Šta je novo?

Intel Coffee Lake S 6 Core Desktop Processor Leaked

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene interesuje sledece. Da li CPU-a jos uvek nema zbog zvanicnih testova? Ne mogu nigde da ga nadjem u USA da ga kupim.
Na newegg se ceka 15-20 dana. Ja imam vremena samo jos 10 dana maksimum.
 
Ako si mislio na dostupnost, mislim da su male zalihe i teško je nabaviti 8700k. Čekanje ti ne gine, mada sam video ljudi koji su već dobili svoj primerak. Tako da bolje shvati to kao od 0 do 20 dana čekanja (ne nužno svih 20 dana).
 
Pa nemam vremena 20 dana rekoh vec. 10 dana maksimalno. Ako se pojavi na amazonu moci ce da se uzme brze.
Ovo je smejurija, da procesora nema u dovoljnim kolicinama. :S:
 
Razumljivo, jednostavno pozurili su da izbace procesore nekoliko meseci unapred i jednostavno ne mogu da postignu. Na sve to sigurno se ciste i zalihe kaby a to je vrv sporije nego do sada zbog rajzena a i sta ih briga mogu da podignu malo cenu na pocetku zbog te 'nestasice'.
 
Verovatno nisu imali vremena da nastancuju dovoljno, malo je vremena proslo od KL-a, a potraznja ce sigurno biti ogromna.

370$ je ok s obzirom da je samo 30-40$ vise od 7700K, a ima 50% vise jezgara.
 
Bice vjerovatno kod svaba mindfaactory vrebaj veceras, u 3h zvanicno izalze testovi pa budi brz da ugrabis :)
 
Neće, možeš da poručiš, ali ti neće stići odma. Ceo lager prvo ide u Ameriku, EU im je poslednja rupa na svirali.
Malo faktografije za prst na celo, a drugi prst na neku drugu rupu... na svirali! :d
1. Evropa je vece trziste od USA!
2. Vece margine profita se ostvaruju u Evropi nego u USA.
 
Malo faktografije za prst na celo, a drugi prst na neku drugu rupu... na svirali! :d
1. Evropa je vece trziste od USA!
2. Vece margine profita se ostvaruju u Evropi nego u USA.

Evropa nije homogeno tržište za razliku od USA. Kupovna moć Amerikanaca je u proseku veća od Evrope.
Kina je veće tržište od oba, pa šta sa tim? Sva tehnika prvo ide na NA.
 
I to je istina sto Marti kaze.
Mislim da ne mogu da nastancaju 8700 koliko se trazi.
@Beast Merak nema cenu. Samo ga ugrabi odakle god, da ne cekas.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nisam amd-ovac, objektivno gledam.
i3 8100 je ~33% jeftiniji, ne 50%.

Bruka je da se isti proizvod prodaje skuplje, zato sto je jedan zakljucan, tj. dodatno fabricki osakacen..
 
Cure recenzije kao gejzir :)

Gde su sad oni stručnjaci što su tvrdili da zaključana i5 neće da bije 1600x? Bukvalno obrisao patos sa njim u svakom bench-u!

i5 8400 je best buy nema sumnje.

8700K očekivano najbolja.
 
Mene najviše zanima i3 8100 vs r3 1300x/1200, kada će već neki oficialni rezultati :exploder:
 
Poslednja izmena:
Pogledaj Computerbase, tu je sve

@Vatroghasac
O čemu ti? Koliko vidim, i na HC i na CB testovima 1600X je ispred i5-8400 u aplikativnom softveru, dok i5 ima prednost u igrama. Ništa što nismo znali ranije
 
Poslednja izmena:
Cure samo tako, utisak?! Pa dobri su cpu-ovi samo ni blizu toliko da opravdaju cene posebno kad se tumace i5 vs i7 chartovi u igrama. Overall i5 8400 stvarno projatno iznenadjenje, sigurno u emulatorima i u nzm nekom raidu u zahtevnijim mmorpg naslovima ( samo kojim ? ) bi znacilo vise mhz, ali opet za 180e super deal. Moguce moj sledeci cpu, da se ivica salje u zaskuzenu penziju.

Ko radi nesto ozbiljnije uz gaming, r5 1600 je lagano bio i ostao bang for the buck. Opet iskljucivo za igre ovaj i5 8400 + neka plocica jeftinija kad stigne, moze biti 30-50e jeftinija prica (zavisni koju b350 uzmes uz ryzen) i jos samo bocnes, sto je opet za dosta ljudi bitno. Meni je ovde bitno ono sto cpu nudi u igrama.

Nista, sad opet u krug, ceka se sledeca godina i revizija ryzen, mali boost u IPC-u i ako budu mogli umesto realnih 3.9-4.0ghz da dobace na 500mhz vise, stvarno vrh, rekao bih najzivlje cpu trziste u poslednjih 10 godina, mozda i vise, recimo od athlona 64.
 
Poslednja izmena:
untitltdt.png


untitlbnb.png

Za ove sto tvrde da intel ima bolji IPC 50% hahaha xD

Guru3d je fokusirao i7 8700K naspram R5 1600x mozda i najrealnije poredjenje, ipak procesor ne moze da parira Ryzen 7 procesoraima u MT taj nedostatak 2c/4T ne moze da nadoknadi visi radni takt, a IPC se vidi iz prilozenog.

TEST : http://www.guru3d.com/articles_pages/intel_core_i7_8700k_processor_review,7.html

Suma Sumarum sve sto smo i ranije zakljucili, pozitivna stvar izvrstan OC potencijal sa lakocom na 5ghz cak i vise, za 5Ghz moce i bez rezanja koliko vidim manje vise moze proci 5ghz bez rezanja.
 
@goldi ne pravi se lud, pa nije cinebench merilo svega, svi znamo da je taj test okrenut AMD-u davno!
tako isto ja mogu po nekom emulatoru reci da je IPC 50% veci a istina je negde u sredini
 
Da, gledam i ja sad ljudi i i5 8600k i i7 8700k, lagano, ali bas lagano teraju na 5.0-5.2ghz sto je super stvar.
Za igre samo super kozmeticka stvar, jako mali gain klokovanjem i to avg fps u najjzahtevnijim cpu naslovima i scenama tesko dobacuje do 10% dobitka. Min frame rate, prakticno identican, sto je dosta vaznije.

Sto je opet stvar, ko ne mora ili ne moze da ima kombo cpu+ploca od 500e i vise evra, ne zaostaje prakticno nimalo.
 
Sad polako, svaku stranicu unazad u ovoj temi pa da vidimo ko je sve sta i kako rekao :D
Od TDP-a pa preko OC-a pa rezultata i tako dalje.. Neki se vec prave mrtvi kako rece kolega KOLOS :d
 
Pa kolega KOLOS je pogrešio i koliko vidim, on se pravi mrtav :D Pogledaj testove - i7-8700K je u proseku 20% brži od R5 1600X. U igrama gde je grafika usko grlo, ta razlika je 2-10%. Zaključan i5 je u igrama ispred R5, u apliaktivnom softveru je iza njega

Sve je manje više očekivano, ne znam šta drugo da kažem. Jasno je da je prednost intela na istom kloku oko 10% u proseku u odnosu na Ryzen. Pa u skladu sa tim su i rezultati.

Suma summarum - odlični procesori ali ništa revolucionarno. Šteta što nema i7-8700 testova. To bi trebalo da bude best-buy procesor u 300-350€ rangu
 
Poslednja izmena:
Cure recenzije kao gejzir :)

Gde su sad oni stručnjaci što su tvrdili da zaključana i5 neće da bije 1600x? Bukvalno obrisao patos sa njim u svakom bench-u!

i5 8400 je best buy nema sumnje.

8700K očekivano najbolja.
Ne vidim gde je testiran 1600X na 4GHz protiv i5 8400, taj benchmark nam treba.

Slazem se sa SB-om, ocekivani rezultati.
Ove cene koje se pominju su cene za 1k komada, ne verujem da ce 8400 u maloprodaji kostati 180e..
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno