Šta je novo?

Intel Coffee Lake S 6 Core Desktop Processor Leaked

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja mislim da je najbolji test r5 1600 oc na 3.9-4.0ghz vs i5 8400, cenovno su najblizi. Mada sve je tu manje vise jasno i sad.
 
@goldi ne pravi se lud, pa nije cinebench merilo svega, svi znamo da je taj test okrenut AMD-u davno!
tako isto ja mogu po nekom emulatoru reci da je IPC 50% veci a istina je negde u sredini

To je test koji je od svog izlaska favorizirao intel procesore, test u kome Hilbert poredi IPC ne znam sta je problem? to sto intel nije brzi 50% :d

Hvala AMD-u pa je Intel spustio 6c/12T u mainstream, najvece iznenadjenje je OC potencijal. Nadam se da nisu poslali birane primjerke za testove.
 
Procesor je definitivno i vise nego odlican.
Upravo sam pregledao profi testove na annad-u i na hardwarecanucks.
Adobe Premier, 3DS Max, Blender, Handbrake, svugde se pozicionira iznad 1800X.
Procesor kida.

http://www.hardwarecanucks.com/foru...el-coffee-lake-i7-8700k-i5-8400-review-7.html

Sto se tice OC-a :

Going beyond the 5GHz mark wasn’t too much of a problem either and even though I was using a Noctua NH-U12S with the single fan’s speeds set at a constant 60%, temperatures never went above 80°C.
I had set a hard limit of 1.45V and with that, the best I was able to achieve on all cores with complete 24/7 stability was 5.145GHz.
That’s a pretty respectable result when you consider this particular i7-8700K hovered around 4.1GHz with all its cores loaded.
 
Ne treba. Tu bi 1600X bio 3% brži u odnosu na stock. A to je zanemarljivo
Ne, bio bi skoro 10% brzi u situacijama u kojima je CPU ogranicavajuci faktor.

i5 8400 ispade najzanimljiviji procesor iz cele ove grupe [emoji4]
 
Poslednja izmena:
@PCBeast
Hardware.fr nije uspeo da postigne 5 GHz, tako da možda nije baš tako sigurna stvar. Mada, kao što sam govorio ranije, OC zarad performansi nema smisla po mom mišljenju

Kod njih je inače i7-8700K oko 3% ispred R7 1700X u aplikativnom softveru, oko 25% u odnosu na R5 1600X

EDIT: I ponovo, svi ovi testovi nemaju mnogo smisla jer svako kupuje prema svojim potrebama. Taj prosek ne znači ništa nekome ko ne koristi nijedan od tih programa već neki deseti. Ili onome ko ima RX 480/GTX 1060, a testovi su sa GTX 1080(Ti).
 
Poslednja izmena:
Ja sam pisao da ce R5 biti jaci cpu od i5 8400 i da ce se nositi sa zakljucanim i7 koji je od njega skuplji vise od 50%. Neki pisu o nekom magicnom kombu i5 8400 i B ploci za 250e a ja mislin da ce to biti pre 300e i to posle nove godine kada izadju ploce a toliko kosta i R5 kombo gde je SMT/HT gratis za te pare. Ovaj i7 8700 obzirom na cenu totalno besmislen. Svaka cast i7 8700k i ko voli da ulozi 600e u taj kombo i da se igra uz 1080ti svaka cast. Za ostalu sirotinju koja trosi 1060, 1070, 570, 580 za gejming r5 ce i dalje biti najbolji izbor cena/perf i plus brdo tredova za fluidnost i druge poslove. I3 ocekivano egal R3 po ceni i performansama i bilo koji je odlican izbor. Naravno rajzene ne bi uzimao da ih ne kloknem kada je to moguce vrlo lako uz B plocu i stock/jeftini vazduh a ko nece da pipne oc zakljucani inteli su bolji ali i nesto skuplji izbor.
 
Procesor je definitivno i vise nego odlican.
Upravo sam pregledao profi testove na annad-u i na hardwarecanucks.
Adobe Premier, 3DS Max, Blender, Handbrake, svugde se pozicionira iznad 1800X.
Procesor kida.

http://www.hardwarecanucks.com/foru...el-coffee-lake-i7-8700k-i5-8400-review-7.html

Sto se tice OC-a :

Going beyond the 5GHz mark wasn’t too much of a problem either and even though I was using a Noctua NH-U12S with the single fan’s speeds set at a constant 60%, temperatures never went above 80°C.
I had set a hard limit of 1.45V and with that, the best I was able to achieve on all cores with complete 24/7 stability was 5.145GHz.
That’s a pretty respectable result when you consider this particular i7-8700K hovered around 4.1GHz with all its cores loaded.

ista stvar kao na onom testu od Krese, procesor radio na 4.7ghz tokom cijelog testa nemoj da te to zavara.
 
Svaka cast i7 8700k i ko voli da ulozi 600e u taj kombo i da se igra uz 1080ti svaka cast. Za ostalu sirotinju koja trosi 1060, 1070, 570, 580 za gejming r5 ce i dalje biti najbolji izbor cena/perf i plus brdo tredova za fluidnost i druge poslove.

lol :D

Pa kolega KOLOS je pogrešio i koliko vidim, on se pravi mrtav :D Pogledaj testove - i7-8700K je u proseku 20% brži od R5 1600X.

Jeste...kada je OC za devojčice u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ni na npr. Techpowerup nisu uspeli da dohvate 5GHz sa 8600K, 4.9 sa vodenim i 4.8 sa vazdusnim je bio limit.

i5-8400 ce svakako biti vise nego pristojan izbor za one kojima treba dobar all-round procesor, ali tek kada se pojave B/H ploce - do tada njegova kupovina nema apsolutno nikakvog smisla uz ono sto vec imamo na trzistu.
 
To je test koji je od svog izlaska favorizirao intel procesore, test u kome Hilbert poredi IPC ne znam sta je problem? to sto intel nije brzi 50% :d

Hvala AMD-u pa je Intel spustio 6c/12T u mainstream, najvece iznenadjenje je OC potencijal. Nadam se da nisu poslali birane primjerke za testove.

Pa bilo je vreme da izbace nesto upotrebljivo, AMD je trenutno bolji u multicore dok intel bezi dosta(po meni i 10% je puno jer su potrebne bar 2 generacija da se to sustigne) u IPC-u i clock-u, tako da jedino sa ponudim 8-16 jezgara mogu da mu pariraju pa cak i napadaju cenom, ako su spremni finansijski
Intelov core je definitivno kompleksniji zato i veci IPC ali su definitivno manje racuna vodili o multi core performansama (moguce da i intel teze moze spakovat vise jezgra barem dok ne dodje do 10nm) i AMD ih je uhvatio na spavanju, ono sto nejde na stranu AMD je da malo mogu uticat na software koji i dalje je loshe optimizovan

A sto se tice prodaje intel ce i dalje ubijat, ne treba zaboraviti marketing i frekvenciju koja ipak kod vecine ljudi cini cuda (jos da su na stocku dogurali na 5Ghz a blizu su)......
 
Poslednja izmena:
i3 8100 = i5 7500 po ceni od 117$ :D
 
Poslednja izmena:
Rekao bih odličan cpu ali da li je opravdano uložiti toliko novca u novu ploču i 8700k zarad gejminga gde da kažemo jedino ima drastične razlike u odnosu na jeftinije i amd procesore.Zatim tu su male oc razlike uz katastrofalno zagrevanje, zašto ga onda gurati na 5+, za grejanje!Opet nije opravdan ni za profesionalnu upotrebu!Kada sve saberem mislim da je amd opet u prednosti i da će r5 i r7 uz veći klok odnosno zen+ udariti intelu i macolu nakon onog šamara!
 
Rekao bih odličan cpu ali da li je opravdano uložiti toliko novca u novu ploču i 8700k zarad gejminga gde da kažemo jedino ima drastične razlike u odnosu na jeftinije i amd procesore.Zatim tu su male oc razlike uz katastrofalno zagrevanje, zašto ga onda gurati na 5+, za grejanje!Opet nije opravdan ni za profesionalnu upotrebu!Kada sve saberem mislim da je amd opet u prednosti i da će r5 i r7 uz veći klok odnosno zen+ udariti intelu i macolu nakon onog šamara!

Sta je pisac hteo da kaze......... konfuzne izjave crvenih :smoke:
 
Ja sam pisao da ce R5 biti jaci cpu od i5 8400 i da ce se nositi sa zakljucanim i7 koji je od njega skuplji vise od 50%. Neki pisu o nekom magicnom kombu i5 8400 i B ploci za 250e a ja mislin da ce to biti pre 300e i to posle nove godine kada izadju ploce a toliko kosta i R5 kombo gde je SMT/HT gratis za te pare. Ovaj i7 8700 obzirom na cenu totalno besmislen. Svaka cast i7 8700k i ko voli da ulozi 600e u taj kombo i da se igra uz 1080ti svaka cast. Za ostalu sirotinju koja trosi 1060, 1070, 570, 580 za gejming r5 ce i dalje biti najbolji izbor cena/perf i plus brdo tredova za fluidnost i druge poslove. I3 ocekivano egal R3 po ceni i performansama i bilo koji je odlican izbor. Naravno rajzene ne bi uzimao da ih ne kloknem kada je to moguce vrlo lako uz B plocu i stock/jeftini vazduh a ko nece da pipne oc zakljucani inteli su bolji ali i nesto skuplji izbor.

Fino lupas, ponovo, kako moze i5 8400 + b ploca da bude 300e?! Pa i5 8400 je 180-190e zavisno gde je preorder, sa z plocama ces dogurati 300e, koje su nepotrebne za taj cpu.

R5 1600 ostaje odlican procesor, najbolji verovatno na celom trzistu, kad se uzme u obzir cena i sta nudi, ali striktno za gaming lockovan i5 + ploca je jeftiniji (odnosno bice, jako brzo jeftiniji, posto ces opet kao i prosli put se povesti na floskulu kako je neprevazidjeni minus cekati malo)i nudi za nijansu vise. I ovo ne govorim kao neki sad intel fanboy, neko cisto kao tumacenje cinjenica, a cinjenica je da je u celoj ovoj coffee liniji upravo i5 8400 najbolji primerak.

Zanima me samo da li direktno prozivanje ljudi, za iznete cinjenice sa trzista, vise puta ( konkretno mene ), nosi neke poene ili banove kod moderacije, ili je to samo rezervisano za mene, kada takve stvari nazovem pravim imenom. Kao sto je bio poslednji ban.
Kakav trol, strasno.
 
Poslednja izmena:
Dobro momci, sad ste se malo izduvali, tabori razmenuli par nuklearki i idemo dalje...

Najavljene cene na MF:

Intel Core i7 8700K PC1151 12MB Cache 3,7GHz tray = € 375,06*

Intel Core i5 8400 PC1151 9MB Cache 2,8GHz retail = € 194,85*

Za sada cene prethodnika oba tabora nepromenjene...
 
Poslednja izmena:
Jesmo, malo.
Ok cene, 20e vise launch cene nego za i7 7700k, bar kod njih, sto je ok. Ostaje pitanje kada ce biti dostupni u ozbiljnijim kolicinama i da valjda nece divljati sa cenama z370 ploca. Kome treba takav combo, naravno.

Cene u nasim radnjama ne zelim ni da zamislim, vec vidim jedno 55-60k za i7 8700k.
 
Ne znam kud nestade moj post? Da lj sam vredjao nekog? Elem ja ne pripadam nijednom taboru a cenu i5 8400 cemo tek videti i porediti. Ono sto sam napisao je da mislim da ce biti u 10e i5 8400 i r5 1600 a analogni modeli B ploca ce isto kostati svakako pa onda porediti i svakako kome sta odgovara vise neka kupi...
 
Niko nikog nije vredjao ali shitpostujete za medalju vec 5-6 starna, kako vam ne dosadi...

Nema sta da vidis za cene, to je to, kliknem i dobijem po toj ceni KADA stignu procesoru.

P.S:Nesto se desava jer je izvrsena korekcija cene 8400 na € 189,85 pa vracena na 194... videcemo do kraja dana sta ce biti...

Pojavio se i 8700 - 324e tray, 338e retail
 
Poslednja izmena:
Nismo u Nemackoj nego u Srbiji tako da tek treba da klikcemo i dobijemo...
 
EDIT: Pošto nisam na vreme video da je ptvorena nova tema za Coffee Lake procesore u CPU podforumu (gde je u startu trebalo da bude a ne ovde), preseliću ovaj post tamo, modovi neka praštaju crossposting...

i7-8700K review by Gamer's Nexus: https://www.youtube.com/watch?v=oCSkyNHXIAE

By Linus: https://www.youtube.com/watch?v=EJOnwF8mgXc

By Hardware Unboxed: https://www.youtube.com/watch?v=0pKvFbW1vWI

i7-8700K 380$ na Newegg-u: https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819117827&cm_re=8700k-_-19-117-827-_-Product&nm_mc=AFC-C8Junction&cm_mmc=AFC-C8Junction-_-na-_-na-_-na&cm_sp=&AID=11552995&PID=8124546&SID=

Asus Prime Z370-A (mainstream ploča, verujem da će većina juriti takvu jednu) 175$ na Amazonu: https://www.amazon.com/PRIME-LGA1151-Motherboard-Generation-Processors/dp/B075RJHN2D/ref=sr_1_3?tag=linus21-20&s=electronics&ie=UTF8&qid=1507207263&sr=1-3&keywords=asus+z370-a
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno