Šta je novo?

Intel Coffee Lake S 6 Core Desktop Processor Leaked

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
6/6 ce biti jako interesantna stvar.
 
Opet nešto za igrače igrica, neće Intel da spusti cene procesora za profi upotrebu pa to ti je.
 
6/6 ce biti jako interesantna stvar.

Da, definitivno, biće vrlo interesantno videti kako će se Cofee Lake pokazati u odnosu na Ryzen 5 1600X. Kao, navodno, pre dva meseca Intel je pričao o dobicima od 15 % na istom taktu...i da Cofee Lake sadrži većinu optimizacija koje su originalno bile namenjene za 10 nm Canonlake. Da li je to tačno ?
 
Dobra vest, Ryzen je malo pokrenuo stvari:)
 
Pa da li je tacno, videcemo. Pricali su da ce biti 15% poboljsanja IPC. Videcemo da li mogu da ostvare. Cisto sumnjam..
 
Da, definitivno, biće vrlo interesantno videti kako će se Cofee Lake pokazati u odnosu na Ryzen 5 1600X. Kao, navodno, pre dva meseca Intel je pričao o dobicima od 15 % na istom taktu...i da Cofee Lake sadrži većinu optimizacija koje su originalno bile namenjene za 10 nm Canonlake. Da li je to tačno ?

Ako si mislio da ovaj reklamni flajer prvo što se da primetiti su sitna slova koja govore da je su u pitanju performanse u SYSmark-u koje iako reklamirane kao 15% veće između šeste i sedme generacije i7 procesora ipak u rangu 6-7% i to isključivo zato što je toliko veći takt ima sedma generacija u odnosu na šestu.

85154.png


Dalje, na dnu teksta piše da je procenat dobitka čista pretpostavka i da je baziran na njihovim očekivanjima te da se može desiti da ne bude tako. :)

I onda AMD laže :)
 
Naravno da AMD ne laže, to nikad ne bih ni pomislio. Znaš i sam da sam AMD-ovac koji je zbog nedostatka performansi prešao na Intel.

Najzad je Intel ipak odlučio da se opameti.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako ih ne stave na neko 1152 ili 1151-v3 biću ozbiljno razočaran. :d Pa gde to ima da 3 generacije Intela idu na istu ploču, naravno, ne na 100 čipset, samo na 200. :D
 
Najverovatnije ostaje 1151 i to uz podrsku 2** cipseta (mozda posle i 1**), jer se plase da ce korisnici preci na Ryzen 8/16, 6/12, ako bude bilo potrebno menjati platformu.
Sta im uradi Amd sa Ryzen, da nije njega intel fb bi se do 2020 svake godine molili na i7 4/8 za 350$.
 
Za vas su skylake x i kaby lake x ;)

Znam to, nego sam se nadao da će Rajzen spustiti cenu entry level modela Intelovih 6/12 procesora. Ovako kako je, ostaje na minimum 350 USD ako Intel bude raspoložen. Ako ništa drugo, bar će memorija raditi na propisanim taktovima i latencijama...
 
Najverovatnije ostaje 1151 i to uz podrsku 2** cipseta (mozda posle i 1**), jer se plase da ce korisnici preci na Ryzen 8/16, 6/12, ako bude bilo potrebno menjati platformu.
Sta im uradi Amd sa Ryzen, da nije njega intel fb bi se do 2020 svake godine molili na i7 4/8 za 350$.

Ja sam jos prosle godine citao da ce coffee lake imati mainstream 6core tako da sam siguran da izbacivanje ovih procesora nema apsolutno nikakve veze sa zenom.

Izgleda da se zen prodaje bolje nego sto su ocekivali cim se odlucili da skrate preostalo vreme sisanja za skylake
 
Ja sam jos prosle godine citao da ce coffee lake imati mainstream 6core tako da sam siguran da izbacivanje ovih procesora nema apsolutno nikakve veze sa zenom.

Izgleda da se zen prodaje bolje nego sto su ocekivali cim se odlucili da skrate preostalo vreme sisanja za skylake

Da, upravo je to slučaj !
 
Intel Core i3-8350K and Core i3-8100 "Coffee Lake" Detailed

https://www.techpowerup.com/235939/intel-core-i3-8350k-and-core-i3-8100-coffee-lake-detailed
While the specs-sheet puts out only a limited number of specifications, it confirms that both the SKUs are quad-core, and that the i3-8350K features an unlocked multiplier. It also confirms that Core i3 quad-core chips (including the i3-8300) lack HyperThreading.


Intel to Debut 8th Generation Core Family on August 21

https://www.techpowerup.com/235943/intel-to-debut-8th-generation-core-family-on-august-21
https://newsroom.intel.com/news-rel...cing-new-8th-gen-intel-core-processor-family/
 
The Core i3-8350K could be a logical successor to the unlocked i3-7350K, which is being sold at $189.
Znači spuštaju cene. Sada im je ovakav cpu 200$+ ako se ne varam?
 
Ma opet ce biti raspad taj 8350K, kao sto je sad 7350K ako mu je cena priblizna nekom 6-core i5(kao sto je cena 7350K priblizna i5 ceni), cak i da taj i5 radi na ~3.5GHz, bice bolji izbor B ploca i i5 nego Z ploca, i3 i hladjenje(realno taj i3 niko nece kupiti da vozi na 4GHz), a cena verovatno slicna.

6/6 otkljucan i5 ce ovde biti najinteresantniji.
 
Kako raspad? Zar taj i3 8350k neće biti 4/4 kao npr. današnji i5 7600k?
 
Ma koji raspad... :D

Bice i bolji od 7600K. Samo da mu cena ne bude "raspad".
 
Poslednja izmena:
Ako mu bude ova od 189$ biće bolja kupovina od r5 1400/1500.
 
Raspad u odnosu na najjeftiniji 6/6 i5, ako im cena bude slicna. Jel ste uopste procitali sta sam napisao? :D

Za gaming ce biti bolji od 4/8 Ryzena po istoj ceni, ne bi trebalo da 4/4 kosta vise od 160-170e, otkljucan ili ne.
 
Ako mu bude ova od 189$ biće bolja kupovina od r5 1400/1500.

Ne bih rekao. Obzirom na cene overclockerskih (Z) ploca.


Raspad u odnosu na najjeftiniji 6/6 i5, ako im cena bude slicna. Jel ste uopste procitali sta sam napisao? :D

Za gaming ce biti bolji od 4/8 Ryzena po istoj ceni, ne bi trebalo da 4/4 kosta vise od 160-170e, otkljucan ili ne.

Ma ovaj najjeftiniji zakljucani ce biti super. Bolji od i5 7500 a trebalo bi i jeftiniji (valjda slicna cena kao R3).
Bocnes na 50ak evra H plocu i vozis... Nadam se da ce ih biti.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako misliš slična cena? Sad ove 4/8 prodaju za 300$. Ne verujem da će 6/6 biti mnogo jeftiniji.
 
Mislim na cenu nadolazeceg najjeftinijeg 4/4 i3 u odnosu na danasnje 4/4 ryzen.
 
Poslednja izmena:
Komentarisao sam Ivanov post, iznad tvog.
 
Poslednja izmena:
Na ovoj tabeli stoji socket 1151, je l' to znaci da moze i na starijim Z170 recimo :trust:
 
I mi se to pitamo, al znajuci Intel...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno