Šta je novo?

Intel Coffee Lake S 6 Core Desktop Processor Leaked

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, ali to i nije toliko bitno posebno za igre, kad ce da boosta do 3.8ghz.
 
Pa da, dobar mu je boost, bice ok to u igrama ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
1+ GHz razlika, nešto tu nije kako treba.
 
Ako je stvarno tolika razlika izmedju base i boosta mora da je zbog onog raspalog intel kulera. Ako i dalje budi davali ono njesra uz procesore tesko ce to hladiti 6 jezgra na 3.8ghz.
Sto se tice poredjenja bice i5 8400 vs R5 1600 na 3.8(jer R5 moze na stock kuleru i B ploci na 3.8) oba na B plocama i manje vise ista cena ce biti. Sa intelom za te pare ide integrusa kod amd-a smt pa ko sta vise voli ja bih pre izabrao smt/ht. Ko se misli izmedju ova dva procesora nema sta da ceka i5 jer nece biti bolji i to je cinjenica, narocito jer R5 mozes sutra da kupis a B plocu od intela tek sledece godine.

Od zakljucanog i7 ne znam koja cuda ocekujete ali ako se R5 nosi fino sa i7 7800x koji je skoro duplo skuplji kao npr ovde https://www.youtube.com/watch?v=UfNMn7RWgLw&t=90s nece taj i7 non K da bude ne znam koliko bolji od ovog i7, fino ce svakako da se nose.
 
Poslednja izmena:
A mozda su samo ostavili mesta za neki buduci i5 8500 koji bi po obicaju trebao da ima taktove blizu K modela, po nizoj ceni. Jos je prilicno veliki cenovni jaz izmedju 8400 i 8600K (bar sa one UK tabele), taman da ovakav procesor uleti izmedju...
 
Ipak su mi najjaci komentari ovo tipa, moze odmah da kupis ;)
 
Pa ne nego cu da cekam intela da se smiluje da izbaci nesto. Sa R5 mozes i da se izigras i odradis sta treba do tada, ma mozda ga i prodas dok izadju B ploce za intel, ryzen 2 ce mozda tada vec uskoro itd... Sad nesto ces vecno da cekas. Tebe ne razumem ako si fanboj i hoces intela lepo se izjasni da se ne zamlacujemo vise. Ako se pise na forumu valjda je normalno da se procesori porede po performansama i ceni ili sta se ocekuje i slicno. Ako si zacrtao taj i5 nema sta da se pise lepo uzmes i cao. Svako sa svojom novcem moze da radi sta hoce.
 
Nema potrebe sada da namerno cackas ljude posto nam je otvoreno zabranjeno da diskutujemo o tome i da uticemo na tebe. Sacekaj lepo testove kad izadju pa ces videti na cemu si ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ko je do sada čekao neka se strpi još bar 2-3 nedelje da se slegnu utisci reviewera i da vidimo konkretne cene za Coffee. Onda će biti lako odabrati. U odnosu na trenutno stanje može se desiti jedino da odabir bude bolji ili ostane isti, a nikako gori. U krajnjem slučaju, mada su male šanse za to, može AMD i dodatno da obori cene ako se oseti ugroženim. Kupovati sada R5 na slepo je rizičnije nego jednostavno sačekati 20ak dana, jer posle kupovine nema kajanja (besplatnog).
 
Ne znam da li se razumemo ali B ploce nece biti dostupne do nove godine tako da to nije cekanje 2 nedelje plus 6/12 vs 6/6 je no brainer jos ako se ceka do posle nove godine vec se onda blize i ryzen 2 i ice lake ali nema veze neka, necu vise da pisem na ovu temu. Performanse i cene su manje vise poznate i jasno je sta moze da se ocekuje. Elem jedino sto je ostalo da intel pozitivno iznenadi jeste da zakljucan i5 8400 moze na B 200 ploce recimo. Ne znam koje su sanse za to bilo bi lepo od njih, legao bi mi lepo jedan za apgrejd druge masine ali tesko ce to ali da sacekamo zvanicno pa da vidimo.
 
Pa eno na nekoj temi čovek se žali ta mala pločica i mali noctua mu dovode do trotlovanja ljute kaby mašine (tj cpu a), nije se sit OCovao.

Izvinjavam se, sad tek čitam unazad nekoliko dana, pretpostavljam da si na mene mislio - ne žalim se ja, pa ova Noctua i po specifikaciji jedva da može KL i7 CPU da hladi, kakav tek crni OC sa njim.
Uzeo sam je jer sam planirao neki slim desktop gde bi CPU bio undervoltovan, a koji je u međuvremenu otpao oz kombinacije. OC sam samo probao da vidim koliko može dok sve stoji raskupusano na stolu bez kućišta, inače ide pod neko 240mm AiO čim rešim kućište. Z170I Pro Gaming nikako nije loša pločica zbog koje bi trotlovao. :)

On topic - iako sve te kompanije planiraju korake godinama unapred, očigledno je da im se sada žurilo da izbace CL što pre i da nemaju spreman IceLake chipset (Z390). Nema nikakve logike (osim ceđenja para) da Z170/Z270 sa istim 1151 socketom ne podržavaju CL a mogli su da podrže Skylake/Kabylake. Makar do 4/8 modela, a da recimo za 6/6/ i 6/12 mora Z370. No dobro, šta je tu je, čekamo da izađe pa da vidimo šta se dobija i za koje novce.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Zrp7RrL.jpg


DKLLpzGUEAI75kq.jpg:large
 
Znaci ovaj 8C/16T ipak ce biti CFL u 14nm procesu ili u prevodu jos 2 jezgra na i7 8700K, vidicemo sad na sta ce ispast i7 8700K.
 
Zar nisu najavili da ce da bude Ice Lake u 10nm?!

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jesu ali to ne menja stvar. Ova vest govori to da ce 8/16 biti coffee lake a ice ce kasnije u 10 ili 7nm to ce tek da se vidi.
 
Mene iskreno najvise interesuje kako ce resiti heat sink, mislim da je ovo krajnje vreme da ga rese, ako se procesori budu jace grejali i onemogucavali OC i konstantan boost ima da naidju na zestok otpor, pogotovo sto AMD nema ovih problema
 
Mene iskreno najvise interesuje kako ce resiti heat sink, mislim da je ovo krajnje vreme da ga rese, ako se procesori budu jace grejali i onemogucavali OC i konstantan boost ima da naidju na zestok otpor, pogotovo sto AMD nema ovih problema

Naravno da nema jer se jako malo klokuje. Intel se jače klokuje, pa su i temperature veće.
 
Temperature su vece vise zbog losheg termalnog prenosa..... a manje zbog kloka
 
Stvarno je vise sramota da vuku taj problem mada ja sa AIO i Custom vodenim nisam imao problem sa 6600k.
Pretpostavljam da zbog HT-a ima vecih problema sa 6700k/7700k?
 
Da li sam pročitao 1400 score u R15 na 4.3GHz, stock? :D
 
Na 4.3 toliko i treba da baca, bilo je tih testova vec po netu ali svi se zakacili za onaj od 1230 na 3.7GHz :d
Jel skalpiran na 5.3 ili sa default zvakom?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nigde se eksplicitno ne pominje delid tj. skalpiranje, bar kada je OC u pitanju. Ako sam dobro razumeo ovo je postignuto sa žvakom i dobrim AIO 'lađenjem. Treba videti koliko može sa skalpiranjem, tečnim metalom i dobrim 'lađenjem.
 
Naravno da nema jer se jako malo klokuje. Intel se jače klokuje, pa su i temperature veće.

Kako onda problemi kod Intela uglavnom nestaju nakon delida? "Intel se jace klokuje", zapravo procentualno se AMD "jace klokuje" i tu je veci dobitak nego klokovanje cak i 7700K na "magicnih" 5 Ghz (sa default 4.2).
 
Nigde se eksplicitno ne pominje delid tj. skalpiranje, bar kada je OC u pitanju. Ako sam dobro razumeo ovo je postignuto sa žvakom i dobrim AIO 'lađenjem. Treba videti koliko može sa skalpiranjem, tečnim metalom i dobrim 'lađenjem.
Pitao sam zato sto u jednom delu spominju hladjenje sa AIO a u drugom delu da se pregrevaju na 5GHz. Nisu bas najjasniji a nekako mi i sumnjivo da ide na 5.3GHz bez skalpiranja. U svakom slucaju to je bas odlican clock, za svaki respekt. S tom cifrom moze opasno da se priblizi 1700 u R15 tako da dise za vratom 1700-ki ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kako onda problemi kod Intela uglavnom nestaju nakon delida? "Intel se jace klokuje", zapravo procentualno se AMD "jace klokuje" i tu je veci dobitak nego klokovanje cak i 7700K na "magicnih" 5 Ghz (sa default 4.2).

Da, klok sa 3.6Ghz na magičnih 4.1Ghz je procentualno veći od skoka sa 4.2Ghz na 5Ghz. 8700k i 1600x imaće isti base klok, isti broj jezgara, pa ćemo onda suditi koji se bolje procentualno klokuje :)
 
Poslednja izmena:
Kako onda problemi kod Intela uglavnom nestaju nakon delida? "Intel se jace klokuje", zapravo procentualno se AMD "jace klokuje" i tu je veci dobitak nego klokovanje cak i 7700K na "magicnih" 5 Ghz (sa default 4.2).

Ja sam posmatrao apsolutne vrednosti, a ne relativne. Uostalom, nećeš naići na puno korisnika koji tvrde da se AMD bolje klokuje od Intel-a. AMD pravi kvalitetne i zalemljene proceosore, al' ne dostiže vrednosti kao Intel (bar za sada, ne znam šta nosi budućnost).

Pitao sam zato sto u jednom delu spominju hladjenje sa AIO a u drugom delu da se pregrevaju na 5GHz. Nisu bas najjasniji a nekako mi i sumnjivo da ide na 5.3GHz bez skalpiranja. U svakom slucaju to je bas odlican clock, za svaki respekt. S tom cifrom moze opasno da se priblizi 1700 u R15 tako da dise za vratom 1700-ki ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Pa posle 5Ghz je teško držati temp pod kontrolom, pretpostvljam da posle te vrednosti mora vodeno ili delid. Možda čak i oba.
 
Poslednja izmena od urednika:
Da, klok sa 3.6Ghz na magičnih 4.1Ghz je procentualno veći od skoka sa 4.2Ghz na 5Ghz. 8700k i 1600x imaće isti base klok, isti broj jezgara, pa ćemo onda suditi koji se bolje procentualno klokuje :)
A sa 3.0 na 3.9 ili 4.0 (Ryzen 7 1700)? Nije samo matematika, AMDu to mnogo vise znaci nego Intelu vec visokih 4.2 Ghz.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno