Šta je novo?

Vazdusno ili vodeno hladjenje na procesoru i7 6700k?

Hesperus

Poštovan
Učlanjen(a)
22.04.2016
Poruke
38
Poena
59
Pozdrav svima!
Zanima me izbor kulera jer sam nedavno nabavio procesor, pa bih da se posavetujem sa strucnijima od mene kako bih napravio pravi izbor. Vodeno vs vazdusno, stvarno ne znam sta su prednosti i mane... Naravno, u pitanju je iznos do desetak hiljada dinara. Ploca je Max.Rog Hero VIII.
Hvala na pomoci!!!
 
Prednost vodenog do te love je cistiji izgled od air coolera, na vazdusnom je prednost performanse, tisina rada, dugotrajnost.
 
Noctua NH-U14S definitivno :)
 
To je kul fazon sa peltierom, ja sam pre X godina hteo sa drugarom da pravim tako nesto, pre nego sto se ovo pojavila. Nazalost kad se sve sabere, ne isplati se, previse je bucan zbog potrebe za hladjenjem druge strane doticnog, a ne hladi nesto bolje od vazdusnih kulera.

Po mom testiranju su Noctua D15 i Cryorig R1 Ultimate maltene egal sto se tice performansi i buke, a sto se tice izgleda Cryorig R1 Ultimate nema takmaca. Dobar izbor su ti i NH-U14S, Phanteks TC-PE-14 i Bequiet Dark Rock Pro 3.
 
To je kul fazon sa peltierom, ja sam pre X godina hteo sa drugarom da pravim tako nesto, pre nego sto se ovo pojavila. Nazalost kad se sve sabere, ne isplati se, previse je bucan zbog potrebe za hladjenjem druge strane doticnog, a ne hladi nesto bolje od vazdusnih kulera.

Po mom testiranju su Noctua D15 i Cryorig R1 Ultimate maltene egal sto se tice performansi i buke, a sto se tice izgleda Cryorig R1 Ultimate nema takmaca. Dobar izbor su ti i NH-U14S, Phanteks TC-PE-14 i Bequiet Dark Rock Pro 3.
Hvala ti na odgovoru [emoji4]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Najbolje uzmi neki ako se pojavi u garanciji koriscen Noctua D14/15,Raijintek Tisis,Phanteks TC-PE-14 za oko 50e.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam 2 vazdusna vracao u garanciji.

Elem, ja imam Noctua d15 na 6700k i prezadovoljan sam.
Sve do 1.45v(na cemu meni radi na 4.7Ghz) pegla bez problema.
Ja drzim na 4.6Ghz i 1.39v i ni na jednom benchu mi ne prelazi 70c, a u normalnim aplikacijama i igrama ni toliko.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Imao sam NH-U14S i Nepton 240M pre više od dve godine, hladili su i5-4690K @4.5GHz.

NH-U14S LinX i 15min Prime95, ventilator na max rpm:

NF-A15 LinX.jpg NF-A15 Prime95.jpg

Nepton 240M LinX i 15min Prime95, ventilatori na max rpm:

Nepton 240M_LinX.jpg Nepton 240M_Prime95.jpg

Razlika u temp je oko 8°C u korist Nepton-a 240M, smatram da je malo bolji od NH-D14, odnosno na nivou NH-D15, ali je bučniji.

U to vreme je bio 95e u domaćoj radnji sa 5 godina garancije, sada je 115e na KP.

U ovom trenutku bih pre išao na D15, jeftiniji je i tiši, a gotovo iste performanse. Naravno preporuka i za NH-U14S kao jeftiniju opciju, odličan kuler.
 
Ja sam jurio da uzmem vodeno, ali sam bas zbog buke preskocio.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Interesantno. Kolos, hvala na detaljnim informacijama. Pa sad... Imam Nepton 120 od prijatelja u garanciji za 70€ pa mislim da je to ok cena... E vise sa tim komponentama...sve je slicno, sve ima za i protiv i vecno pitanje: Dodaj jos malo i imas ¶©€¢£

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno