Šta je novo?

Intel Coffee Lake S 6 Core Desktop Processor Leaked

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, i5 je kao najbolji proizvod uvek bio "osakacen" nizim taktom od i3 i i7, zato sto je uvek bio najbolja kupovina, prevelika cenovna razlika "samo" za HT.

Sad je malo drugacije stanje na desktop CPU trzistu, imaju konkurenciju prvi put posle ko zna koliko vremena.
Da, i5 8600K bi bio najbolja kupovina za 250e bez razmisljanja, da je stanje na trzistu isto kao sto je bilo prosle godine, ali nije.
 
Šta se to značajno promenilo? :d
 
To sto za 200e sad mozes da uzmes ekvivalent zakljucanom 6/12 i7 koji jos nije izasao [emoji4]

Pride taj ekvivalent ima bolji box kuler, zalemljen je i otkljucan.
Pride je i platforma perspektivnija jer na nju idu 8/16 procesori.
 
Poslednja izmena:
I onda dodjes do ove recenice i sve to pade u vodu.

"These prices have not been officially confirmed by Intel and should not be considered as anything other than a rumour".
 
I onda vidiš cenu 7700K, koja ne može pasti preko noći za 50%.
 
Izlaskom nove serije i te kako je moguce reducirati cene stare.
Do izlaska ima skoro mesec dana jos.

Kaby Lake ce definitivno izgubiti fokus.
Nemam ja nista protiv da ti budes u pravu samo sacekajmo zvanicnu objavu, nista vise.

Licno cu ga uzeti cak i ako bude 400 evra mada mene
nema sanse toliko da izadje posto cu CPU kupiti u Americi.
 
Da li se otprilike zna cena za i3 8100? zanima me kakav ce biti u odnosu na g4560..
 
Kao trenutni i5 u odnosu na G4560, bice osetno stabilniji(i veci) fps u gamingu.
 
To sto za 200e sad mozes da uzmes ekvivalent zakljucanom 6/12 i7 koji jos nije izasao [emoji4]

Kakve su ovo paušalne izjave, taj nesretni Ryzen će da oduva i 8600k, verovatno i non-K i5-ica. Po kom osnovu on može da se poredi sa i7?
Možda po estetici, jer po brzini neće nikako, i to se može reći i pre bench-eva.

Stoga je zaista je neumesno porediti 8700k sa 1600(X), pa nek je i 100x zalemljen.
 
Po osnovu da je jezgro par % jace na CL, a ovaj je 6/12 isto kao i i7. Razlika u ceni bice 60-70%, ako ne i vise, a u performansama par %, opet, u odnosu na zakljucan i7, ne otkljucan.
8600K ce imati bolji ST, MT nece imati ni priblizan jer se za taj novac moze uzeti 8/16 cpu.

Kao sto zakljucan KL i7 nije bolji od Ryzen 1400, tako nece ni zakljucan CL i7 biti bolji od 1600(X), a kostace 70-80% vise(po ovim cenama).
 
Poslednja izmena:
Za iste pare, mozda i manje, moze da se poredi za 1700x npr. bez ikakvih problema. O tome prica. Opet je sve to stvar izbora sa da se kupi ali mene zanimaju konkretni testovi potrosnje i temperature. Sigurno ce trositi poprilicno vise od ryzena.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kao sto zakljucan KL i7 nije bolji od Ryzen 1400, tako nece ni zakljucan CL i7 biti bolji od 1600(X), a kostace 70-80% vise(po ovim cenama).

Zakljucani i7 8700 bi trebalo da ima 600 odnosno 300Mhz visi turbo takt (za sva jezgra) nego 1600 odnosno 1600X, tako da ce ih oduvati.
 
Poslednja izmena:
Nigde nisam pomenuo 8700K, vec zakljucane modele.
Otkljucani su prica za sebe, samo ce im cene biti prenaduvane verovatno.

Ne verujem da ce biti ikakve IPC razlike izmedju CL i SL/KL, ali videcemo vec. IPC Ryzena je na nivou Haswella, a svi znamo koja je razlika izmedju Haswella i Kaby Lake klok za klok :D

@DeRadicci

Za R5 racunam klok 3.9-4GHz na svim jezgrima, jer je otkljucan i sposoban za to uz jeftino hladjenje i dobru mid-range plocu.
 
Poslednja izmena:
Ogromna. :)

Nego, ja bih rekao da je bliže Broadwell-u.
 
Poslednja izmena:
Za R5 racunam klok 3.9-4GHz na svim jezgrima, jer je otkljucan i sposoban za to uz jeftino hladjenje i dobru mid-range plocu.

Svakako tih 300-400Mhz vise kod i7 8700 nije beznacajno (uzevsi u obzir ipc). Pa onda na tih 4.3Ghz dodaj jos 300Mhz za single core testove. :D
 
Poslednja izmena:
Ako budu cene sa Vatrogascevog linka, bice ok.
 
Za cene treba sačekati MSRP, za mesec-dva od izlaska platforme cene će i biti u skladu sa time, jer je intel u stanju da naštanca dovoljno da bi pokrio tržište.
 
Taj single core boost je obicna prevara kod oba proizvidjaca jer svi programi koriste vise jezgara. Ipc ce biti kao na KL kakvih crnih 11% ako bude 2-3% puna kapa. Intel je reklamirao i 15% veci ipc na KL vs SL pa ispade da je sve zbog veceg single core boosta a klok za klok 2-3% razlike.
 
Klok za klok 0% razlike izmedju KL i SL.

S obzirom da je isti proces i da je KL izasao pre pola godine, sumnjam da ce biti nekog osetnog IPC boosta.
 
Poslednja izmena:
Ma Kaby je i onako samo refresh. Niko nije ni ocekivao nista specijalno, cak ni Intel nije najavio ne znam kakav napredak koliko se secam.
Ima razlika ali su zanemarljive, moze se cak pripisati i statistickoj gresci.

https://www.hardocp.com/article/2016/12/09/intel_kaby_lake_core_i77700k_ipc_review/1

https://forum.benchmark.rs/showthre...essor-Leaked&p=5073896&viewfull=1#post5073896

http://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2017/02/Intel-8th-Generation-Core-i7-8000-Series.png

Slabo te sećanje služi. Intel se po starom običaju frlja sa procentima u najavama.

Daj bože da grešim, tvoj novi i7-8700K na papiru izgleda fenomenalno ali ne očekujem ST performanse veće od možda 3% i cenu "intelovsku" u skladu sa time.

Danas i7-6700K i dalje košta / startuje od 300 $/evra, i7-7700K je oko 320 $/evra a i7-7800X od 349 $/eura (i7-6800K oko 320 $/€)

Mislim da cena i7-8700K ne može da startuje ispod tih 349$/€ jer bi sebi automatski ubili dve platforme na izlasku.
 
Upoznat sam sa tim marketinskim preterivanjem ali sam mislio da se za Kaby nije tako najavljivalo.
Dakle i tu je bilo :d

Vidi, ja nemam nikakva ocekivanja. Pricali smo vec o tome. Nek bude na nivou Kaby Lake, nemam nista protiv.
Samo da ispostuje 5 Ghz :D Ako me Intel iznenadi sa malo boljim IPC bice cool :)
 
Bilo bi lepo da daju 2/4 otkljucan za 60-70e koji se moze klokovati na B ploci, ako se dobro secam G3258 se mogao klokovati na H i B plocama.
 
Upoznat sam sa tim marketinskim preterivanjem ali sam mislio da se za Kaby nije tako najavljivalo.
Dakle i tu je bilo :d

Vidi, ja nemam nikakva ocekivanja. Pricali smo vec o tome. Nek bude na nivou Kaby Lake, nemam nista protiv.
Samo da ispostuje 5 Ghz :D Ako me Intel iznenadi sa malo boljim IPC bice cool :)
E to je ono zbog cega sam ja skeptik. 6 core na 5GHz ce trositi mnogo struje i mislim da bez ozbiljnog vodenog to nema sanse da bude izvodljivo. Ryzen hladan al nece mnogo, ovi mogu bas mnogo ali ce biti kao grejalica.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
E to je ono zbog cega sam ja skeptik. 6 core na 5GHz ce trositi mnogo struje i mislim da bez ozbiljnog vodenog to nema sanse da bude izvodljivo. Ryzen hladan al nece mnogo, ovi mogu bas mnogo ali ce biti kao grejalica.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Ne verujem da ce mnogo trositi obzirom na njegov def boost clock.
Sudeci po deklarisanom TDP-u a i uzevsi u obzir primer niskih napona na kojim radi recimo
Skylake X ja ocekujem sasvim pristojan procesor.

Pre svega, ova platforma i jeste idealna sa prosirivanje ovog tipa jer su mnogo vece mogucnosti da se izbaci kompletniji proizvod.
Svaki put prvo izadje nova generacija za ovu klasu a posle za HEDT. Interesantno je da HEDT osim veceg broja jezgara nikad nije imao napredniji IPC.
Cak sta vise, procesori iz ove srednje vise klase su bili nesto brzi (bolji) po jezgru.

A sto se tice mene preko 10 godina imam vodeno hladjenje. Imas u potpisu ono sto koristim sada trenutno i to toliko dobro radi da ja nemam nameru da vrsim upgrade a kompatibilno
je sa LGA 1151.

Dakle, samo OC potencijal moze da me spreci da ne ostvarim 5 Ghz pa cak i to je tesko jer su visoki defaultni clock-ovi. Ja garantujem da ce taj CPU pogotovu pod vodom moci i preko 5 Ghz.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno