Šta je novo?

Intel Coffee Lake S 6 Core Desktop Processor Leaked

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti Ivane gresis u tome sto gledas iskljucivo odnos cene i performansi.. Fanboysi Intela vole kada je SKUPO i kada ne moze svako da ima top modele. Onda se isplati to imati i hvaliti na sva usta. Nebitni su tu ST, MT i sve to sto se prica.. Vazno je samo da je cena sto visa.
 
Samo kad je Ryzen jeftin i kad su ploče jeftinije...šta kažete, što Intel daje za 500 ovi daju za 200? :d
 
I još niko od njih nema Ryzen u svojoj mašini...

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Evo i cena:


INTEL BOXED 8TH GEN INTEL I7-8700K PROCESSOR [BX80684I78700K]: $484.44
INTEL BOXED 8TH GEN INTEL I7-8700 PROCESSOR [BX80684I78700]: $407.73
INTEL BOXED 8TH GEN INTEL I5-8600K PROCESSOR [BX80684I58600K]: $338.00
INTEL BOXED 8TH GEN INTEL I5-8400 PROCESSOR [BX80684I58400]: $237.58
INTEL BOXED 8TH GEN INTEL I3-8350K PROCESSOR [BX80684I38350K]: $233.41
INTEL BOXED 8TH GEN INTEL I3-8100 PROCESSOR [BX80684I38100]: $152.51
 
Ako ovo budu cene, nema potrebe da ih pustaju uopste :D

^

Pretpostavio sam da su neki "drugi" dolari.
 
Ništa nije prepotentno, to su realne cene.

Jednostavno, ne može koštati manje od 6/12 HEDT-a, bez GPU-a.
 
Asus izbacio nove biose za ploce sa z170 i z270 cipsetom u kome je navedeno "Update new CPU microcode" mozda je ovo za nove procesore, jer je serija 7 podrzana odavno.
 
Poslednja izmena:
Ili su netacne cene, ili oni namerno zakljucaju procesor i otkljucan prodaju za 60e vise :D

4/4 otkljucan ista cena kao 6/6 zakljucan.
Od svih ovih samo cene za otkljucane su prihvatljive.
 
Cene su izrazene u kanadskim dolarima, zaboravih da napomenem.
 
Poslednja izmena:
Asus izbacio nove biose za ploce sa z170 i z270 cipsetom u kome je navedeno "Update new CPU microcode" mozda je ovo za nove procesore, jer je serija 7 podrzana odavno.

Microcode update ispravlja HyperThreading bug, nema veze sa Kafenim.
 
Kanadski dolari ili ne, i dalje stojim iza svoje izjave.

Ne vidim kako 6/12 sa iGPU-om, može da košta ispod 400$.
 
8700K sada vec deluje kao korektna kupovina. Intel ce malo da stane na noge ali i dalje gadja cenom visoko koliko god moze. Za te pare ja bih opet uzeo Ryzen-a bez mnogo razmisljanja. I dalje je razumnija kupovina po meni. Znam da se nece neki sloziti ali nek svako kupuje sta misli da mu vise pruza.
 
Ko ne koristi iGPU i nije mu neophodno da cpu radi na preko 4GHz, nema potrebe da placa skoro duplo vise za procesor sa istim brojem jezgara.

Za gaming 8600K na 4.5+GHz ce biti odlican, ali ne preko 230-240e.
 
Poslednja izmena:
Dobro, ovo su neke prve informacije, hocu li konačno pazariti taj racunar majku mu staru.. jel moze objasnjenje za maticne jel ima tu nekih informacija?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Nece to skoro, negde sam procitao da ce pustanje u prodaju biti za 2-3 meseca taman pred one americke praznike. Svakako sutra ce biti predstavljanje pa ce se znati manje vise sve.
 
Nije malo prevelika razlika u ceni između 6/6 i 6/12 ako su ove cene tačne?
 
Ako ST ostane isti i bude mogao na 4.8Ghz, eto meni napokon vredne zamene za moj 6700k :)

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Sredina, kraj septembra. Taman ce mi dobro pasti snizenje cena na ryzen.
 
Evo neko sad pametan neka mi kaze jel postoji gori trenutak od ovog za kupovinu računara. Mislim sa intel procesorom.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Svakako nece imati bolji perf/$ od Ryzena, osim ako gledas high-end gaming masinu sa 8600K ili uzimas komp da bi koristio integrisanu graficku, imas dobru ponudu od 4/4 do 6/12 sa dobrim izborom ploca.
 
Zato nije zdravo zapeti za jednu marku. Jednostavno kupuje se ono sto je najbolje za novac u tom trenutku. Prosle godine je to bio intel sad se kupuje rajzen. Iskreno ne znam sta ocekujete od ovih kafica. Zakljucan i5 na nizem kloku od r5 1600 (naravno uz overklok na ploci od 100e koju bi isto uzeo za i5 ali ne moze overklok) u,najboljem slucaju ce kostati isto kao rajzen a ovaj je 6/12. Za otkljucani i5 trebace z ploca, delid i vodeno hladjenje sto je preskupo samo da bi bio samo bolji u single core od rajzena. Jednostavno rajzen je bolji izbor i da izadju kafice sutra sa ovim cenama. krastavac ko voli da bude fanboj neka plati. Imam u kuci i intel masinu sa g4560 koja ceka rasplet situacije i cena dogodine pa da se stavi nesto jace. Trenutno od intela samo g4560 i to sto pre jer su i njemu digli cenu na 90 dolara koliko je sada svuda u americi. Vrv ce i kod nas gore kad se rasprodaju ove zalihe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno