Šta je novo?

HP Inkjet

digitalniandjeo

Poštovan
Učlanjen(a)
24.07.2014
Poruke
9
Poena
51
Pozdrav,

Ovih dana treba da kupim neki stampac, odlučio sam se za neki inkjet 3u1 zbog toga sto mi treba i skener i sto je stampač generalno jeftin (45-50e nov). Međutim kad sam rekao prodavcu da ga neću puno koristiti, pošto mi ponekad treba da skeniram i ištampam neki dokument, on mi je rekao da ga moram paliti bar 1 sedmično ili će se desiti da se boja "zamrzne"?

Nekad ne budem kući po mjesec ili dva, pa hoće li to stvarno biti problem i može li nekako da se zaobiđe? Imaju li neki inkjet modeli koji imaju rješenje za to? Laserski (3 u 1) je mnogo skuplji i nisam u mogućnosti da ga trenutno prijuštim.

Hvala :D
 
Ja imam hp 2510, boja je brzo zapekla. Samo vodi racuna i ako kupis, mislim da neki kad nema boje ne mogu da se koriste ni kao skeneri. Ovaj sto ja imam moze.

Sent from mTalk
 
Koliko sam imao prilike da istražim kad sam kupovao štampač, učinilo mi se da Brother ink-jet štampači imaju najbolji mehanizam za čišćenje i odgušenje glave štampača. Na primer kod 6490DW modela, modul za održavanje glave izgleda komplikovan koliko manji automobilski motor. Glave za štampanje kod Brother štampača su najkomplikovanije od svih koje sam ikada video. Sa prednje strane se nalaze mali ventili koji pretpostavljam da služe da pumpa u mehanizmu za čišćenje izvuče svu boju iz dizni kad se štampač ne koristi, kako se glava ne bi začepila.

Viđao sam gomilu Brother MFC štampača u oglasima koji su bili stari po 10 godina a opet su štampali idealno. Brother štampači jesu najteži za servisiranje - zamena glave je vrlo komplikovana za razliku od nekih HP i Canon štampača gde je glava potrošna roba i pravljena da je korisnik može promeniti kao ketridž.

S druge strane, ako malo štampaš (10-20 stranica u mesec dana), možda je najbolje da uzmeš najprostiji+najjeftiniji štampač sa dva ketridža - ketridž sa crnom i ketridž sa tri boje. Canon i HP prave takve štampače, sa termalnim glavama (vruće dizne) koje su jeftinije za proizvodnju od piezo-glava (hladne dizne) koje koristi Brother i Epson. Takvi jeftini štampači koriste ketridže na kojima se nalazi i glava za štampanje, tako da kada se neki ketridž začepi, samo kupiš drugi i zameniš ga, i štampač štampa kao nov. Problem je što su takvi ketridži relativno skupi (2000 - 2500 din komad), ali ako baš malo štampaš možda ti je to i dobro rešenje. Uvek čuvaš jedan nov, neotvoren ketridž u fioci kao rezervu ako se neki u štampaču začepi.

Eto. Istraži još po netu, pa donesi odluku! :)
 
Da ne otvaram novu temu ima li neko iskustva sa ovim stampacem: HP DeskJet Ink Advantage 4535 ?
 
Nazad
Vrh Dno