Šta je novo?

Intel Coffee Lake S 6 Core Desktop Processor Leaked

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo da se ne budu morali delidovati i bice sve OK :D
 
^pusti snovi :D

Nema razloga da se otkljucani Ryzen 1700 poredi na stock kloku sa CL, kad moze komotno da radi na 3.8-3.9GHz i tad nema sanse da bilo koji 6/6(i 6/12) ima priblizne MT performanse.
 
Gde je tu logika u takvom poredjenju? Pa onda u toj formuli dodaj i OC potencijal Intel-a koji ce sigurno biti poprilicno veci.
4.3 Ghz + (OC). Dakle u najgorem slucaju dolazimo na 4.7/4.8 Ghz vs 3.8/3.9 Ghz. To je vec ravnopravno poredjenje.
Sve u svemu, sve je to samo jos nagadjanje a vama je izgleda interesantno da izvodite zakljucke pre vremena.
 
Svakako bi bilo zapanjujuće da 8700k (6c/12t) ima jače MT performanse od procesora sa 8 jezgara?!?

I ne baš. Našao sam negde da R5 1600X OC na 4.2GHz ima sličan/bolji MT score nego stock R7 1700(3.2GHz all core clock).

Smatram da će i7-8700K, ako bude mogao do 5GHz, da prestigne R7 na 4.0GHz u MT, u ST debelo.

Na 4.7-4.8GHz će biti veoma blizu max nasviranog R7 u MT i to je neki najrealniji scenario po mom mišljenju.
 
Bas tako i ja mislim kad se i7 8700K na max klokne recimo nek bude od 4.8-5Ghz imace slican rezultat u MT kao Ryzen 7 na 4ghz u prevodu pri max. taktovima postoji mogucnost da i7 8700K ufati R7 procesore, a ST to ce biti izrazena razlika.

Sad i5 8600K vjerovatno nece moci bez obzira na OC potencijal da se takmici sa R7 u MT aplikacijama. ST ce svakako biti bolji.
 
I cela ova prica se, kao i u vecini drugih u ovoj sferi interesovanja i na ovom forumu, svodi na to ko sta voli, ili bolje ko kom brendu robuje, fanboy.

Ili narodski, svaki cigo hvali svog konja ;)
 
Ne, svodi se na činjenice, a ova nagađanja će uskoro postati činjenice.
 
I cela ova prica se, kao i u vecini drugih u ovoj sferi interesovanja i na ovom forumu, svodi na to ko sta voli, ili bolje ko kom brendu robuje, fanboy.

Ili narodski, svaki cigo hvali svog konja ;)

Pa nije baš tako. Korisnici i jednog i drugog tabora daju precizne argumente zašto je jedna platforma bolja od druge. Nema cigo šta da hvali ili ne hvali, brojke su takve kakve su.
Na budućem kupcu je da oceni šta mu više odgovara.

Fanboy-evi obično ne daju nikakve argumente, samo kupuj ovo ili kupuj ono.
 
Ja tipujem isto da će nasvirani 8700k prestići r7 1700 u MT i baš bih se iznenadio da ga ne podere, makar za nijansu. Ali ne vredi, odma kuknjava ima da pređe na cenu i delid tool i ko zna šta još. Umesto da bude kapa dole za 6 na 8 pobedu. Eto još malo pa će i prvi rezultati pa da vidimo ko je bio u pravu.
 
Cinjenica je da intel ima bolji procesor.

Druga cinjenica je da se taj procesor lepi, samim tim je fabricki osakacen i da bi bio potpun kao proizvod mora se delidovati, jer su ogromne razlike u temperaturama, pogotovo kod klokovanja(znam da ima dobar takt i bez ikakvog OC-ja, ali mi je besmisleno da se ne iskoristi pun potencijal).

Treca cinjenica je da ce cena verovatno biti mnogo veca nego li povecanje u performansama, sto zbog iGPU-A, sto zbog toga sto na procesoru pise intel.

@PanonskiNS

Da, prestici ce 8/16 na 3.1GHz, zato se i ne potencira toliko, vec moze komotno da se poredi sa 1800X jer su u sustini 1700 i 1800X isti procesori(u kontri one konfe koju sam skoro sklapao gde je covek insistirao na 1800X).
 
Poslednja izmena:
Dobro, dobro, onda makar da sacekamo da konstatacije (mozda) postanu cinjenice.

Ono sto za sada moze da se komentarise, makar donekle su najavljene launch cene. Za i5 itkljucani 270e je mnogo, iz nekog mog ugla, stvarno bi morao (pre svega) u igrama da unisti ryzen 5 da bi to bilo opravdano. Koliko je to realno videcemo.
 
Pa koliko je skuplja, toliko je i bolja. Realno, razlika Mobo+CPU je max 50e-100e više ako se uzima Coffee Lake (u zavisnosti od modela).

Šta znači skupo kada je OC u pitanju? Koliko treba da košta OC ploča? 50, 80, 100e? Pošto za 150+e plus već može da se izabere.

Čipset B350 ili X370, nema nikakve veze, OC mogućnosti Ryzena su opet iste (čitaj "niske").

Kod Intela baš i nije tako. A sa CF će ta razlika biti samo veća.

Pa o tome se radi, nije ni priblizno bolja koliko je skuplja. Pod uslovom i da je bolja, zavisi o kojoj masini pricamo.
Meni je jasno da si u Intelovom taboru ali zatvaras oci pred ocigledno dobrim izborom s druge strane. Kao sto rekoh, Intelova platforma ce kostati poprilicno vise i dok je armije takvih ljudi kao sto si ti koji ce kupovati Intel po svaku cenu oni nece spustiti cenu nikada. Realno, bar jos 3 godine ne bi dobili 6 jezgara da im AMD nije to izbio. Kako god da okrenes sada AMD daje vise procesorske snage za iste pare svidjalo se to tebi ili ne. To ne znaci da su Intelovi procesori losi, naprotiv, samo su previse skupi. Intel ume jako da "ceni" to sto pravi. Osim procesora skuplje su i ploce, cela platforma skupa. Stalno menjaju sockete, izbijaju ljudima pare non stop.
Ima veze dali je B350 ili X370 u naponskoj i da, svaka moze da gura clock onoliko koliko cpu dozvoljava. Za Intel moras lepo da se otvoris. OC mogucnosti jesu nize ali ih ima i dobijes 2 jezgra vise za iste pare ili cak i manje, nemoj da zanemaris to.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
nagadjanja jesu istina ali kao sto @Kolos kaze ovo ce ubrzo postati realnost naravno mene ce iskljucivo zanimat cijena/performanse samog procesora.

Ako bude cijena i7 8700K neki 350-360e pri tome MT performanse kao Ryzen 7 a ST mnogo bolji onda ce moj izbor biti jednostavan. za neki 50-60e koliko cu dati vise za i7 8700K nego za R7 1700 dobice se znatno bolji procesor overall.
 
Mislim da ce i5 8600K cijenom biti blizu R7 1700, naravno bice bolji izbor za gaming, MT performanse logicno losije, sta ce ko uzimat stvar je izbora/ zavisno od potreba.
Za gaming u ovom trenutku su bolji i nasvirani 6700k-7700k u odnosu na R7, a ne 8600k/8700k. Pogotovo za mene sa 150Hz gsync monitorom.

Sve zavisi od toga za lega se koristi.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Svakako mada sad kad vec dolazi i5 8600K i i7 8700K nema vise niko potrebe da razmislja o i7 6700 i 7700K platforma je prakticno mrtva.
 
To ne znaci ni da ce i7 8700K biti bolji od i7 7700K za gejming. Dzaba jezgra ako ih igra ne koristi zato su i sadasnje i7 bolji od R7.
 
Bolji su najvise u slucaju da se koristi najjaca moguca graficka. Sa grafickim srednje klase ta razlika je kolika?
Znajuci Intel, njihova platforma ce kostati skoro 50% vise od R7. Ne ocekujte 8700K za 350e u skorije vreme. Znam da ce neki dati i 500e za njega ali ono, ljudi cenite svoje novce, ne trcite pred rudu. Polako s kupovinom, pustite ih da obore cene.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Narednu godinu doce recimo jace karte u srednju klasu koje ce recimo imat performanse GTX 1080Ti tako da ce opet Intel doci do izrazaja...nema tu sta puno da se razmislja Intel je bolju u tom segmentu. Sto se tice cijena tu ce biti zanimljivo ja sam musterija ovom I7 8700K pa se nadam da nece biti preko 350e, ali dobro imam pravo da se nadam :d bude li neka suluda cijena 400+e sipak im uletice R7 1700.
 
Gde je tu logika u takvom poredjenju? Pa onda u toj formuli dodaj i OC potencijal Intel-a koji ce sigurno biti poprilicno veci.
4.3 Ghz + (OC). Dakle u najgorem slucaju dolazimo na 4.7/4.8 Ghz vs 3.8/3.9 Ghz. To je vec ravnopravno poredjenje.
Sve u svemu, sve je to samo jos nagadjanje a vama je izgleda interesantno da izvodite zakljucke pre vremena.

Ako CL moze bez skalpiranja da se fino overklokuje onda si u pravu.
 
8700K po def-u ima 4.7Ghz za ST.
7700K ne može biti brži čak ni hipotetički. Ni u igrama ni u bilo čemu drugom.

Taj single core turbo ne treba ni racunati. Ono sto nas interesuje jeste koliko se postize na svim jezgrima.
U toj kombinaciji taj CPU ce da kida. Imam dobar osecaj da ce ovaj CPU biti odlican. Jedva cekam da se pojavi
pa da vidim i te testove.
 
Problem je sto jeftinih ploca nema ni u najavi.
 
Navodne cene u Nemačkoj sa uračunatim PDV.
CL sa pdv nemacka.PNG
Znači biće od wildlinga sa severa za ispod 330eur 8700k
 
Poslednja izmena:
Ja računam 350e cpu, 200e ploča i 150e memorija. :)
 
Pre ce biti da ce kod madjara biti 390e ako to bude preporucena cena od strane intela a u nasim prodavnicama bar 450e. :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno