavila posao, ne bi bilo sve ove drame.
 
Da čovek prosto ne poveruje, danas mi stiže preporučeno pismo iz WinWin-a u kojem se odbija moja reklamacija ali da će na kraju odlučiti za 30 dana. Ja još juče podigao novu ploču u prodavnici i već je instalirana a oni mi kažu da je reklamacija odbijena !!!!
 
Kakve gluposti prave još je moguće i to da ispadne.
 
OK imam veoma cudan bag ili ja nesto pogresno radim.

Krenuo da klokujem cpu.

Stavim mnozilac x39 promenim napon na manual stavim 1.4v i nista drugo ne promenim.

Udjem u windows pokrenem cpu z bench kad ono vise nego duplo manji rezultat nego na def. Pokrenem cinebench isto...

Vratim se u bios fore radi stavim napon na auto a ostavim x39.

Udjem u windows i rezultati veci znaci sve OK.

Odem natrag u bios opet promenim napon na manual 1.375v i opet rezultati kesa.

Probam offset za napon i rezultati normalni.

Znaci auto i offset rade, a na manual mi procesor radi uber sporo lol Koja je fora sa ovim ?

Mislim offset mi je skroz OK mogu i sa njim lepo napon da namestim, ali opet.

Inace onaj SOC napon je na 0.850v vidim da za klokovanje rama to ljudi stavljaju na 1.1-1.2v to je ok ?

Trenutno mi je cpu na 3900mhz sa 1.344v pod stresom, temperatura posle 15min Realbencha koji koliko vidim handbrake drlja je 64c (69c tdie u hw monitor sta je to tacno?).

Kontam da ne bi da silim napon za 100mhz vise.

BsuC9Go.jpg


Sledeca stavka ram. Tu cu da probam onaj asus dcop na 2933mhz pa sta mu bog da :d

Evo ga i RAM na 2933mhz. Sve radi super.

31Um1w7.png


Probacu 3200mhz cisto fore radi, ali ja sam zadovoljan 3.9ghz cpu + 2933Mhz RAM :)
 
Poslednja izmena:
Ma to mora da je neki debeli bug sa naponima, mora sa Llc i power opcijama da se reguliše inača pada kao lud čim se optereti. SOC napon je sa 0.850v na najviše 1.1v, kažu da ne vredi dalje a samo doprinosi grejanju. Meni nije pomoglo da ubrzam memoriju jerbo je ove dobra samo do 3000. Uspeo sam da je dignem na 3033 ali nestabilno jako. Tvoja će možda i da radi. Sada treba da izađe novi BIOS ubrzo, valjda će da se smire stvari. Ch6 već dobila novi bios gde su naponi sređeni.
Brzina memorije pomaže dosta. Pogledaj u ovom mom testu. Gornji skor je sa memorijom na 2933 a onaj 2 pozicije niže, sa memorijom na 2133.
Ryzem CB2.JPG
 
Poslednja izmena:
@countmike
Bug je for sure i to veoma tripozan, skorovi opadnu na jednu trecinu realnih vrednosti, a procesor prikazuje da radi na visoj frekvenciji i da je 100% opterecen xD

Sto se llca tice meh nije mi nesto potreban mozda ga stavim na 1 ili 2. Sat vremena realbencha i sat vremena aida64 sam provrteo jedan za drugim i sve je bilo stabilno. Napon je pod opterecenjem 1.35 sto je taman nema potrebe za visim.

Sto se rama tice razlike izmedju 2133mhz i 2933mhz su primetne, ali izmedju 2933mhz i 3200mhz ne bi primetio u 1440p igranju, pa me mrzi da se natezem sa tim, ovako radi :)
Soc sam digao na 1.1v cisto reda radi xD
Probao sam 3200 za ram al se nije ni digao komp :)
Verovatno bi rucnim podesavanjem tajminga i malim dizanjem napona rama mozda uspeo, ali nemam zivaca za 0-1% vise realnog dobitka u igrama da se cimam.

Mesec dana sam bez kompa bio it's time to play some games :d
 
Teško je predvideti šta će se dogoditi sa promenom freqvencija jerbo FSB/BCLK stalno skakuće između 99.8 i 99.9, nikada 100 tako da sve frekvencije izgledaju čudno a jedno vuče drugo. Nema external clock nameštanja pa fino nameštanje nije moguće. Prema podacima koe sam pronašao, Kingston memorija i XMP računaju na pun 100 MHz BCLK pa se sa ručnim nameštanjima dobiju bolje performance.
 
@countmike
Bug je for sure i to veoma tripozan, skorovi opadnu na jednu trecinu realnih vrednosti, a procesor prikazuje da radi na visoj frekvenciji i da je 100% opterecen xD

Sto se llca tice meh nije mi nesto potreban mozda ga stavim na 1 ili 2. Sat vremena realbencha i sat vremena aida64 sam provrteo jedan za drugim i sve je bilo stabilno. Napon je pod opterecenjem 1.35 sto je taman nema potrebe za visim.

Sto se rama tice razlike izmedju 2133mhz i 2933mhz su primetne, ali izmedju 2933mhz i 3200mhz ne bi primetio u 1440p igranju, pa me mrzi da se natezem sa tim, ovako radi :)
Soc sam digao na 1.1v cisto reda radi xD
Probao sam 3200 za ram al se nije ni digao komp :)
Verovatno bi rucnim podesavanjem tajminga i malim dizanjem napona rama mozda uspeo, ali nemam zivaca za 0-1% vise realnog dobitka u igrama da se cimam.

Mesec dana sam bez kompa bio it's time to play some games :d

To je bugg koji zakaci procesore na vecinu ploca. Ukljucis LLC i mnozioc zabode na 15.5. Ja to provalio na mojoj ploci.
Bez LLC-a napon mi mnogo dropuje i ne mogu da ga nateram stabilno na 3.9 ni na 1.45V a kad ukljucim LLC clock padne na 1547MHz. Cekam da to rese, sedim na prijatnih 3.7 za sada ;)
 
Ja se još uvek držim ovoga mada je u sobi 35c.

Ryzen Master 4.JPG
Kada zahladni možda ću da probam još malo više.
 
Ja jos ne mogu da razmisljam o 4GHz obzirom na onaj problem sa LLC gore. Mada mislim da nisam ni zabo ne znam kakav primerak.
 
Dobro 1700 u manjem procentu ide na 4ghz za razliku od 1600(x).
Ali ti svakako tih 100mhz nista ne znace tako da mirno spavaj :)
 
Trebalo je 1700X da uzmeš, bilo bi lakše. Koliko vidim na Overclock.net i drugim mestima, 8 jezgara traži viši napon i jače struje koje ploča može da obezbedi ali LLc pošalje daleko viši napon nego što treba a niži LLc obara umesto da pomogne. Da li si probao sa LLc5 ?. Oborili su teoriju da se pojavljaju jaki "Transient voltage" na višim vrednostima tako što su direktno merili sa osciloskopom pa tako da tu nema opasnosti.
 
Ma da, mnogo je veci procenat za sestojezgrene, osmojezgreni nisu ni priblizno toliko raspolozeni. Pricam za non X varijante.
Ma jok, 1700 mi je ok. 3.9 mi je vise nego dovoljno. 100Mhz mi apsolutno nista ne znaci. Danas je stigao cooler pa sam se poigrao. Moram da se ispravim, nije LLC problem nego fixed voltage za cpu. On zakuca cpu na 1550MHz. Kada se stavi na offset sve je ok. Cisto ako neko zaglavi s ovim da zna za foru.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
@sajber
Pa da fiksni napon je problem, offset i llc rade korektno.
Cudan bag, pogotovo sto cpu z prijavljuje full frekvenciju a ne tu od 1.5ghz xD

U svakom slucaju cpu je na zeljenoj frekvenciji pa me ne dotice mnogo, ali opet asus bi morao ovo da ispravi.
 
Poslednja izmena:
Ne, CPU-Z mi bas ocitava 1.55, software koji dolazi uz ploci prikazuje ono iz biosa. Da on nije ocitavao kako treba ne bih ni skontao sta je fora.
 
Kolikoznam to se događalo samo sa MSI 250 pločama, meni to nije zadavalo muke na ovom Asus-u. Što se tiče napona, mora ponekad 2 puta da se prođe kroz BIOS da prihvati nameštanje. Isto tako i sa memorijom.
 
Izašao je BIOS 0807, neki koji su probali kažu da memorija bolje radi sa njim.
 
Uh kako detaljan change log :/

Add CBS item sta god im to znacilo...

Tesko je napisati sta su sve menjali.
 
Nazad
Vrh Dno