Šta je novo?

Intel Coffee Lake S 6 Core Desktop Processor Leaked

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo neko sad pametan neka mi kaze jel postoji gori trenutak od ovog za kupovinu računara. Mislim sa intel procesorom.

Teško. Smena generacija, ali stvarna, ne tika-taka koji je vrteo jedno isto prethodnih 5+ godina. Ja sam pre mesec dana uzeo laptop sa dual-core i5, nova generacija dolazi sa 4-core, svakako bi bilo bolje da sam se strpio malo.
 
Suludo je sada uzimati lap s bilo kojim dual core a i desktop sa quad core procesorima osim ako nije budzet varijanta.
Intel s ovim poslovanjem samo tera vodu na vodenicu AMD-a. Nisu mi bas jasni ali bas me i briga, tromesecje ce opet da kaze svoje kad se crta podvuce.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Meni lap sa 2/4 i5 i SSD-om super zavrsava posao za programiranje, picim Overwatch/Lol/Dotu2 bez problema, a baterija traje i traje :D
 
Novi procesori nece raditi na postojecim plocama, evo i specifikacija:

Processor Cores / Threads Clock speed Turbo 2.0 1-core Turbo 3.0 L3 TDP
Core i7-8700K 6/12 3.8 GHz 4.3 GHz 4.5 or 4.7 GHz 12MB 95W
Core i7-8700 6/12 3.2 GHz 4.2 GHz 4.4 GHz 12MB 65W
Core i5-8600K 6/6 3.8 GHz 4.2 GHz 4.4 GHz 9MB 95W
Core i5-8400 6/6 2.8 GHz 3.5 GHz 3.8 GHz 9MB 65W
Core i3-8350 4/4 4.0 GHz na na 8MB 95W
Core i3-8100 4/4 3.6 GHz na na 6MB 65W

Izvor Guru3D
 
Core i5-8600K je vrlo zanimljiv, sest jezgara na 3.8 GHz bez Hyper-threading-a samo da vidimo konacne cene.
 
Pretpostavljam da ce Coffee lake maticne ploce u pocetku biti skupe pa cak i one low budget.
 
Zao mi da kupujem bilo sta sada. A to znaci da cu biti bez kompa jos neko vreme.. ili eventualno kaby ako padnu cene, ne znam ni sam, koja dilema haha

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Pre ce Coffee biti skuplji dok se Kaby ne rasproda.
 
Cek, ja mislio anons danas i start u septembru sa prodajom, kad ono mobile :D LOL Kako su ispalili
 
Što da ne, vidi kako Ivke cepa intela i na desktopu i na laptopu, ništa mu ne fali :)
 
Što da ne, vidi kako Ivke cepa intela i na desktopu i na laptopu, ništa mu ne fali :)
Odlicni su to procesori, nemam ja problem da koristim ono sto u trenutku kupovine najvise odgovara potrebama i budzetu.
Kad sam uzimao laptop, mogao sam da biram izmedju U i5 i nekog buldozer derivata, izabrao i5 bez razmisljanja.
Cak sam bolje prosao nego drug koji ima 6300HQ, u svemu su nam iste performanse(osim u gamingu, za sta retko koristim lap), a moj laptop maltene duplo laksi :D

Sto se PC-ja tice, morao je FX da ode na dobos dok mu cena ne ode jos na dole(prodao sam pre izlaska Ryzen 3), uz doplatu od 50e sam presao na ekvivalentnu plocu i i5. Plan je bio da uzmem krs plocu i prodam hladnjak(sa Ryzen mountovima) i tako prodjem bez doplate, ali ne bih mogao da prezivim flis papir plocu i stock hladnjak.
@Villy
Mislim da je bilo, realno i ocekivano je da bude trazen novi chipset.
 
Više puta je bilo postavljeno da to i nije novi čipset, već Kaby Lake refresh čipset, koji će trajati, jedno pola godine, do "pravog" čipseta, na koji će ići i Cannon Lake.

Da li će na Kaby Lake refresh čipset ići i drugi procesori osim Coffee Lake (mislim na ranije od CFL, ne na kasnije od CFL), ostaje da se vidi. Pretpostavljam da hoće, jer ipak je to Kaby Lake refresh.

Za kasnije od CFL, čisto sumnjam.

Problem je u čipsetu.

Za sada, za CFL će izaći Kaby Lake refresh čipset.

Za početak 2018. je najavljen novi čipset, koji će sigurno podržati CFL i sledeću generaciju.

Da li će Kaby Lake refresh čipset podržati sledeću generaciju nakon CFL, ostaje da se vidi.

attachment.php
 
Poslednja izmena:
Šta je novo u tom videu, nova mobilna generacija će biti najpre Kaby Lake Refresh i i5 i i7 će biti 4c/8t što je već poznato.
 
Core i7-8700K benchmarks leak: 51% faster than 7700K

Read more: http://www.tweaktown.com/news/58912/core-i7-8700k-benchmarks-leak-51-faster-7700k/index.html

The new Core i7-8700K will be a bigger beast than its predecessor, coming in as a 6C/12T processor compared to the 7700K which is a 4C/8T chip. The new Coffee Lake-based Core i7-8700K will compete against AMD's Ryzen 5 1600X which is also a 6C/12T, but offer some monster performance over the 7700K which still reigns supreme for gamers.

Looking at the single-threaded performance, the 8700K is around 11% faster than the 7700K, but in multi-threaded performance the new Coffee Lake-based 8700K and its 6C/12T of CPU grunt pushes it to be 51% faster.

HotHardware posted some comparison scores between the aggregated Core i7-7700K and the new 8700K:

Processor Arithmetic: 217.98 GOPS (versus 149.99 GOPS)-45 percent increase
Processor Multi-Media: 658.57 Mpix/s (versus 447.76 Mpix/s)-47 percent increase
Processor Cryptography: 10.47 GB/s (versus 9.34 GB/s)-12 percent increase
Scientific Analysis (Single Precision): 61.41 GFLOPS (versus 48.51 GFLOPS)-26 percent increase
Scientific Analysis (Double Precision): 32.11 GFLOPS (versus 24.40 GFLOPS)-32 percent increase

Sad se vidi kako se došlo do najavljenih 35% unapređenja u odnosu na prethodnu generaciju :)

Sve u svemu, odličan procesor. Ukoliko bude po istoj ceni kao i7-7700K sa kojim ga upoređuju pun pogodak!
 
^
U odnosu na trenutnu cenu 7700K na KP, mislim da će i7-8700K biti do 350e, ali tek mesec-dva nakon izlaska.
 
Ma kojih crnih 350e...nece biti ispod 450 mesecima :) Mislim da ce 400 biti zvanicna cena, uz slogan da je jaci od konkurencije u svakom pogledu.
To se i trazilo, da ipc bude isti kao 7700k, a da ima 6/12, a ovaj ima i veci ipc.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Onda ću kupiti R7 1700 u inat. :)
 
Brzi samo u single core sto je ocekivano. 1700 je i dalje bolja kupovina. Plus kada se oba nasviraju bas nema nikakve dileme. Ali dobro, to je na kupcima da razmisle sta ce uzeti. Procesor je dobar, jos samo da ga malo spuste cenovno i bice konkurentan. Ali znajuci intel to se nece desiti jer ce armija fan boy-a da ga kupuje. Sve u svemu nista novo, jedino ljuditelju Intela konacno imaju sta da kupe. Do sada je izbor bio katastrofa.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
U multi su slicni R7 1700 i 8700K na stock, cak i kad se oba dobro kloknu bice slicni jer intel ima jaci klok.

8700K ce biti bolji procesor sigurno, jer ce imati slican MT sa manjim brojem jezgara i bolji ST, samo je pitanje kakva ce cena biti i da li ce morati da se radi "delidovanje" ili su se ispravili i poceli da leme u sta cisto sumnjam.

Najbolji 6-core bice sigurno 8700K, ali dzabe ako kosta duplo vise od 1600(X), ne isplati se uzimati ga.
 
bas tako bice najbolji procesor za Gaming u ovom momentu ali pitanje koliko ce to zadovoljstvo kostat.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno