Šta je novo?

Intel Coffee Lake S 6 Core Desktop Processor Leaked

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tesko, FX je ispastao zbog preloseg IPC-a i visoke potrosnje.

I na tih 5GHz razlika ce biti 25-30% u odnosu na R5(i to samo u odnosu na ovu generaciju, Pinnacle Ridge najavljen za Februar 2018 u 12nm), a cena bar 2.5 puta veca, verovatno i vise, kao i potrosnja.

Po cistim performansama niko ne sumnja da ce 8700K biti bolji od svih trenutnih Ryzen procesora za gaming, ali daleko je to od FX scenarija.
 
@Kolos
A ta budućnost dolazi za 5-6 meseci. Tako da će svi "jadnici" koji su sad kupili i5-8400 moći po istoj ceni da kupe 6c/12t procesor koji ide preko 4 GHz :d

on topic:
Nadam se da će biti testova non-K vs 5 GHz pa da vidimo koliki je dobitak za tih 150-200€ više. Tj. da li je bolje uložiti u grafiku (gde je dobitak ~20%) ili procesor? Naravno, govorim o gaming-u, pošto se za posao skoro nikad ne radi OC.
 
Poslednja izmena:
Vidimo se za godinu-dve. ;)

Početak kraja je kada naredne godine Intel izbaci 8 core mainstream procesore.

Procesor za "sirotinju" i za "pro" jusere koji izgleda rade za eksere jer vidim da hvale Ryzen za poslovne namene u drugim temama, a nemaju ni za R5.

Apropo toga, bio sam autoprevoznik 12 godina, ali nisam nikad imao Tamića nego MAN-a i Scania-u, tako da...promenite profesiju. Jedan gamer i entuzijasta ima za skuplji hardver od vašeg "za posao". ;)

Da mi treba CPU za posao od kog živim, već bih imao TR. ;)

Ponavljam, prepucava se oko razlike od 150e između dve platforme, što je zanemarljivo na period od 4-5 godina.
 
Poslednja izmena od urednika:
Zavisi od posla. Evo u kućištu pored mene i7-4970 radi više od godinu i po dana sve što treba (CAD). I radiće još 2-3 ako ne i duže ;) I sigurno mi se ne bi preterano isplatilo da ga menjam bilo kojim drugim danas dostupnim modelom. Čak i taj i7-8700K na 5GHz bi mi uštedeo možda 5 min dnevno, ako i toliko.

A to za izbacivanje tek nema smisla. Sad je intel izbacio Coffe Lake (Skylake IPC sa većim klokom), pa AMD Zen+ (Zen IPC, veći klok), pa intel Cannon Lake (Coffe u 10nm, možda veći klok), pa AMD Zen 2 (7nm, bolji IPC, možda veći klok), pa intel Ice Lake (Cannon sa boljim IPC-om, možda i većim klokom), pa AMD Zen 3 (bolji IPC, možda veći klok) i tako u nedogled :D
 
Obicna GTX 1080 cak nije ni Ti, 8700k rastura u masi igara x1800 za 50% u min fps-u, strasno, posle neko kaze IPC (ili da je IPC tu negde, pa iskreno zavisi gde!) + klok nije bitan

Pogledajte prilog 237773

Pogledajte prilog 237774

Sto se tice OC potvrdjeno je, receno ranije na stocku problema nema jer ide do 70C, na 5+Ghz pod prime ide na 92C

Sto pominjes ryzen a ne pominjes i7 7800x, 7820 7900x? pa svi oni imaju los fps u tim igrama koje ti pominjes, sta i oni imaju los IPC?

Test je vec odavno izasao i vec smo u njemu pricali, nema veze s vezom, testirat min fps u GTA v a znamo svi kakva je igrica i to neko mjerilo, moze biti samo za trolovanje, ali eto cudno mi sto izdvoji Ryzen a ne pomenu ostalu linijuu intel procesora koji imaju los min fps? Ako je bio cilj trolovanje sad si po ko zna koji put sazrio za bana :d :d :d
 
Onaj gore min fps je irelevantan jer nije ni 1% ni 0.1% vremena vec min zabelezen koji moze biti samo jednom kad se bencmark pokrene npr dok ucitava i ne znaci da non stop pada fps tako da je to besmisleno.
A sto se tice fx scenarija no commet, prvo fx i nisu bili pravi 8core i 6core vec manje vise 3 i 4 sa MT/HT tj neki hibrid izmedju, IPC je bio 50% slabiji a sada je 6-7% i toliki je ostao jer kafica ne donosi neko poboljsanje u tome u odnosu na kaby.
Ako ovi rajzeni odu u fx scenario sta ce biti sa i7 6700, 7700, i7 6800k, i7 7800x? Sve ce to u fx?
Od ovih kafica izdvaja se samo i7 8700k i i3 vs R3 ove ostale R5 1600/x + B350 kombo obesmisljava.
 
Razlika u IPC je 40-50% na max kloku.
 
Ako rajzen na 3.9 ima oko 160cb skor, intel na 5ghz ima oko 210cb meni to mirise na 25% razlike na max kloku a ne 50%...
 
I to ako Intel mogne na 5ghz prije nego sto izgori :D, ali mora biti 50% jos malo i bice duplo bolji IPC nema smisla klasicno trolovanje.
 
Vidimo se za godinu-dve. ;)
Početak kraja je kada naredne godine Intel izbaci 8 core mainstream procesore.
Procesor za "sirotinju" i za "pro" jusere koji izgleda rade za eksere jer vidim da hvale Ryzen za poslovne namene u drugim temama, a nemaju ni za R5.
Apropo toga, bio sam autoprevoznik 12 godina, ali nisam nikad imao Tamića nego MAN-a i Scania-u, tako da...promenite profesiju. Jedan gamer i entuzijasta ima za skuplji hardver od vašeg "za posao". ;)
Da mi treba CPU za posao od kog živim, već bih imao TR. ;)
Ponavljam, prepucava se oko razlike od 150e između dve platforme, što je zanemarljivo na period od 4-5 godina. Toliko se stavlja pevaljki među s**e.
Kolosalna arogancija i ego trip do neba! Si razmisljao malo da s odmoris od foruma, ono iz zdravstvanih razloga!?
 
Kakav kancer od teme majko moja...A nijedan relevantan sajt/covek (za mene hw unboxed i batica Steve) nisu izbacili rezultate jer jos ne mogu.

Sa druge strane sto se tice ovih 150e gore, pa zavisi, zavisi kakva je pevacica, odnosno kakve su dude :)
 
^ Koje frekfencije, koja grafička karta, koja rezolucija? :)

S obzirom da je maksimalna temp 60c, to je verovatno neki default, pa je barem na to pitanje dat odgovor.

@Đjoka

Kakav crni hw unboxed, tu se ne vidi ništa, čovek samo nabaca najprostije grafikone.

Od ovih sa yt-a ozbiljan posao jedino radi Digital Foundry, jer puste duže realne (nisu od onih što provrte bench u igri i ostave na tome) gameplay klipove gde mogu da se vide sve fps i frame times oscilacije, a od pisanih HardOCP.
 
Poslednja izmena:
Moj post se odnosio na profesionalizam u novinarskom pozivu/radu, sigurno da postoji dosta kanala koje (pre svega vizuelno u klipu) dublje ulaze u sam test.

Na tom istom Digital Foundry-ijh nije bilo Ryzen 5 testa vise od 3-4 meseca, dupe su im pomerali u comment sekciji zbog toga, slicno kao i kada PC Gamer sastavlja gaming konfe pa i dalje preporucuju i3 i i5 procesore pored ryzen 3 i 5 modela. Da ne govorim o gpu sekciji.

To je poenta mog posta bila. Zelimo realne testove bez izvrtanja i okretanja na jednu, citaj sponzorsku ili fanboy stranu, bilo koji tabor da je u pitanju
 
Poslednja izmena:
To je to nazalost, novinaratvo u racunarskoj tehnici i u globalu IT-u je odavno postalo cista politika.

Sto se coffee-a tice, ako bude dobar za gaming ja ga pikam, i to uzimam i5 8400 i bodem na b plocu za djuture 250e. Uslov je da bude na iznad ryzen 5 1600+ b350 kombinacije koja je 280-300e zavisno od ploce u IGRAMA.
Ako buse tu negde dodajem to malo para i to gledam kroz zivu platformu i future proof. Eventualno, zavisno od finansija i samog cpu-a(kakav ce ispasti), bih uzeo u obzir i i7 8700.

Hardcop testovi su ok, iz naucnog ugla, real life rezultati su ipak nesto drugo.
 
Poslednja izmena:
Potvrdio je ono sto svi znaju, IPC je isti , mozda bolji 1%, na prethodnu generaciju dodali 2 jezgra i to je to!
 
Na tom istom Digital Foundry-ijh nije bilo Ryzen 5 testa vise od 3-4 meseca, dupe su im pomerali u comment sekciji zbog toga

Nije bilo zato što su čekali da se ispeglaju biosi i podrška za memorije. Smatrali su da arhitektura u tom trenutku nije bila realan reprezent mogućnosti.


Vreme je onda da neko otvori pravu temu :)

Mada ovo još nije "pravi" test, već nešto na brzaka...
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Na Newegg stoji za 8700k "Usually ships within 15 to 20 days. Limit 1 per customer."

Tražnje ne manjka, to je sigurno :d
 
Kad izlaze reviews?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno