Šta je novo?

Intel Coffee Lake S 6 Core Desktop Processor Leaked

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne verujem da ce mnogo trositi obzirom na njegov def boost clock.
Sudeci po deklarisanom TDP-u a i uzevsi u obzir primer niskih napona na kojim radi recimo
Skylake X ja ocekujem sasvim pristojan procesor.

Pre svega, ova platforma i jeste idealna sa prosirivanje ovog tipa jer su mnogo vece mogucnosti da se izbaci kompletniji proizvod.
Svaki put prvo izadje nova generacija za ovu klasu a posle za HEDT. Interesantno je da HEDT osim veceg broja jezgara nikad nije imao napredniji IPC.
Cak sta vise, procesori iz ove srednje vise klase su bili nesto brzi (bolji) po jezgru.

A sto se tice mene preko 10 godina imam vodeno hladjenje. Imas u potpisu ono sto koristim sada trenutno i to toliko dobro radi da ja nemam nameru da vrsim upgrade a kompatibilno
je sa LGA 1151.

Dakle, samo OC potencijal moze da me spreci da ne ostvarim 5 Ghz pa cak i to je tesko jer su visoki defaultni clock-ovi. Ja garantujem da ce taj CPU pogotovu pod vodom moci i preko 5 Ghz.
Naravno da ce trositi. Pogledaj koliko trosi nasvirani 7700K, dodaj 50% i eto ti cifre koja bi trebalo da te zabrine malo. Svaka cast intelu sto moze da izgura tolike klokove ali nije bas da su stedljivi i da su niske temp. Amd je to drasticno popravio npr. odradili su vrhunski posao sa niskom potrosnjom ali nemaju opciju za visok clock. Dve totalno razlicite filozofije.
Otkako su se pojavile prve informacije o 8700K samo me potrosnja i zagrevanje interesuju. Iskreno, od tog procesora niko ne ocekuje nista vise od toga da bude 7700K sa 6 jezgara. Kao takav bice odlican. Koliko ce biti dobra kupovina opet zavisi od krajnje cene ali znajuci Intel nece biti niska. Znaju oni da ce ga prodavati i za dobru lovu jer imaju armiju fanova. Ja se ne slazem sa njihovom politikom nekoliko godina i generacija unazad i presao sam u suprotni tabor jer sam imao stvarno odlican i konkurentan izbor. Ovih 6 jezgara nece biti nista brze nego prethodnih, to je valjda jasno iz onih MT testova gde je razlika mrvicu preko 50%. Onaj single core boost je cista prodaja magle, cist marketingski potez. To niko ziv vise ne gleda i ne koristi. U slucaju da taj clock sluzi necemu u startu tvrdim da je sam sw problem jer ne koristi ostala jezgra koja su mu na raspolaganju. Takvi testovi su trebali nestati jos pre 10 godina i aplikacije su trebale biti optimizovane za vise jezgara onog trenutka kada su se pojavili X2 i onaj intelov pre C2D, ne secam se oznake. C2D je trebao da im zapecati sudbinu ali nije.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Naravno da ce trositi. Pogledaj koliko trosi nasvirani 7700K, dodaj 50% i eto ti cifre koja bi trebalo da te zabrine malo. Svaka cast intelu sto moze da izgura tolike klokove ali nije bas da su stedljivi i da su niske temp. Amd je to drasticno popravio npr. odradili su vrhunski posao sa niskom potrosnjom ali nemaju opciju za visok clock. Dve totalno razlicite filozofije.
Otkako su se pojavile prve informacije o 8700K samo me potrosnja i zagrevanje interesuju. Iskreno, od tog procesora niko ne ocekuje nista vise od toga da bude 7700K sa 6 jezgara. Kao takav bice odlican. Koliko ce biti dobra kupovina opet zavisi od krajnje cene ali znajuci Intel nece biti niska. Znaju oni da ce ga prodavati i za dobru lovu jer imaju armiju fanova. Ja se ne slazem sa njihovom politikom nekoliko godina i generacija unazad i presao sam u suprotni tabor jer sam imao stvarno odlican i konkurentan izbor. Ovih 6 jezgara nece biti nista brze nego prethodnih, to je valjda jasno iz onih MT testova gde je razlika mrvicu preko 50%. Onaj single core boost je cista prodaja magle, cist marketingski potez. To niko ziv vise ne gleda i ne koristi. U slucaju da taj clock sluzi necemu u startu tvrdim da je sam sw problem jer ne koristi ostala jezgra koja su mu na raspolaganju. Takvi testovi su trebali nestati jos pre 10 godina i aplikacije su trebale biti optimizovane za vise jezgara onog trenutka kada su se pojavili X2 i onaj intelov pre C2D, ne secam se oznake. C2D je trebao da im zapecati sudbinu ali nije.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Ne razumem. Sta je tu puno 95w? Tebe malo buni HEDT platforma. Tu su ti problemi koje pominjes. Srednja visa klasa je dosta ispeglanija, bolje je tweakovana.
Koliko moze da potrosi za dodatnih 700 Mhz recimo pogotovu sa niskim naponima? Do skoro sam imao 3930k, njemu je deklarisani TDP bio na 130w a meni je procesor radio na 4.7 Ghz sa naponom od 1.43v. Sta mislis kolika je tu potrosnja?
Ovo je upaljac.

U odnosu na AMD 6 core, Intel ima znatno vise clock-ove a istu potrosnju. Kada stigne procesor mogu zbog tebe licno da oborim clock-ove na defaultne od Ryzen 1600 X pa da izmerim potrosnju.
Cisto zbog te razlike i efikasnosti.

Sto se tice Intelove politike. Pa kome se to svidja? Ko voli monopol? I u mom slucaju, ja sam sebe pronasao u ovom CPU-u. I u najgorem mogucem scenariju ispunjava moja ocekivanja.
 
Poslednja izmena:
HEDT je posebna prica o tome i ne pricam. 7700K na 4.5GHz vuce dobrih 90W, taman kako je Intel deklarisao TDP. Za 5GHz to mora biti solidno veca potrosnja obzirom da se dize napon. Znaci mora biti preko 100W pa da je ne znam sta. Sa 6 jezgara racunaj na minimum 150W. Ajd, nije to smak sveta za vodu, malo sam i ja preterao ali opet, voleo bih to prvo da vidim na testovima da ne nagadjamo ovako bzvz.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Znaci ti tvrdis da specifikacije koje su deklarisane od strane Intela nisu tacne? Vodis se logikom predjasnjeg modela sa 4 jezgra?
Jasan mi je taj put i nacin razmisljanja i ne mogu da kazem da je potpuno pogresan.
U svemu tome izostavljas jednu bitnu stvar, da svaka arhitektura pa cak i chip zasebno moze dodatno da se rekonstruise tj. tweakuje.
Ja sam recimo gledao press release gde su govorili o poboljsanjima.
Nemam razlog da bar u specifikacije ne verujem. Vise sam skeptican u sam napredak.
Tu se gadjaju procentima. To stoji. U svakom slucaju, niije daleko release date. Sacekacemo.
 
Poslednja izmena:
Vidim poredite buduću generaciju Intela sa postojećom AMD. Čak ni tu u odnosu cena/dobijeno Intel ne može da prismrdi AMD-u.
A ne bi trebalo da zaboravite da nas čeka Zen+, unapređeni proces, koji će još biti na istoj platformi kao i Zen. A za 2019. i 2020. nas čeka i niži proizvodni proces(bar kod AMD-a), i opet na istoj AM4 platformi. U naredne 3-4 godine će Intel kupovati neobrazovani/neobavešteni i oni koji su se indetifikovali sa brendom.
 
Vidim poredite buduću generaciju Intela sa postojećom AMD. Čak ni tu u odnosu cena/dobijeno Intel ne može da prismrdi AMD-u.
A ne bi trebalo da zaboravite da nas čeka Zen+, unapređeni proces, koji će još biti na istoj platformi kao i Zen. A za 2019. i 2020. nas čeka i niži proizvodni proces(bar kod AMD-a), i opet na istoj AM4 platformi. U naredne 3-4 godine će Intel kupovati neobrazovani/neobavešteni i oni koji su se indetifikovali sa brendom.

Šta je tolika frka sa menjanjem ploče, pa ne menja se CPU svake godine? 2 proc-a po socketu, zadnjih 5 godina je tako kod Intel-a? Šta je ovde drugačije?

Mislim da će jedino CF živeti nešto duže, jer Cannonlake-a neće biti u destkop segmentu, pa da premosti do Icelake-a.
 
@Bya-Bya-sama više volim da poredim sa Sandy Bridge iz 2011. AMD ni dan danas nema da ponudi upgrade za single-quad core scenario upotrebe tim korisnicima a evo je 2017. se bliži kraju, razmisli i o tome. Koliko vremena korisnik provodi u toj zoni upotrebe jednog do četiri jezgra a koliko u intenzivnom korišćenju 5+ niti. Ne dolaze svi sa FX pa da upgraduju Ryzenom, mnogi čekaju i treba im ova 8. generacija da bi zaista opravdali eventualnu kupovinu. To AMD nije mogao da pruži, osim placebo efekta upgrada tj ničeg opipljivog za veliku većinu takvih korisnika (~SandyBridge). Stoga da se ne gađamo kristalnom kuglom jer je bilo promašaja u prethodnih par generacija, da vidimo prvo pa da tapšemo 2019. i 2020. koje spominješ.
 
Pa nije ni intel pruzio rezonski upgrade sa 2600K na 4.5GHz do 8. generacije, tako da je trziste procesora efektivno bilo mrtvo od tada do ove godine :D
Sad bi 8600K trebalo da kosta koliko je 2500K kostao kada je izasao, eventualno i manje.

i5 vec ima dosta losiji frametime u odnosu na R5 kad je gaming u pitanju(a nabija average fps kad se gleda u nebo gde je fps 250 na intelu a 150-200 na R5), u toj meri da se komotno nadoknadjuje ceo GHz razlike, sto se lepo vidi u DF klipu kacenom na adekvatnim temama.
Za druge potrebe koje koriste dodatna jezgra je suvisno komentarisati.
 
Poslednja izmena:
Znaci ti tvrdis da specifikacije koje su deklarisane od strane Intela nisu tacne? Vodis se logikom predjasnjeg modela sa 4 jezgra?
Jasan mi je taj put i nacin razmisljanja i ne mogu da kazem da je potpuno pogresan.
U svemu tome izostavljas jednu bitnu stvar, da svaka arhitektura pa cak i chip zasebno moze dodatno da se rekonstruise tj. tweakuje.
Ja sam recimo gledao press release gde su govorili o poboljsanjima.
Nemam razlog da bar u specifikacije ne verujem. Vise sam skeptican u sam napredak.
Tu se gadjaju procentima. To stoji. U svakom slucaju, niije daleko release date. Sacekacemo.
Tvrdim da ono sto proizvodjac navodi nije uvek istina jer znas da svi izvrcu cinjenice da bi proizvod izgledao bolje. Znam kako izgleda reklama, znam kako izgleda realnost. Nije u pitanju samo Intel, da ne mislis da kidisem samo na njih.
Opet kazem da intel apsolutno nista nije morao da uradi osim da doda dva jezgra i to je vec odlican procesor i ono sto vecina ceka. Ne verujem da su ista uradili po pitanju potrosnje, sto se toga tice smem ruku u vatru da stavim. AMD ih je saterao u cosak i morali su ovo da izbace. Nisu ni imali mnogo vremena za optimizovanje arhitekture a cpu je dignut na klokove da konkurise 1700 u MT, taman i da bude jedva preko 50% brzi od 7700K.
Videcemo uostalom kad izadju konkretni testovi. Jedva cekam da zadovoljim znatizelju :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Tvrdim da ono sto proizvodjac navodi nije uvek istina jer znas da svi izvrcu cinjenice da bi proizvod izgledao bolje. Znam kako izgleda reklama, znam kako izgleda realnost. Nije u pitanju samo Intel, da ne mislis da kidisem samo na njih.
Opet kazem da intel apsolutno nista nije morao da uradi osim da doda dva jezgra i to je vec odlican procesor i ono sto vecina ceka. Ne verujem da su ista uradili po pitanju potrosnje, sto se toga tice smem ruku u vatru da stavim. AMD ih je saterao u cosak i morali su ovo da izbace. Nisu ni imali mnogo vremena za optimizovanje arhitekture a cpu je dignut na klokove da konkurise 1700 u MT, taman i da bude jedva preko 50% brzi od 7700K.
Videcemo uostalom kad izadju konkretni testovi. Jedva cekam da zadovoljim znatizelju :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Haha. Verujem :D
 
http://www.guru3d.com/news-story/european-core-i7-8700k-coffee-lake-prices-spotted-in-germany.html

Otprilike to bi bilo to. I dalje ovaj i3 8350k ocajna kupovina kao i prethodni i3 7350k. I3 8100 za 120e(umesto sadasnjih 200e za i5 7600) ok cena jos kad bi mogao na 200 ploce taman za one koji vec imaju G4560. Zakljucan i5 ce parirati r5 1600 po ceni sa boostom na svim jezgrima 3.8ghz, bolja kupovina R5 i za odmah a i za buducnost jer moze OC na B350 dok intel tesko da ce omoguciti OC van Z serije. Jedino ko se bas uhvati za integrusu. Otkljucan i7 veoma blizu 400. Kombo i7 + bolja Z370 ploca = 2x R5 1600 + 2x B350.
Za ovaj otkljucan I5 ne znam, da nema 1600x OEM i B350 kombo za cenu samo procesora mozda bi i bio ok ili kad bi mogao OC na B plocu. Ovako kad moras na Z plocu, vodu i verovatno delid za neki veci OC gubi smisao jer onda kad vec dajes te pare dodaces i za i7. Ostaje jos potrosnja i temperature da se vide.
 
http://www.guru3d.com/news-story/european-core-i7-8700k-coffee-lake-prices-spotted-in-germany.html

Otprilike to bi bilo to. I dalje ovaj i3 8350k ocajna kupovina kao i prethodni i3 7350k. I3 8100 za 120e(umesto sadasnjih 200e za i5 7600) ok cena jos kad bi mogao na 200 ploce taman za one koji vec imaju G4560. Zakljucan i5 ce parirati r5 1600 po ceni sa boostom na svim jezgrima 3.8ghz, bolja kupovina R5 i za odmah a i za buducnost jer moze OC na B350 dok intel tesko da ce omoguciti OC van Z serije. Jedino ko se bas uhvati za integrusu. Otkljucan i7 veoma blizu 400. Kombo i7 + bolja Z370 ploca = 2x R5 1600 + 2x B350.
Za ovaj otkljucan I5 ne znam, da nema 1600x OEM i B350 kombo za cenu samo procesora mozda bi i bio ok ili kad bi mogao OC na B plocu. Ovako kad moras na Z plocu, vodu i verovatno delid za neki veci OC gubi smisao jer onda kad vec dajes te pare dodaces i za i7. Ostaje jos potrosnja i temperature da se vide.

Zanimljiv post :)

Kako može da se poredi 8350k (4c/4t) sa 7350k (2c/4t)? Ovaj prvi ima 2 jezgra više!

Cene su očekivane, na nivou Kaby Lake cena. Razlika je samo što za isti novac dobijate mnogo više nego pre 6 meseci!

A ova "odbrana" Ryzen-a postaje pomalo smešna, tj. još više uzdiže Intel! Paz' ovo: zaključana i5-ica će parirati (čitaj biti bolja) od 1600(X), al opet je ne treba kupiti :laugh:. A i5 8400 je na sličnom kloku kao i 1600(X), dakle pobeđuje samo sirova snaga. Ispade samo iGPU razlog za kupovinu, a ne bolje performanse. Da ne pričam o I3 8100, kao odličan je, al' šteta što nije kompatibilan sa starim čipsetom (a zna se da preko 2 socketa nema podrške od strane Intela).

8600k i 8700k će biti oko 250e odnosno 350e preko KP. Nema tu neke posebne mudrosti, za 50evra više dobijate mnogo bolji procesor u odnosu na ponudu iz Ryzen palete.

Dalje, o kakvom OC pričamo? Kobajagi, kod AMD može OC na svakom ploči a u praksi je to mal'ko drugačije (čitaj VRM i naponske jedinice).
Kod OC ploča je uvek važilo kol'ko para tol'ko muzike, i jeftina B350 ploča neće obezbediti visok klok. Koji god čipset da je u pitanju (nebitno Intel ili AMD), ne može se dobar OC postići sa jeftinom pločom. Ne može se dati 80e za ploču i juriti OC rekord. Tu nema uštede, samo patnja kad nešto ne radi kako treba! :crash:
 
@Vatrogasac
I3 8350K poredim sa zakljucanim i5 kao sto se i3 7350K poredio sa zakljucanim i5. Za 5e vise dobijes 2 jezgra vise. Pa ne znam koliko da nasviras taj i3 na Z ploci 2 jezgra i to na B ploci da nadoknadis neces nikako. Zakljucan i5 ce parirati R5 samo po ceni, R5 je jaci procesor. Ti izvoli pa kupi 6/6 zakljucani na B platformu umesto 6/12 otkljucan takodje na B platformu gde mozes da overklokujes i imas bolje vatijante za apgrejd. Taj i5 ce ici u gejmersku masinu svakako tako da ce se grafa uzeti sigurno. Ta integrusa vredi samo za office masine a tu je i G4560 dovoljan.
 
Intel da prodaje i Hepo kockice uz ovu kafu, taman dodju kao kockice secera...:d
 
Zar ovo nisu pre-order cene? Pa cak ako ovako ostane, ne izgleda toliko lose jer smo sada dobili 6 core procesor po ceni 4 core iz prethodne generacije. Tu su te cene negde.
 
Dzaba nagadjat moze biti 400, 350, 300e :D mislim na i7 8700K ( uz povrat poreza vjerujem da cu ga nabavit ispod 300) ali sacekajmo lunch pa cemo vidit sta i kako.
 
Zanimljiv post :)

Kako može da se poredi 8350k (4c/4t) sa 7350k (2c/4t)? Ovaj prvi ima 2 jezgra više!

Cene su očekivane, na nivou Kaby Lake cena. Razlika je samo što za isti novac dobijate mnogo više nego pre 6 meseci!

A ova "odbrana" Ryzen-a postaje pomalo smešna, tj. još više uzdiže Intel! Paz' ovo: zaključana i5-ica će parirati (čitaj biti bolja) od 1600(X), al opet je ne treba kupiti [emoji23]. A i5 8400 je na sličnom kloku kao i 1600(X), dakle pobeđuje samo sirova snaga. Ispade samo iGPU razlog za kupovinu, a ne bolje performanse. Da ne pričam o I3 8100, kao odličan je, al' šteta što nije kompatibilan sa starim čipsetom (a zna se da preko 2 socketa nema podrške od strane Intela).

8600k i 8700k će biti oko 250e odnosno 350e preko KP. Nema tu neke posebne mudrosti, za 50evra više dobijate mnogo bolji procesor u odnosu na ponudu iz Ryzen palete.

Dalje, o kakvom OC pričamo? Kobajagi, kod AMD može OC na svakom ploči a u praksi je to mal'ko drugačije (čitaj VRM i naponske jedinice).
Kod OC ploča je uvek važilo kol'ko para tol'ko muzike, i jeftina B350 ploča neće obezbediti visok klok. Koji god čipset da je u pitanju (nebitno Intel ili AMD), ne može se dobar OC postići sa jeftinom pločom. Ne može se dati 80e za ploču i juriti OC rekord. Tu nema uštede, samo patnja kad nešto ne radi kako treba! :crash:
Izlupao si se bzvz. Nekad je bolje cutati. B350 lagano gure 6 core klokovane ali za 8 core tj. R7 vise manje mora x370 ali to je vec druga klasa. Za te pare nema bolje kupovine.

Intelu sada nije lako da parira i performansama i cenom. Intelova platforma ce uvek biti skuplja. Na ljudima je da skontaju sta im vise vredi.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nema sanse da zakljucan i5 sa boostom na 3.8GHz za multi-core bude jaci od 6/12 R5 na 3.9-4GHz.
Za ST ce biti tu negde, osim ako ne poboljsaju IPC znacajno.

Ni 8600K nece biti jaci, po sirovoj snazi, jer nema HT i koliko god da se klokne tesko da ce stici 6/12 procesor, opet, u sirovoj full MT snazi(bice bolji do 6 jezgara, sto je sasvim dovoljno za vecinu ljudi).
 
Poslednja izmena:
Sve u svemu, ako bude ovako, dakle i5 8600k+ploca za OC (citaj 130e++) dakle 400e cpu+mb.
Neka hvala.
 
Pa to ja pricam. Intel je cenovno visoko pozicioniran plus su mu ploce skuplje tako da cela platforma kosta pristojno vise nego ryzen platforma. R7 i x370 kostaju oko 450e i da se ne lazemo, daleko je bolja kupovina nego I5. I7 ce biti skuplji ali aj da vidimo konacno cene i ostalo...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sad nesto uporedjujem cene z170 i z270 ploca, jer je drugar uzeo z170 sasvim solidnu, daleko od najjeftinije i najtanje sto se opcija tice, za 100e i to jako brzo posle launcha. Nesto tako danas u z270 je 20-25% bise, slicno cene skaliraju i kako ides daljes. Tom logikom za coffee dolazimo do 150e na launchu. Ne znam meni je to nenormalno za srednju klasu ploca. Sad ima nas svakakvih...Mozda ne bude, ali plocu kao sto je npr. Asus b350 plus, intel nije ponudio za 100e jos od izlaska Sandy-a.
Vidim ja da cu da bocnem i7 2600, umesto ovog i5 i ti samo zbog bf1 mp i da teram dok ne crkne. ;)
 
Poslednja izmena:
Izlupao si se bzvz. Nekad je bolje cutati. B350 lagano gure 6 core klokovane ali za 8 core tj. R7 vise manje mora x370 ali to je vec druga klasa. Za te pare nema bolje kupovine.

Intelu sada nije lako da parira i performansama i cenom. Intelova platforma ce uvek biti skuplja. Na ljudima je da skontaju sta im vise vredi.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Pa koliko je skuplja, toliko je i bolja. Realno, razlika Mobo+CPU je max 50e-100e više ako se uzima Coffee Lake (u zavisnosti od modela).

Šta znači skupo kada je OC u pitanju? Koliko treba da košta OC ploča? 50, 80, 100e? Pošto za 150+e plus već može da se izabere.

Čipset B350 ili X370, nema nikakve veze, OC mogućnosti Ryzena su opet iste (čitaj "niske").

Kod Intela baš i nije tako. A sa CF će ta razlika biti samo veća.
 
Problem je sto nije bolja generalno gledano, zato sto 6/6 (u teoriji)kosta 50e vise od 6/12 od koga nikad nece imati bolje MT performanse+doplata za Z plocu+doplata za bolje hladjenje+doplata za "delid tool".

Imace ~20%, mozda i manje, bolje gaming performanse(sto ce znaciti za 144+Hz gaming), losije MT performanse i kad ze sve sabere kostace bar 50%(verovatno i vise) vise kombinacija CPU+MoBo+hladjenje i u intel slucaju delid tool.
Daleko od toga da ce biti bolji koliko je i skuplji.

Ja kao upgrade za 4/4 i5 ne gledam nista ispod 6/12 procesora, kao i za 4/8 i7.
6/6 ce se manje gusiti od 4/4, koji se gusi vec sa Anti-virusom, Overwatch partijom i Champion select za LoL, provereno, a 6/12 ce sluziti daleko vise.

Kao sto sada i7 mnogo vise znaci od i5, tako ce kroz neko vreme 6/12 znaciti mnogo vise u odnosu na 6/6, to nije ista klasa procesora.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ce i5 8600K cijenom biti blizu R7 1700, naravno bice bolji izbor za gaming, MT performanse logicno losije, sta ce ko uzimat stvar je izbora/ zavisno od potreba.
 
Mislim da ce i5 8600K cijenom biti blizu R7 1700, naravno bice bolji izbor za gaming, MT performanse logicno losije, sta ce ko uzimat stvar je izbora/ zavisno od potreba.

Zapravo MT performanse su ono što izdvaja CF u odnosu na Kaby. Recimo 8700k ima jači MT score od 1700x, stoga R7 1700 nema tu šta da traži. Bila je starija vest na tu temu.

Tako da ne očekujem neki veliki zaostatak 8600k u odnosu na R7 1700, kada je MT u pitanju. ST očekivano dobija.
 
Poslednja izmena:
Vidicemo realne testove sve su jos samo nagadjanja...moje neko misljenje kome trebale ST performanse/ukljucujuci gejemere i5 8600K bice njihov cilj, kome treba MT tu ce s obzirom na cijenu R7 1700 biti izbor.

I7 8700K bice izbor za ljude koji ne zale novac, usput hoce da imaju procesor koji ce vjerovatno u gamingu ostvarivat najbolje rezultate porazice vjerovatno u 90% slucajeva cak i mnogo skuplje intel i AMD HEDT procesore.
 
Vidicemo realne testove sve su jos samo nagadjanja...moje neko misljenje kome trebale ST performanse/ukljucujuci gejemere i5 8600K bice njihov cilj, kome treba MT tu ce s obzirom na cijenu R7 1700 biti izbor.

I7 8700K bice izbor za ljude koji ne zale novac, usput hoce da imaju procesor koji ce vjerovatno u gamingu ostvarivat najbolje rezultate porazice vjerovatno u 90% slucajeva cak i mnogo skuplje intel i AMD HEDT procesore.

Naravno ovo su sve nagađanja, pucamo u prazno:)

Svakako bi bilo zapanjujuće da 8700k (6c/12t) ima jače MT performanse od procesora sa 8 jezgara?!?

Plus ljudi kojima je MT snaga neophodna (čitaj zarađuju za 'leb od toga) godinama koriste Intel, I šta je sada verovatanije: da doplate 50e-100e za novu Intel platformu (koja je po perfomansama bolja i već znaju šta da očekuju od nje) ili da idu na Ryzen 7 (koji je sporiji i kojeg do sada nikada nisu koristili)? Odgovor se sam nameće.

Intel je malo i nagazio i svoju Skylake-X platformu sa ovim 6-jezgarcima, i to treba imati u vidu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno