Šta je novo?

Intel Coffee Lake S 6 Core Desktop Processor Leaked

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Boga mi na 5 Ghz bice to gusto sa R7 1700 koji se vrti na 3.9 - 4.0 Ghz. To treba proveriti. Fizicko jezgro poprilicno nosi ali ovde je
ipak unapredjen IPC sto stvara jos veci skok u odnosu na AMD pored toga sto su visoku clock-ovi u pitanju. Mislim da skoro nije bio ovako dobar procesor u ponudi.
Pored 6600k ovo je odlican upgrade.
 
bas tako bice najbolji procesor za Gaming u ovom momentu ali pitanje koliko ce to zadovoljstvo kostat.

U gamingu neće biti ništa bolji od 100€ (ili više) jeftinijeg i5-8600K. Pa čak ni od dosadašnjih i7 modela na tom kloku. Izvlači ga veliki SC boost, ali koliko vidim svi sa K procesorima iz poslednje dve serije drže iste na 4.7-5.0 GHz
 
zavisi od taktova na kojim ce raditi i5 8600K, svakako uz OC ocekivano je da budu jednaki cak i mozda veci izbor kod gejmera bude taj i5 8600K
 
A kaze li taj clanak koliko je skuplji?
$350 navodno, što mu dođe $50 skuplje od r7 1700. Još dok se vidi tačno i kakve će biti cene ploča pa onda verovatno izađe ta razlika još više, ne spori niko šta je ekonomičnije. Ali onda nema kukanja kada se upali ST softver. Ćutiš i trpiš, pa možda bocneš neki brži Ryzen do 2020. što će biti moguće na AM4.
 
at the single-threaded performance, the 8700K is around 11% faster than the 7700K

ako je ovo tacno onda je IPC dramaticno unapredjen na CL. ako ne gresim, na defaultu 8700K radi na oko 10% nizem kloku od 7700K, sto znaci da je grubo receno IPC veci oko 20%? pa ovo cudo kada se bude kloknulo trebace 1600X da radi na 6GHz da bi ga stiglo u ST performansama :) u prevodu, nece biti jeftin.
8600K za gaming zakon, 6C/6T na recimo 4.8GHz i vozi misko duze vreme. ostaju jos cene da se vide. nije nemoguce da ih uopste nece menjati.
 
ako je ovo tacno onda je IPC dramaticno unapredjen na CL. ako ne gresim, na defaultu 8700K radi na oko 10% nizem kloku od 7700K, sto znaci da je grubo receno IPC veci oko 20%?

8700k = 4.7GHz single core vs 7700k = 4.5GHz
Sva "IPC unapredjenja" ce se videti jedino u aplikacijama koje vole veci L3 cache.
 
To je turbo klok koji ne mora da znaci da radi stalno. Bolje uzeti osnovni klok za relevantan. Mada ako su testirali samo 1 jezgro vrlo moguce da je stalno boostovao.
 
Naravno da je testiran ST na jednom jezgru, nisu mogli da podignu ipc za 20+% preko noci :D

Bilo bi super da je IPC toliko poboljsan.
 
Poslednja izmena:
neka ukupno bude 7-8% i kada se na to doda skylake koliko je u ST brzi od Ryzena, plus jedno 20% veci maximalni klok a sve uvezati sa cinjenicom da ce 6 brzih jezgara biti za gaming dovoljno jako dugo i da igre pre svega vole jak IPC i visok klok...zakljucak nije tesko izvuci.
 
Jel postoji negde podatak o potrosnji 8700K? Vidim da ljudi masovno spominju 5GHz pa reko da pitam, racunam u glavi... MT u cinebenchu mi govori da intel kao da je stelovao klokove da direktno parira R 1700. Intel ima poprilicno visoke clockove. klokovan ili ne pobedice ryzena u ST testovima ali u MT mislim da ne moze ni klokovan.
Ryzenu je boost 3.2 na svim jezgrima ili 3.7 na jednom, realno svaki 1700 moze 20% gore. Nisam video s kojom je memorijom testiran Ryzen ali verovatno 2133 po defaultu, eventualno 2400. Svaki 1700 sa iole pristojnim coolerom moze na 3.9 ili preko 1700 poena u multicore. Intel bi morao fino preko 5GHz za tako nesto. Default na default tu su negde, klokovanom bi dao prednost ryzenu bez problema.
Ali bez obzira na to, posto 90% nece imati cime da opterete ni 8700 ni 1700 u *******, Intel ima dobar procesor. Nije mu cak ni cena rdjava znajuci kakvi su.
Jedino MT uzmite s malom dozom rezerve ako nekome bas to treba. I okacite obavezno info o potrosnji i temp kad iskopate. Obzirom na klokove i 50% vise jezgara u odnosu na prethodnu generaciju, ocekujem solidnog potrosaca, pogotovu na onih 5GHz koji se spominju. Ali opet, lepo je videti da moze toliko.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ne verujem da ce biti 7-8% povecanja ST performansi u odnosu na KL klok za klok u realnom okruzenju. Sumnjam ds ce biti ikakvih klok za klok razlika, gledano do 4 jezgra.

Sigurno je da ce biti bolji, samo sam rekao da nece biti bolji koliko je skuplji.
Svakako je masivan napredak u odnosu na proslu generaciju ako budu slicne cene a 50% jezgara vise.
 
http://www.guru3d.com/news-story/intel-6-core-coffee-lake-processors-launch-october-5th.html

Jedva cekam :D Nadam se da ce i cena biti normalna.
Asus je izbacio spisak ploca koje ce podrzavati ove CPU-ove.

ROG MAXIMUS X HERO
ROG MAXIMUS X HERO (WI-FI AC)
ROG MAXIMUS X APEX
ROG MAXIMUS X CODE
ROG MAXIMUS X FORMULA
ROG STRIX Z370-G GAMING
ROG STRIX Z370-G GAMING (WI-FI AC)
ROG STRIX Z370-I GAMING
ROG STRIX Z370-H GAMING
ROG STRIX Z370-F GAMING
ROG STRIX Z370-E GAMING
PRIME Z370-P
PRIME Z370-A
TUF Z370-PLUS GAMING
TUF Z370-PRO GAMING
 
Trebalo je da ubace još neku Z370, slab je izbor.:d
 
Mozda je konacno doslo vreme za upgrade sa 4670k.
 
Ja cu videti jednu od ovih : ROG MAXIMUS X HERO, ROG MAXIMUS X FORMULA ili ROG STRIX Z370-E GAMING.
Zavisice od cene. Steta sto na ovoj platformi nema Deluxe varijante.

8700k here I come :)
 
Da li to znaci da ovi procesori nece biti kompatibilni sa 270 maticnim plocama?
 
meni se najvise svidja onaj najjeftiniji i3 za 100e... obesmisljava sve dosadasnje zakljucane i5-ice koje i polovne drze cenu
 
Da, taj ili ovaj iznad njega ako bude razumno skuplji za tih 400MHz, to na neku H plocu koje valjda planiraju? I nekome kome ne treba OC odnosno cpu za svakodnevnu upotrebu ovo je bas fina ponuda. Izgleda da ce prestici amd u tom segmentu.


Da li to znaci da ovi procesori nece biti kompatibilni sa 270 maticnim plocama?

Nece 99%, vec je potvrdjeno.
 
I5 i i7 sestojezgarni nece moci sigurno barem je takav info sa kutije procesora. I3 ce mozda moci na 200 ploce.
 
Izgleda da ce i3-8100 i i3-8350K jedino moci bar po ovoj tabeli.
Mislim da je greska oko 8300, trebalo bi i on da moze.

e5lixk.png
 
Poslednja izmena:
To je zato sto su ove i3-ojke verovatno rebrand Kaby i5-ica. Sto je opet ok, ovaj za 100e, ako bude kao i5 7400/i5 7500 u igrama, vrh prica. Ryzen 3 1200 tu kaska.
Samo ovo da izadje, pa mozda i posaljem moj Ivy i5 u penziju, mozda. Kao i vecina za igre, gledao bih i5 8600k, koga opet ne ocekujem ispod 250e sto mi je iskreno i malo mnogo, na sve to ove ploce, odnosno Z modeli ce ici i do 150e za krstene sto mi je isto puno, pa onda ddr4 ram, 115-120e za 16gb, neki solidan fan za CPU i tako ode preko 500e, prakticno 550e za 3 kompoente+fan:d Horor.
 
Poslednja izmena:
Upravo. Treba ih stisnuti i da izbace neki i4 4/8 za 200e i da moze na 200 cipset. :p
 
Koliko god da je smesno, da izbace rebrand Kaby i7-ica kao sto ti kazes i4, to bi im bio vrh potez. Ionako nemaju 4c/8t u ponudi kao AMD. Pitanje samo koliko bi ih ljudi uzimali, pored sestojezgarnih, ista prica kao na Ryzenu. Opet uz dobru cenu sto da ne, posebno kod intela, gde se samo K modeli mogu klokati.

Mada opet sa druge strane, koliko sam ispratio, ima ljudi na ovom forumu koji imaju i4 procesore vec godinama:d
 
To je ujedno i maksimum za 4/8 procesor, 200e. Eventualno 220-230. Naravno otkljucan i zalemljen.


Za otkljucan i zalemljen 6/6 isto toliko.
 
Poslednja izmena:
Lemljenje mislim da je nerealno a otkljucan i5 6/6 ispod 250e nece biti. 200e ako ne i koji evro vise kostace onaj zakljucani i5 8400...
 
Nerealno je to sto su ljudi poceli da smatraju normalnim to sto za procesor od 200+ evra treba da se kupuju kojekakvi toolovi i skupe paste da bi se klokovao kako treba, jer je fabricki osakacen.

Ne vidim ko ce kupiti zakljucan 6/6 za 200e, osim ako ne planira da koristi integrisanu, mada ima pristojnih "bacaca slike" za 20-30e pa i to nema puno smisla.

Od svih ovih jedino 8700K ce biti zanimljiv, kao najbolji all-around CPU.
 
Poslednja izmena:
Pa ako tako posmatramo 8600K je najbolji procesor za skoro sve namene a pre svega za gaming.
Ja licno vise volim zaokruzeniju pricu pa mi zato vise lezi 8700K inace da nemam afinitete i za druge stvari uzeo bih
8600k kao sto sada recimo imam 6600K ako me razumes.
 
Pa ako tako posmatramo 8600K je najbolji procesor za skoro sve namene a pre svega za gaming.
Ja licno vise volim zaokruzeniju pricu pa mi zato vise lezi 8700K inace da nemam afinitete i za druge stvari uzeo bih
8600k kao sto sada recimo imam 6600K ako me razumes.

Pa to je sasvim logična priča. U proteklim godinama je uvek bio mudar potez uzeti četvorojezgarni model tik ispod top varijante (4670 umesto 4770, 6600 umesto 6700 itd.) uz kompromis sa izostajanjem Hyperthreadinga. Samo se Intel dosetio pa je u protekle 2-3 generacije ipak ostavljao i određenu razliku u taktovima, ne samo u logičkim jezgrima.

E sad, u ovim novim serijama, valjalo bi izvagati koji će nivo performansi biti dobar/dovoljan svima. Ako im i3 bude na najavljivanom nivou...pa, iskren da budem, ako ga ne osakate previše kešom ili na neki drugi trik, za 95% ljudi to će biti idealna kupovina, čak i onih malo zahtevnijih.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno