Šta je novo?

Intel Coffee Lake S 6 Core Desktop Processor Leaked

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@PCBeast
Ja se ne žalim. Nego me samo zanima zašto ljudi imaju različite stavove za iste situacije? Posebno zato što diskutujemo o običnim proizvodima koji se koriste za široki opseg poslova :)

EDIT. Evo još nekih leak-ova
http://diy.pconline.com.cn/1001/10017885.html

Ako je ovo tačno, koliko je i7-8700K dobar izbor, toliko i5-8600K nije ništa posebno.

Temperature
https://www.pconline.com.cn/images/...pconline/1709/25/10017885_17.jpg&channel=1516
Potrošnja
https://www.pconline.com.cn/images/...nline/1709/25/10017885_power.png&channel=1516
 
Poslednja izmena:
@PCBeast
Ja se ne žalim. Nego me samo zanima zašto ljudi imaju različite stavove za iste situacije? Posebno zato što diskutujemo o običnim proizvodima koji se koriste za široki opseg poslova :)
]

Pa zato sto su fanboysi, sta tu nije jasno? Ima ljudi koji su srecni sa svakim pozitivnim finansijskim reportom svojih omiljenih brendova. Posebno su izrazeni simptomi kod Intel/nVidia/Apple fanboysa.
 
^
Isto je i u AMD taboru, budi realan.
 
I to je tačno.

@moderator
Ako je u potpisu, nije u kamenu. I kakve sad to veze ima? Ako su rezultati koje viđamo objeltivni, onda je i rasuđivanje na osnovu njih ispravno. Posebno što je tema u ovom delu foruma
 
Bice ciscenja cim stignem kuci uvece...

Fascinantno je da vecina najvecih trolova i fanova voza neke lesheve (ne u smislu materijalnog stanja vec razlika u odnosu na Ryzen - i5/7), videli testove i yt klipove i najglasniji su svugde...

Sajbera razumem: presao sa intela na Ryzen, mucio se 8+ sati da pokrene konfu i sada je Ryzen naj... spomenute ne razumem(o), nista lepo samo steta i spam te cemo laganica u ciscenje sa sve blagoslovom od samog vrha Bencha...

H6X
Jel ti to mene stvarno trolujes? :d


Svi do jednog spamuju, niko ne komentarise temperature? 76c? Onako, bice cupavo za vise klokove. Ne znam ni cime su hladili, nista ne razumem tamo :S:
Performanse procesora sasvim ocekivane, bukvalno 7700K + 50% za extra 2 jezgra + razlika u kloku. Mislim da sam bio sasvim realan u prognozi jos od prve najave osim sto nisam ocekivao 5,3GHz.
Kada istice NDA da vidimo krstene testove?
 
Sajbera razumem: presao sa intela na Ryzen, mucio se 8+ sati da pokrene konfu i sada je Ryzen naj... spomenute ne razumem(o), nista lepo samo steta i spam te cemo laganica u ciscenje sa sve blagoslovom od samog vrha Bencha...

Sajbera nedirajte :) , čovek ne pada u vatru i trudi se da argumentuje svoje stavove. Njegovi postovi nisu trolovanje, već koriste temi.




Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Sajber: naravno! Zezanje na nivou :)

Sto se tice temp, nekako mi sumljivo... sacekajmo jos testova pa cemo sudimo...
Kao sto kazes, nista se ne razume tamo + ko da je Baltazar fejkovo u Paintu..

Space: nema nikakve veze gde se nalaze teme, spam i fanbojizam se isto tretiraju svuda

H6X
 
Poslednja izmena:
Coffee Lake nije los... Ali nekako imam osećaj da to ipak nije to.

Gesendet von meinem Redmi Note 4 mit Tapatalk
 
Lepa curenja informacija ali ne vrede mnogo ako se ne zna pouzdano tačan maksimalni OC potencijal na svih 6 jezgara (*uz delid). Tu će se prednost 8700k povećati ili topiti taman toliko da se opravda ili obesmili novi cpu.
 
Lepa curenja informacija ali nista ne razumemo. Dodje mi da dovucem nekog Kineza s ulice da mi prevede :d
NDA istice za 10 dana ako sam dobar info nasao. Mislim da pre toga necemo videti nista pouzdano vezano za temp i nacin hladjenja.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Mislim da NDA isitiče i ranije, jer je VCZ pustio leak pre vremena.

Što se tiče temp i potrošnje, za to me baš briga sve do radi normalno u granicama OC.
Bio bi problem ako se pregreva na def-u, naravno.
 
Mislim da pošto nema 4/8 procesora u ponudi Coffee Lake da je to pokazatelj da nisu napravili ništa brže. Da jesu, kao što ih nije bilo sramota da posle 6700k puste 7700k koji je samo malo bolji kloker, da bi i sada rado pustili neki 8370k 4/8 kada bi imali ubrzanje. Kao da vide da je bez veze da puste procesor identičnih karakteristika, pa su ostavili tu ljudima da imaju 7700k da odaberu. (*nagađam sa obzirom da u Intelu nisu gadljivi na $ kada kod može da se muze).
 
Po nekoj proceni 6c/6t bi trebalo da ima dosta slične performase kao i 4c/8t. Negde malo bolji, negde malo lošiji, ali uvek tu negde. I po onom kineskom leak-u je tako, jedino je u Premiere testu razlika malo veća u korist 7700K.

Evo, nisam bio lenj i izvukao sam prosek iz kineskih rezultata :) Naravno, u 1080p gamingu će i5 biti bolji. Za posao (foto, audio, video, CAD...) su tu negde, zavisi od programa koji se koristi.

2017-09-26 06_04_22-Untitled 1.ods - LibreOffice Calc.png

Generalno gledano, nema razloga ni za ni protiv ovog procesora :) Ali je svakako bolja kupovina od i5-7600K. Jedino što mu je najavljena cena malo veća. Opet ostajem pri stavu da su non-K procesori bolje rešenje i da OC nema mnogo smisla, bar ne što se performansi i ekonomije tiče. Razlika između i5-8600K i i7-8700 je 40-50€, a zaključani i7 ima single-core boost do 4.6 GHz. Tako da je bolje uložiti pare u procesor nego u Z ploču i skupo hlađenje
 
Poslednja izmena:
Aj sad ubaci u tu tabelu i 8700k za nas lenje :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Zahvaljujem care :)

Edit: Da ne bude da sam totalno lenj, ova četiri naslova @4k redom su: Civ VI; Tomb Raider; AoTS; GR:Wildlands.
 
Poslednja izmena:
Po nekoj proceni 6c/6t bi trebalo da ima dosta slične performase kao i 4c/8t. Negde malo bolji, negde malo lošiji, ali uvek tu negde. I po onom kineskom leak-u je tako, jedino je u Premiere testu razlika malo veća u korist 7700K.

Evo, nisam bio lenj i izvukao sam prosek iz kineskih rezultata :) Naravno, u 1080p gamingu će i5 biti bolji. Za posao (foto, audio, video, CAD...) su tu negde, zavisi od programa koji se koristi.

Pogledajte prilog 237158

Generalno gledano, nema razloga ni za ni protiv ovog procesora :) Ali je svakako bolja kupovina od i5-7600K. Jedino što mu je najavljena cena malo veća. Opet ostajem pri stavu da su non-K procesori bolje rešenje i da OC nema mnogo smisla, bar ne što se performansi i ekonomije tiče. Razlika između i5-8600K i i7-8700 je 40-50€, a zaključani i7 ima single-core boost do 4.6 GHz. Tako da je bolje uložiti pare u procesor nego u Z ploču i skupo hlađenje
I5 je po meni losa kupovina. 8700 je meni daleko privlacniji pa cak i 1600x ako cemo iskreno.
A izbor igara... Jel neko igra ista od toga :d

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kao sto rekoh u onoj nesrecnoj :d Skylake X temi, AMD da se zahvali Intelu za ovu vrstu reklame, jer sve ovo sto je Intel u ovoj godini pokazao, u overload panic modu, je koliko je ustvari AMD napravio dobar posao sa Ryzen/Threadripper serijom. Ono sto me posebno raduje u vezi predstavljanja "nove" Intel generacije, je cinjenica da ce AMD jos malo da spusti cene, mada kako se R5 serija dobro prodaje, mislim da nece nesto preterano. :d
Za non "gamere" i one koji rade nesto pristojno sa kompom, R5 1600x je i dalje apsolutni best bang for buck!
 
Poslednja izmena:
Napravili su vrhunski posao, o tome sam vec pisao tamo po temama. To je bio razlog zasto sam promenio tabor. 1600 nece padati cena ni u ludilu, prodaje se kao alva. To je jedini procesor koji nestaje kod uvoznika. Obzirom kakav je i5, cudilo bi me i da ne poskupi :d
Intel prsao skroz sa platformama, izlaskom ploca, najavama za procesore. Onaj 8-core prvo najavili za Ice lake, na kraju ispade da ce ga izbaciti za Coffe. Toliko su panicno izbacili ovu generaciju da nemaju ni sve ploce spremne... Na srecu 8700 nisu imali sta da pokvare, samo da dodaju 2 jezgra. I7 su im ujedno i jedina dva procesora koja stvarno vrede. Ok su ostali ali kad se cenovno porede sa konkurencijom onda i ne deluju tako dobra kupovina.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Za non "gamere" i one koji rade nesto pristojno sa kompom, R5 1600x je i dalje apsolutni best bang for buck!

U cenovnoj kategoriji, ako Intel značajno ne obori cene, isto važi i za igre. Trenutno ne postoji igra koja loše radi na njemu pa da doplata za i7 7700 opravdava kupovinu. Kako vreme prolazi biće još bolje po 1600(x), odnosno, za neke novije naslove će najverovatnije biti i bolji od 7700.
 
Dajem Intel za AMD uz licnu doplatu. :) Salu na stranu, sjajan posao AMD-a. Cestitam im i neka samo ovako nastave. Bez fb komentara je daleko lakse pratiti temu.
 
^
Čestitaj u Ryzen temi ili na radiju. Da se ja pitam - perma ban!
 
Monstru (Lab501) trenutno testira 8600K (izgleda ;)).

5100MHz for daily use, no delid, Noctua NH-D15 + stock fan, normal ambient

Edit:
Naravno, moguce da su ovi early review primerci posebno birani iako navodno svi koji su ih dobili na test mogu da izguraju 5Ghz uz 1.35v (sve su ES cipovi za sada).
 
Poslednja izmena:
Ja sam i tvrdio da ce 8600k biti nindza u odnosu na sve, i da ce njegov OC potencijal daleko nadmasisti 8700k!
Dodatna dva jezgra ce biti dovoljna da bude apsolutni sampion za gejming, bez premca!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno