Šta je novo?

Intel Coffee Lake S 6 Core Desktop Processor Leaked

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izgleda da ne može pera odbiti 7700k ci u igrama niti R7 1700 ci u renderingu. Biće 8700k fin za renderovanje i gejming, nešto kao dete R7 1700 i 7700k :). Best of both worlds pa za svaštojede super procesor.
Ja mislim suprotno, da nije stigao nigde, ni da uzme tron 7700k, niti da otkine r7 neki segment u renderingu, drugo da je sve kako treba i da se ne kriju mane, a to je po meni mislim temp. bilo bi vise testova i informacija, ovako po meni ce ako bude razumna cena neki 8600k biti dobra kupovina. On je jedino dobra kupovina entuzijastima koji vole da OC-uju , deliduju etc..(nije dosadan ko ryzen ide u dva klika na 3,9 ili 4,0 i to je to).
 
Ti kao da si spavao na času.

NDA je 5okt, zvanično ne nikakvih testova do tada.

Slabiji IPC je Ryzen-u brzo doš'o glave, ne znam koliko će ga dići sa Zen+, al' za sada im se ne piše dobro.
 
Odakle ti ideja da mu je ista doslo glave? Prodaje se kao alva.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ti kao da si spavao na času.

NDA je 5okt, zvanično ne nikakvih testova do tada.

Slabiji IPC je Ryzen-u brzo doš'o glave, ne znam koliko će ga dići sa Zen+, al' za sada im se ne piše dobro.
Taksativno navedi u cemu, ja kod ryzena vidim samo uspon u odnosu na kad se pojavio, sad se izjednacio sa 7700k u gejmingu kad mu se nasvira memorija, dok ga u MT dere ko jarca!
Meni je od testova dovoljno i ovo da vidim da ce biti brzi od ryzena nekih 5% u gejmingu dok ce za render kaskati!
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da se prodaje, jer je prošlo nekoliko meseci vakuuma (Intel nije izbacio ništa za mainstream). Videćeš i sam kroz brojke kako će to izgledati za poslednji kvartal ove godine.
Market share ce se mslo povecati na intelovu stranu i to je sasvim normalno jer izbacunu novi proizvod ali ako mislis da ce prodaja ryzena pasti odmah ti kazem da opasno gresis ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ti kao da si spavao na času.

NDA je 5okt, zvanično ne nikakvih testova do tada.

Slabiji IPC je Ryzen-u brzo doš'o glave, ne znam koliko će ga dići sa Zen+, al' za sada im se ne piše dobro.

Ne dolazi mu nista glave vec nije se razmahao zbog problema kao sto je imao Sajber ili sada Dandy sa Threadreaperom i sl...
To je jedini razlog zasto nemam R u kuci gde je memara minsko polje koje govori da li ce i kako ce raditi konfa...

Odakle ti ideja da mu je ista doslo glave? Prodaje se kao alva.

Gde gledate prodaju? Pratim vec izvesno vreme MindF i ne vidim da se nesto razbijaju pa me zanima vas izvor?
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Poslednja izmena:
E sada... jeste off (mada je cela tema off) ali da li ste ikada proverili izvor tih podataka?
Niste... jer MF nikada nije zvanicno objavio prodaju.. to sto gledate i sto se objavljuje i lepo pise (diskretno) da je izvor lik koji se gle cuda pojavio bas kada je izasao Ryzen i uglavnom pise po AMD forumu, koji je navodno pratio prodaju na MF i pravio grafikone... tako da to treba sve uzeti ( vazi itekako i za intel ) sa debelom rezervom...

Ne bih ni ja obratio paznju da nisam pratio MF posto uglavnom sve tamo kupujem i vidim odstupanja od grafikona, gde mi zapalo za oci da je u zadnjih mesec dana 1600 prodat u oko 600 kom a 7700k 1200 kom...

Tako da treba malo proveriti izvore pre copy-paste...
 
Što da pada prodaja kada ne kaska u renderingu već dere i R7, evo rekao Mind Blank Tech :D. To je mag na osnovu čijeg odabira igara, grafike i testiranja se veruje da je R7 sada brži gejmer od i7. Otvorio mi je oči. Želim da zamenim. :crash:
 
Misljenja sam da zato imamo forum da dodjemo do prave informacije jer mnogo ociju i glava lakse dolaze do iste.
Cinjenica je da je 99% "testova" i "review" lazno u smislu da se modelizuju rezultati i uskracivanje celokupne slike krajnjeg iskustva...
Kao sto smo imali sa Ryzen super jeftin cpu a koliko ces colovati za mb i ram da bi to radilo i ako bude radilo nesto se ne spominje mnogo...
Ista prica u najavi sa ovom generacijom intela sa maticnim plocama... ne platis na mostu ali...

Zato sam alergican na fanbojizam jer si namerno uskracen za informaciju koja ti moze biti jako bitna i to zarad... bar sendvic da dobiju pa da razumem...
Meni je lakse u nemackama ali nekom u Srb to moze biti presudno...

Evo moj primer: treba mi nova konfa za klinca,skupio mali kintu i kaze matori sta da uzmem... ja ne znam sta da mu kazem,bar ne obog momenta
I sada da otvorim temu oma poplava fanbojcica oba tabora tj u 10 postova mozda 1 bude realan...
To je ono sto nam ne treba na forumu...
 
Ne bih ni ja obratio paznju da nisam pratio MF posto uglavnom sve tamo kupujem i vidim odstupanja od grafikona, gde mi zapalo za oci da je u zadnjih mesec dana 1600 prodat u oko 600 kom a 7700k 1200 kom...

Tako da treba malo proveriti izvore pre copy-paste...

On je taj prosek izvukao za avgust, vrlo je moguće da je hipi za Ryzen opao u septembu u iščekivanju CL-a. Ne mora značiti da je lažirao. :)


Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Drugar jedan s kojim igramo BF1 uzima 1080ti, planira uskoro i masinu da zameni. Ja mu kazem da mu je Intel malo bolja varijanta sto se tice fps-a ali dzaba, covek hoce ryzen i gotovo. Ljudi, probao sam najiskrenije, ne vredi :d

Sto se tice mojih informacija o prodaji, stvarno nisam nasao konkretne informacije o trecem kvartalu, nije me preterano ni zanimalo ali vidim kako se kod nas prodaju.
Intelova prodaja je mogla samo da opadne zadnjih mesec dva zbog najave da izbacuju nove. Ko je hteo amd on ce uzeti amd. Ko hoce intela onda ce sacekati testove, novu generaciju, eventualno price drop za staru... AMD se prodaje kako se prodaje, to ne verujem da ce se smanjivati. Cela platforma je odlicna po vise nego dobroj ceni. Intelov share ce skociti i to poprilicno. Konacno su izbacili 6-core koji ljudi cekaju godinama, prodavace se to bolje nego sto se 7700K prodavao. Nema razloga da bude ista drugacije.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Odlican post jer:

Tvoj drugar je imao informacije i odlucio je sta njemu odgovara ili zeli, totalno nebitno sta - Pitanje je da li je imao prave - verujem da jeste.

Gledajuci manje popularne chartove istog lika, vidi se da je prodaja direktno vezana za cenu. Skace kod oba kad kod su bila spustanja cena ili akcije.Takodje se jasno vidi bum kada je izasao R i konstatno opadanje do trenutka spustanja cena pa opet bum...
Zahvaljujuci tome 7700k ima dobru prodaju i dalje jer za razliku od nas, vecina ljudi ne prati i pojma nema sta se sprema a prodavcima je bitno ciscenje lagera te nece deliti savete sa sacekajte new gen a kupac vidi zeljeni nahvaljeni cpu po super ceni u odnosu na staru i imamo sta imamo...
 
Poslednja izmena:
Intel će uvek imati dobru prodaju jer ljudi znaju samo za core i procesore :d

Misljenja sam da zato imamo forum da dodjemo do prave informacije jer mnogo ociju i glava lakse dolaze do iste.
Cinjenica je da je 99% "testova" i "review" lazno u smislu da se modelizuju rezultati i uskracivanje celokupne slike krajnjeg iskustva...
Kao sto smo imali sa Ryzen super jeftin cpu a koliko ces colovati za mb i ram da bi to radilo i ako bude radilo nesto se ne spominje mnogo...
Ista prica u najavi sa ovom generacijom intela sa maticnim plocama... ne platis na mostu ali...

Zato sam alergican na fanbojizam jer si namerno uskracen za informaciju koja ti moze biti jako bitna i to zarad... bar sendvic da dobiju pa da razumem...
Meni je lakse u nemackama ali nekom u Srb to moze biti presudno...

Evo moj primer: treba mi nova konfa za klinca,skupio mali kintu i kaze matori sta da uzmem... ja ne znam sta da mu kazem,bar ne obog momenta
I sada da otvorim temu oma poplava fanbojcica oba tabora tj u 10 postova mozda 1 bude realan...
To je ono sto nam ne treba na forumu...

Po mom mišljenju, bilo kakve diskusije, testovi, poređenja... oko ~10% performansi su besmislena. Jer se to u realnosti ne primećuje. Gledamo različite testove, grafikone i šta već, a u blind testovima nikakve razlike nema. Zato ja i smatram da OC (i procesora i grfike) zarad performansi nema mnogo smisla. Ako mi je neki deo usko grlo, tih dodatnih 10-ak procenata (ako i toliko) me sigurno neće izvući. Logično, ako po istoj ceni možeš da dobiješ malo više, onda ok. Ali lomiti glavu oko toga nema smisla. Na stranu što skoro nijedan test sistem koji viđamo nije ono što ljudi kupuju i koriste (npr. i3 + GTX 1080, ili ultra detalji u testu RX 560). A to za kompatibilnost - ne znam šta da kažem. Ja kad sam poručivao, nisam mnogo gledao. Ako ne radi, uvek mogu da vratim i poručim drugi model. Nije prijatno, ali nije ni smak sveta. Svkako nije nešto što će me odvratiti od kupovine računara koji planiram da koristim 3+ godine. Takođe, velika većina ljudi uglavnom kupuje gotove konfiguracije, a u tom slučaju se prodavac/OEM brine da sve radi kako treba.

Zato će sad i sa CL biti cirkus. Po svim sajtovima će i7-8700K biti prikazan kao najbolji gaming procesor ikada (što je tačno), ali će realno biti 5% bolji od i5-6400 ili i7-7700. Što je smešno mala razlika da bi se od toga pravilo nešto bitno i opravdala kupovina (osim za entuzijaste i klokere, ali o tome tek nećemo da diskutujemo :D )
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je bilo, Core i3-8350K on preorder. 10ak EUR skuplje nego i5-7600K i 20ak u odnosu na R5 1600 u istoj radnji.
 
Poslednja izmena:
To bi trebalo da bude cena za 8600K.

Early adopters cena..
 
Porez na budale, kao i svaki preorder :)
 
Evo i newegg cene. Skroz korektno za non-k modele, besmisleno za K. Cenim da će kasnije biti još non-K i5 modela (8500 i možda 8600), a možda i i3

i3-8100 -> $120
i3-8350K -> $180
i5-8400 -> $190
i5-8600K -> $260
i7-8700 -> $315
i7-8700K -> $380

Ali i ograničena količina. Newegg ograničava neke modela na samo jedan po korisniku, a priča se da ih nema dovoljno za sve. Pa je pitanje do kada će ostati ove cene.
https://www.guru3d.com/news-story/limited-availability-coffee-lake-at-launch-and-in-q4.html

Samo još B ploče da stignu :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da ce tesko cena dobaciti do 300e, mozda bas u startu, ocekujem tu negde 260-270e, na kp naravno. Ovo kazem iz iskustva i poredjenja cena us/eu iz ne tako davne proslosti. Svejedno, da vidimo mi prave testove sutra, ali i5 K sto rece gore svemirski meda deluje malo previse (skup). Sto se tice ostalih, ovaj i3 otkljucani tek necu komentarisati, bukvalno prepakovani i5 od ranije i 180e za cpu sa 3 thread-a. Mnogo stvarno.

Realno je ocekivati jos non k modela tipa i5 8500, prakticno 70e/$ rupa izmedju 8400 i i 8600k, taman za neki 8500 na sredini ili cak blize i5 8400 sa boostom od 4ghz ili preko za sva jezgra, koliko sam video i5 8600k boostuje po defaultu na 4.2ghz, sto opet nije neka razlika u odnosu na 3.8ghz kod 8400 modela....Videcemo vec. Za sada, najinteresantnije mi deluju non k modeli, posebno i7 8700.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno