Šta je novo?

Intel Coffee Lake S 6 Core Desktop Processor Leaked

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam takodje digao ruke od HEDT, krajem prosle godine.

Sto kazes dosta fleksibilnija platforma, imas za prelaz jeftine proceosre, imas iGPU koji mi ponekad znaci, a usput sve to jeftinije i kompaktnije.
 
Šta mislite koliko će koštati 8700K? Ja očekujem barem egal cenu sa R7 1800X, ako ne +50$.
 
Poslednja izmena:
Cena sadašnjeg 7700k

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
U Švajcarskoj 7700K je 265€, kolike su šanse da bude +20€ na tu cenu? :D
 
Teško da će u samom startu biti tako, ali biće kroz par meseci.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ja ocekujem slicnu cenu kao na launchu 7700k, mozda koji evro preko. Tesko da ce ici ispod 350e u startu.
 
Taj sa WCCFT ne proverava kako kopira informacije u tabele, tako da...
 
8600K ce biti pravi naslednik 2500K.

Ako naredna revizija Ryzena ne bude imala veci OC potencijal, razbice ih 8600K u gamingu i aplikcijama koje ne skaliraju dobro sa dosta threadova.
 
Da razbice ih u 720p sa 1080ti. Za veliku vecinu gejmera sa ovim procesorima gpu ce dugo biti botlnek. Nadam se da je greska u tabeli valjalo bi i5 da moze da se bocne na stare ploce.
 
Sviđa mi se ovaj deo u wccf tekstu iznad:
The Intel Core i7-8700K will be the flagship processor of the lineup. It will feature 6 cores and 12 threads. The chip will be compatible with the LGA 1151 socket and rumors are that board makers will extend support of Coffee Lake onto 200-series and even 100-series platforms..
 
Tu rečenicu kopiraju sa svakim tekstom na njihovom sajtu u poslednjih mesec dana...
 
Ceka se coffe lake pa se posle ceka ice lake pa se posle ceka tigar lake :D:d
 
Intel: 8700K is 11% faster than 7700K u ST

U stvarnosti opet 5%, dakle nista od lozenja o nekom SB2 :crash:
 
Poslednja izmena:
Konkurencija te ST performanse možda, ali možda, dostigne do Zen 3. Tako da ozbiljni ljudi koji zarađuju na ST performansama nemaju izbora :p
 
Cini mi se da je upravo konkurencija razlog ovom Intel tsunamiju procesora koji skoro da nemaju nikakvog smisla ali dobro, od koga je, ocekivano je. :d
 
BAs tako da nije konkurencije jos bi i7 imao 4 jezgra, a sto se tice ST performansi kod konkurencije moguce da vec sa ZEN 2 ili Zen+ ne bitno kako se bude zvao u 7nm procesu dostignu ove ST performanse.
U principu bitno je da samo ovladaju visokim taktovima.
 
Može da se gleda i tako da Intel nema jakog konkurenta na polju single thread performansi, tj nije ugrožen ni malo jer "dominira" kvalitetom :)D) u tome. Tamo gde ima dobrog konkurenta, tj u multi thread performansama, drastično povećava ponudu i ko zna da li tu ima vajde jer se zalazi u polje kvantiteta i gomilanja nečega po nižoj ceni što je zaštitni znak AMD.
 
Sta je onda raspala X99/X299 sa onim cenama i potrosnjom? :D

Toliko glupih i nesnosnih komentara, da je to jedno cudo.
Sada nesto sto je kostalo 500e pre par godina moze da se uzme za 200 i pride su ploce jeftinije i manje trosi.
Ni ovi Coffee Lake ne bi postojali da nije Ryzena, bilo bi klasika 100-200MHz vise i povecanje cena. Ovako cene ostaju iste, a broj jezgara za 50/100% na i5,i7/i3 liniji.

U ST je razlika nekoliko %, najvecu razliku pravi razlika u kloku.
 
Poslednja izmena:
I ja vidim dosta gluposti, posebno kada se kaže da je isto to u st, samo eto jedan ne može da se klokuje više. Kao da je to relevantno za postignuti rezultat korisniku. Čist fanboysm a sa obzirom da si i deklarisani fanboy, da ne tražim sada citat, citirao sam izjavu o fanboyismu jednom, ne vredi prekrštavati, imaš svoju veru pa veruj slepo, ali ne moraš da ujedaš svaki put kada se pomene AMD :)
 
Poslednja izmena:
Ne ujedam ja, vec ti pises gluposti :D

Ja iako sam fanboj, trudim se da pisem realne stvari. Pricanje da se "slaba jezgra gomilaju" je notorna glupost i nista vise, jer niti su jezgra slaba, niti se "trpaju" bez razloga.

Nemam veru, samo cinjenice ;)
 
Poslednja izmena:
Čim vidiš da AMD nije najbolji u nečemu ti to pripišeš gluposti, to je već psihološki problem. Ja sam napisao jasno da intel dominira u st performansama i zato ne nudi tu ništa novo, na kašičicu daje, o tome je bilo reči u diskusiji. Nudi sada više jezgara jer ima konkurenciju u mt performansama, međutim ti kao da ne čitaš, nego valjda se zaslepiš pa ne vidiš ni gde udaraš :).
 
Poslednja izmena:
jer se zalazi u polje kvantiteta i gomilanja nečega po nižoj ceni što je zaštitni znak AMD.

To su gluposti, ne ono iznad toga [emoji14]

Za uvrede na licnoj bazi nemam potrebe da odgovorim, to govori vise o tebi, nego o meni.
 
Poslednja izmena:
@ivan zaslepljuje fanboyism, tu ti piše ako treba uprostiti citirani deo, da amd daje više jezgara koja su slabija pojedinačno i tako imaš više mt performanse a i dalje slabije st perfromanse. To je kvantitativni aspekt o kom sam govorio, ali ne vredi. Nisam ništa lično konstatovao, fokusirao sam se na stav koji je bio sve samo ne realan. Međutim pošto si prvi pooštrio ton ničim izazvan, vredelo je pokazati ti i ogledalo.
 
Slabija su pojedinacno mnogo manje nego sto se implicira, pogotovo sto otkljucani inteli zahtevaju skuplju plocu, sami po sebi su skupi i delid je neophodan.

Kad se sve skupi, prevelika investicija za 20% jaci ST, a u MT i dalje slabiji 50% i vise, a ukupna cena visa.
To ce coffee lake promeniti ako cene ostanu iste. Ne znam kako planiraju da odrze potrosnju na istom nivou, kada im trenutni quad-core trose koliko i najavljeni six-core, a proces proizvodnje isti. Delid i Z ploca ce verovatno opet biti obavezni za neki ozbiljan OC, sto je steta.

Edit:

Ima klip na R5 i KL temi koji lepo pokazuje frame times na OC 7600K i OC R5, s tim sto ovaj drugi ne iziskuje delid, skuplju plocu i bolji kuler od box-a.
3.8GHz R5 1600 na nivou 4.8GHz 7600K, toliko o tome da je samo ST bitan danas.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno