Šta je novo?

Intel Coffee Lake S 6 Core Desktop Processor Leaked

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa usput sam te spomenuo. Jesi pricao o optimizaciji pa nakraju ispade klasican 7700K sa 6 jezgara. Nije ni takav los, daleko od toga. Kad se skalpira, zver je sigurno.
Znam, cekacemo zvanicne testove, to i ja cekam. Do tada samo obradjujem informacije koje imamo.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa ako su ovi rumuni sa [email protected] dobili 3 stepena nižu temperaturu nego sa [email protected], baš i ne može biti da se radi "samo" o dva nalepljena jezgra. ;)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
@rAMA

Zar ti nisi onomad pljuvao po rumunskim/poljskim/ruskim testovima, vezanim za FX?

Sto se tice ovih testova gde je 8700K daje slicne rezultate kao 7700K, sumnjam da je tacno.
 
Poslednja izmena:
@rAMA

Zar ti nisi onomad pljuvao po rumunskim/poljskim/ruskim testovima, vezanim za FX?

Sto se tice ovih testova gde je 8700K daje slicne rezultate kao 7700K, sumnjam da je tacno.

Trenutno nemamo izbora, imamo to što imamo. Mada recimo cenim ruski gamegpu :)
 
meni su testovi manje vise realni to je ono sto se moze ocekivat od ovog procesora, slazem se u jednom sa @Kurajebrom ona zvaka im nije trebala pokvarice dojam odlicnog procesora....
 
Neka slika je prestavljena to da ali sami testovi i ozbiljnost kako su uradjeni, previse deluje jeftino.
Annandtech, guru3d, techpowerup i tako redom. Annand je uvek detaljno opisivao, svaki detalj je predstavljen bez izuzetka.

Niko ne bezi od toga sta taj procesor predstavlja, ili sta ce predstavljati ali da bar zaokruzimo tu pricu ozbiljno i da stavimo tacku.

Sto se tice te zvake, obzirom da kroz generacije provlace jedan te isti peh, vidi se da ih savrseno zabole. Intel vise nema nameru da neke stvari izmeni i poboljsa.
Prosto ostavi sve slucaju.
 
Ne ostavljaju nista slucaju vec im zvaka odgovara... jednostavno ne zele jos jedan 2500K da plasiraju...
 
Bas to, ne odgovara im da prodaju ljudima novi Sandy bridge pa da sledecih 5 godina niko nista ne kupuje. Samo cekam da banditi uvedu i tajmer koliko dugo ce da radi pre nego sto pregori :d

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jeste, tajmer... mada ne vidim da i sa zvakom nesto preterano riknjavaju vec si ogranicen sa OC zbog temperature pa ako hoces vise moras delid gde mozes zeznuti proc i svakako gubis garanciju sto odgovara intelu...
 
Ne crkavaju procesori, uvek ploca izda pre toga.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Mora AMD da ih stigne/prestigne sa kombinacijom ipc i kloka da bi opet solderovali. I za MT nude samo toliko da budu isti kao Ryzen. A sav profit kupe na konto ST.
 
Do sada nije bilo toliko problema sto nisu lemili, sad ima 50% vise istih jezgara, analogno tome potrosnja mora skociti i bice problema da se ohladi, kao i sa Skylake-X platformom(to je druga prica sto procesor od 2.000$ mora da se skalpira da bi bio funkcionalan).

Kome je normalno da mu procesor radi konstantno na 80-90 stepeni, nek izvoli, ja bih ga prvi skalpirao makar doplatio 30-40e, ionako ce se 8700K kupovati, u vecini slucajeva, uz 1080Ti grafe i generalno konfe od 1.500+ evra.

Skalpiran 8600K, ako moze uz normalnu temperaturu i solidan hladnjak na 4.5-4.6GHz bez da ide na 80-90C, bice ok kupovina.
 
Poslednja izmena:
Ma sta je 1500e za konfu?!? Za ta pare i ne moze da se sklopi masina sa 1080TI. Pa mene je cpu, mbo, 1070, ssd, mem i cooler izasao 1500e i to sve na kombinaciju, ne cene u radnjama.

Steta je uzeti K procesor i dobru plocu a ne klokovati. Na zalost siguran sam da se nece bas svako usuditi da skalpira cpu. Ja bih to odmah posle dizanja sistema obavio. Bez skalpiranja mislim da nema smisla kupovati K i da budes limitiran temperaturom. Onda bolje dati poprilicno manje pare za 8700 i neku jeftiniju plocu. Doduse tu prvi put vidim i solidnu poziciju za 8600K koji se malo manje greje bez HT-a.

@ivanbass1 8600K skalpiran nece ni videti 90c ni na 5GHz s dobrim coolerom. Mislim da s dobrim vodenim hladjenjem verovatno nece ni 8700K. Bez skalpiranja to uopste nije tako dobra kupovina. Tek kad se to obavi otkljucava se pravi potencijal procesora.
 
Poslednja izmena:
8700 ima maksimalni boost od 4.2GHz, a svaki 8700k će moči minimalno da izvuče 4.6-4.7Ghz na normalnom vazdušnom hlađenju bez delida.

Tih minimalnih 400-500Mhz itekako znače i vrede te razlike. Pogotovo za mene kome tih 4.2Ghz ne radi posao :d



Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ja ne znam kako prezivljavaju oni na 3.9 Ghz, dize li to Windows uopste?

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Ja ne znam kako prezivljavaju oni na 3.9 Ghz, dize li to Windows uopste?

Znaci ne paliti komp ako ne ide preko 5k... ljudi su cudo...

Hajde da makar sacekamo iole pouzdane testove pa cemo razglabati o skalpiranju i temp... udavismo vise...
 
Poslednja izmena:
U pravu si i vec sam pomisljao na to ranije...

Pisite mi na PM kada budete imali nesto krsteno pa nastavljamo
 
Prime 25.11??? ... jedino sto sam video nabrzaka, nisam citao samo slike :D
 
Neka ove teme, kad prođe NDA i krenu testovi svakako se otvara nova tema u procesori podforumu. Ovaj podforum svakako služi za spekulacije.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tako je ovde su spekulacije i zato podforum sluzi, ne treba temu kljucat neka je kad izadje neki novi rumor komentarisemo, kome se svidja nek cita kome ne nek preskoci.
 
Istina. Posle se pravi nova a ova slobodno moze i u junk.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Tema jeste "spekulativna" i ostace otvorena ( za sada a za dalje od vas zavisi ) sto ne znaci da treba da prangijate sa svakakvim glupostima, pogotovo fanbojizam necu da vidim...
Imali smo mali cool down, sada nastavite u lepim manirima...
 
U nedostatku novih informacija i nemamo o cemu da zvacemo.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ne brinem, sad ce vatromet... :)

H6X
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno